En sevdiğiniz ve en sevmediğiniz padişah?

Arkadaşlar soru basit en sevdiğiniz ve sevmediğiniz padişahı size zahmet nedeni ile birlikte yazın... Benim en sevdiğim cennet mekan ABDÜLHAMİT HAN (üç kıtanın son padişahı),2. Olarak 4. Murat (bağdat fatihi (vücut yapısı ve gücünden dolayı birdr yeniçeriyi yeniden düzene sokmasından dolayı) gücünden dolayı sevmediğim ise 1. ahmet: kafes usulü yüzünden (resmen şehzadeleri delirtiyo kafes usulü (deli mustafa)) birde 2. selim (sarı) : sefere ordunun başında gitmeyi bıraktığı için zaten sokullu olmasaydı o adam bir hiçti

Güncellemeler:
Arkadaşlar düzeltiyorum biraz karışık olmuş...
Arkadaşlar soru basit en sevdiğiniz ve sevmediğiniz padişahı size zahmet nedeni ile birlikte yazın... Benim en sevdiğim cennet mekan ABDÜLHAMİT HAN (üç kıtanın son padişahı),2. Olarak 4. Murat (bağdat fatihi) : vücut yapısı ve gücünden dolayı birdr yeniçeriyi yeniden düzene sokmasından dolayı. Sevmediğim ise 1. ahmet: kafes usulü yüzünden (resmen şehzadeleri delirtiyo kafes usulü (deli mustafa))
Birde 3. Selim ordunun başında sefere gitmeyi bıraktığı birde ölümünden dolayı... Zaten Sokul lu olmasaydı 3. selim bir hiçti

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• en sevdiklerim: III. Murad, yazdigi siirden dolayi: Uyan Ey Gözlerim. Bir namaz vaktini kacirdigi icin bu denli üzülüp siir yazan bir adam imis. Kanunu Sultan Süleyman, adaletinden dolayi. Fatih Sultan Mehmet Han, Karadan gemileri yürütme fikrine gelecek kadar devletine düskün oldugu icin. Ve tabiiki Cennet Mekan Abdülhamit Han.

0|1
    0|0
    • bir kızdan böyle bilgiler duymak beni mutlu etti :)

• Ben zaten duyurum :) şiir güzel sadece

• EİG için teşekkürler :)

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben 2. selim dışında hepsini seviyorum *-*

0|1
    0|0
    • 2. Selimden daha berbat olanlarıda var mesela oğlu 3. murat denilene göre 140 çocuğu varmış...

• Padişahlar hakkında okulda öğrendiklerimle yorum yaptım *-* O kadar çoçuğu olduğunu bilmiyordum

• Okulda öğrendiklerine fazla inanma zaten örneğin 2. Abdülhamit i türk düşmanı baskıcı kötü bir adam diye gösteririler ama alakası yoktur adam kendisini boğmaya gelen iki kişiyi affaetmiş muhteşem bir zaattır

Erkekler Ne Diyor 3

• En sevdiğim padişah 2. mehmet. Kanuni ve oğlu sarı selimi de sevmiyorum. Ülkeyi geriye doğru götüren 2 padişah biri babasının mısırdan aldığı bütün hazineyi bitirmesi diğeride ayyaşın teki olup savaşa bile gitmemesi

0|1
    0|0
  • En sevdiğim padişahlar; Kosova Fatih'i 1. Murat, İstanbul Fatih'i Sultan Mehmed, Yavuz Sultan Selim, Bağdat Fatih'i 4. Murad, Genç Osman ve 2. Mahmud.

Sevmediğim Padişahlar; Kanuni Sultan Süleyman, 3. Ahmet, 3. Mustafa, 6. Mehmed Vahdettin.

0|1
    0|0
    • Kanuni'yi sevmeme sebebim; Ebu Suud Efendi'ye aşırı yetkiler vererek dinimizi devletin her kademesine sokmuştur. Bunun sonucunda, örfi hukuk bitip ağır bir şerri hukuk başlamıştır. Biz her kanunu dine göre ayarlarken, Avrupa coğrafi keşifler ile bize fark attı.

• Boşver hacı. Anlaşılan kulaktan dolma bilgiler ile yazıyorsun. 1938 sonrası Türk dış politikasını incelesen Lozan'da neden taviz verildi anlardın. Verilen tavizlerden nasıl geri alındı anlardın. Milletler Cemiyeti, Sadabat Paktı ne onları da bir okusan Lozanda ne muazzam bir zafer kazandık anlardın.

• Yok be aga ne kulaktan dolma bilgisi ben genelde okurum milletin dediğine fazla inanmam millet diyo 2023 te borumuzu çıkaracaz çıçok gelişmiş olucaz lozanın gizli maddeleri var falandiyo ben 😳🔫 oluyorum adamın birisi sallıyo diğerleri inanıyo bu arada konuyu çok saptırdım:) mc ve sadabak paktına gelicek olursak sadabak paktı doğumuzu koruyan mc ise saçma sapan ve hiç bir işe yaramayan ing yanlısı bir kuruluştu sadece... Bu arada ne zafer kazandık sorması? Elin körünü kazandık bence hangi tavizimizi geri aldık peki onuda açıklayıwer kardeşim :)

• en sevdiğim Yavuz, en sevmediğim Kanuni. NOT: diziyle alakası yoktur

0|1
    0|0
    • Bende sevmem kanuniyi babasının parasını yani doldurduğu hazineyi harvurup harman savurmuştur zaten diziylede alakası yok yaşamın adam seferlerde geçiriyo ömrünü...

Yükleniyor...