Başımız sağolsun... Büyük ustamızı kendi sözlerinden anlatsanız siz neler söylerdiniz?

Yaşar Kemal gönderdiği mesajda şöyle demişti: "Bir, benim kitaplarımı okuyan katil olmasın, savaş düşmanı olsun. İki, insanın insanı sömürmesine karşı çıksın. Kimse kimseyi aşağılayamasın. Kimse kimseyi asimile edemesin. İnsanları asimile etmeye can atan devletlere, hükümetlere olanak verilmesin.

Benim kitaplarımı okuyanlar bilsinler ki, bir kültürü yok edenlerin kendi kültürleri, insanlıkları ellerinden uçmuş gitmiştir.

Benim kitaplarımı okuyanlar yoksullarla birlik olsunlar, yoksulluk bütün insanlığın utancıdır. Benim kitaplarımı okuyanlar cümle kötülüklerden arınsınlar."

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• ardından ne söylense boş. başımız sağolsun.

böylesine büyük insanların yalnızca bedenleri ölür, zira kendisini okuyan her zihinde bir parça yer ederler ve bu sebeptendir ki aslında hiç ölmezler :) yaşadığı yöreyi ve onun sorunlarını bu derece derinen hisseden, onlar ile birlikte bu acıları çeken ve onların sesi olmayı görev olarak bilen bir insanın ardından ne kadar cafcaflı kelimeler etsek dahi az kalır.

ne denilebilir ki, başımız sağolsun.

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 7

• mekanı cennet olsun

0|1
    0|0
  • Güle güle güzel insan selam söyle diğerlerine http://youtu.be/IJCy6pn8WTs

0|1
    0|1
  • "Dağlar, insanlar ve hatta ölüm bile yorulduysa, şimdi en güzel şiir, barıştır."
    Yaşar Kemal
    Çok doğru bir söz ve şu an içinde bulunduğumuz durumu anlatan elzem görüşlerden...
    Aydınlıklar içinde ol koca yürekli insan, seni unutmayacağız.

0|0
    0|0
  • mekanı cennet olsun...

0|0
    0|0
  • İnsan, düşleri öldüğü gün ölür

0|0
    0|0
  • Üstad kendini göstermiş. Bilgi için sağol.

0|0
    0|0
  • Kendisi Benim Toprağımdır Allah Rahmet EyLesin Çok TatLı Hayatı Çok İyi Öğreten İnsandı..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Allah rahmet eylesin mekani cennet olsun

0|1
    0|0
  • Mekanı Cennet Olsun.

0|1
    0|0
  • allah rahmet etsin

0|0
    0|0