Hiç imam nikahıyla evlenen yakınınız oldu mu?

Boş ol Boş ol Boş ol? bu nedır allasen yenı ögrendıgm bilgilerden..

imam nıkahı böle sona erıyomuş.. hc imam nıkahı ile evlenen yakınınız varmı?

bna komık geldı acıkcası..

0|0
13|8

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 12

• Komik degil dinimizde olan ve olmasi gereken birsey imam nikahi Allah katinda sayilan bir nikahtir 3 defa bosol dersen bosanmis oluyorsun ve tekrar ayni kisiyle evlenemiyorsun ögren bence lazim olur :)

0|0
    0|1
    • imam nıkahına bişy demıorum boş ol boş ol boş ol ona takıldm gece gece.))

• imam nikahı geçerli olmadığı için o sözler de geçerli değil. günümüzde imam nikahı kadının hakkını korumadığı için, doğacak çocuğun nesebini güvene almadığı için geçersiz sayılmakta, bu nikahla olan birliktelikler zina olarak görülmektedir.

0|0
    0|0
  • Evet 3 kez denince nikah düsüyor bende cok sasirmistim ilk ogrendimde

0|0
    0|0
  • Başlığı okuyayım diye seni booşadım aşkım
    +imam nikahlı çift😀

0|0
    0|0
  • gercekten ilginc

0|0
    0|0
  • Hahaha yakınım yok ama o resmi nikah gibi evlilik belgesi verilmiyor sadece sözde imza filanda atmıyorsun birşeye o yüzden sözle olabilir bildiğim kadarıyla

0|0
    0|0
    • Aslında mantıklı ama boşol kelimesi bana anlamsız gelmişti en başta

• ck güldüm bn arkadş anlatınca.))

• Aslında gülünecek birşeyi yok Allah'a karşı yapılan bir nikah ama boşanma şekli bu kadar basitte indirgenmiş olmamalı

• Eskiden geçerli sanardım, hala geçerli olduğunu da şimdi senden öğrendim.

0|0
    0|0
    • gecerlı oldugnu blmıorm tesadufen ogrendım cevremde hc ımam nıkahı yaptıran yok.

• İmam nikahı ve resmi nikah şart. Kadın ya da adam üç kere boşol derse tekrar dini nikah gerekli

0|0
    0|0
    • tuhaf cıdden

• Hayir o durumda tam belli degil cunku yasanmis boyle birsey hz ebu bekir 6 ay bekle demis omer 6 hafta osman 6 gun ali hemen evlen demis.

• konu nerden nereye geldı.)

• nikahına inandın saçma gelmedi de... boşanma şekli mi saçma geldi...
    oooo o kadar çok kuralı varki o nikah olayının.
    yaptım biliyorum. Ama genel olarak saçma bence..

0|0
    0|0
    • nıkah olayı farklı belkı peygamberımzden falan gelıyodur dıye eleştırmek bnım haddıme degıl.

sadece boş ol falan denmesı blkı uydurmadır dıye sormak istedım..

• nyse hayırlı sabahlar size bayan..

• Eyvallah sizede beyefendi..

• Tabii. Annemle babam en yakın örneği. 3 kez boş ol dersen dinen boşanmış oluyorsun.

0|0
    0|0
    • pekı annen biş talep ede blıyomu babandan?

• nyse boşver..

• Evledenmeden once mehir verir erkek kadina bu farzdir kadin istemeyebilir bir dairede isteyebilir bir sitede o geri verilir alindiysa alinmadiysa kadinin malidir ve ayette derki onlara aldiysaniz mehirlerini geri verin o onlara evlenene kadar yeter.

• resmi nikah olmadan once imam nikah zaten olmak zorunda :-)

0|0
    0|0
  • osmanlıda boşanma cümlesi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bence boşanmak bu kadar kolay değildir, çünkü insan sinirliyken ne yaptığını bilmez bir anlık sinirle boş ol boş ol boş ol der.

0|0
    0|0
  • Hayir safsatadan ibaret imam nikahi diye bursey yoktur islam nikahi vatdir varsa imam olur yoksa gerek yoktur imama bununda 6 aylik bir iddet donemi yani bosanma donemi vardir 3 talak derler.1. talak bosanmayi isteyerek olur ve kadin ve erkek 2 ay ayni evde kalirlar olmadi mi 2 talak olur 2:ay kadinin ihtiyaclari katsilanir erkek zaruret hali haric eve girmez. 3. Talakta bosanirlar kadin evlenmek icin 2 ay bekler.

0|0
    0|1
  • Bir boş ol yeterli.
    4 kez eşini boşarsa bir insan boş ol diye, eşi başkası ile evlenecek ve onunla cinsel birliktelik yaşayacak sonra gelip tekrar evlebilir maalesef böyle uygulamalar var. Helal değilmiş sonra.

0|0
    0|0
    • dogrudr abı..

• Eyvallah kardeş sağol.

• Bu is icin gerek yoktur belirtmez alusveris icinde bilmiyirum soz ucar yazi kalir hadisi serifi var ama nikah icin sozlesme yoktur. Olmasina gerekte yok vicdan olsun yeter yoksa kim takar sozlesmeyi basar ceker giderim kim ne yapacak.

• Harbiden bunu yenimi öğrendin sen?

0|0
    0|0
  • Resmi nikahtan sonra imam nikahı da yapılır...

0|0
    0|0
  • yeni öğrenmen ilginç

0|0
    0|0
  • saçmalık yaa olurmu öyle şeyy

0|0
    0|1
    • oluyomuş abı demekkı dogu da falan .

• ne doğusu ya batının ne pisliği varsa doğuya sürüp temizletiyosunuz ''ben doğuluyum''
      ve doğunun hiç bir yerinde böyle bişi duyulmadığı için saçmalık dedim Ayrıca ne zaman şu doğu batı ayırımında vaz geçeceksınız (süt krdeşler filmi doğudaamı çekilmişti) hani kemal sunalın filmi

• tm abı nyse kızmayn bn tam bı batı sempatızanıym ist a sonradn geldım o yuzdn.)

• Talak-i selase yani dönüşü olmayan boşanma şekli. bu durumda hülle bulunur (güvenilir sağlam bir bekar adam olmalı bu adam ile kadın evlendirilir ve bir süre sonra tekrar talak-i selase (boşol boşol boşol diyerek boşandırılır ise ilk eş ile tekrar nikahı kabul olur)
    Birde talak-i raci vardır. Yani seni boşadım, artık kocan değilim gibi açık sözle boşama bunda hülleye gerek yok eşler el ele tutuşup öpünce nikâh tazelenmiş olur.

Bu her ikisi şaka maksatlı söylense bile nikah bozulur. dikkatli olmak gerekir.

0|0
    0|0
    • aynen bnde öyle duydum şmdı şaka maksatlı sölesn bıle..

• İmam nikahı müslümanlıkta arşta nikah olmadan yer yüzünde olmaz şeklindedir ve resmi nikah olsada imam nikahı olmadan karı koca olunmaz. İmam nikahı da şahit ile kıyılır ve ister talat-i raci ister talat-i selase ile boşanılsın kadına mal vermek Zorundadır.

Yükleniyor...