Yaş olmuş 21 bu saatten sonra kitap okumak bana bişey kazandırır mı?

Gerçekten okudugum kitap sayısı çok azdır bu yaşıma kadar şimdi okusam faydasi olur mu sırf faydasi olsun diye okumayı da sevmiyorum insanin içinden gelmeli diye dusunuyorum?

0|0
20|39

En İyi Erkek Görüşü

• Yaşar Kemal Şair...65 yaş üstü bir insandı ve hala okurdu. yenı kelimeler öğrenebildiğini ve ufkunun hala acıldıgını sölerdi...
    sen 21 yasında google daha yararlı oldugunu sandıgın dusunce batagındasın belkıde.
    bende derdım kıtap okumak zaman kaybıdır... meger kıtap okumadıgım her an zaman kaybıymıs :)
    ask romanlarıda oku tabı ama psikolojı ve kısısel gelısımokumalısın...

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 38

• Oku ve hatta kitaplarını kaybetme ve seneler sonra tekrar oku. Farklı bakış açısı kazanınca insan dahada iyi anlayabiliyo bazı şeyleri. Hayatta hiçbirşey için geç kalınmaz. Kitap okumak için ise asla :)

1|0
    0|0
  • Sevebilecegin kitaplari oku mesela ben otobiyodrafi kitaplarini severim ama sirf okumak icin klasikleri okumuyorm

1|0
    0|0
  • bu nasıl bir soru en cok kitap okuman gereken yaştasın en verimli dönemdesin bol bol oku kişisel gelişim kitapları ve psikoloji kitapları okursan sana cok faydası olur...

1|0
    0|0
  • Diksiyonun düzelir genel kültürün artar sohbet muhabbet ederken daha rahat edebilmeni sağlar konuşmacı ruhunu öne çıkarır yaratıcılık artar.

1|0
    0|0
    • Teşekkürler

• Puccanın yazdıkları bana çok basit geliyor o yüzden sevmiyorum teşekkürler yinede :)

• Kitabın basit gibi görünmesinin edeni akıcılığındandır ve eğlenceli bir dille yazıyor sıkılmadan okuyabilirsin diye onu önermiştim ama daha karmaşık kitaplar istiyorsan
      Yalnızlık Dolambacı - Octavia Paz
      Gül Bahçesi Vaadetmedim ki - Joanna Greenberg.

• Asıl o yaşlarda okuyacaksın. Zamanın varsa oku ama hoşuna gidecek şeyler oku. Sadece okumak için okuma yani. Dünya klasiklerinde çok güzeller var bende pek okumadım ama onlardan başla.

0|0
    0|0
  • Sanarsın 40-50 Yaşında oku faydası niye Olmasın,

3|0
    0|0
  • zararın neresinden dönsen kar

1|0
    0|0
  • kitap insanın en iyi dostudur yalnız kaldığında özellikle ayrıca okumanın yaşı yoktur ben bile okuyorum ama hoşuna gidenleri ilgini çeken kitapları al oku sıkılacağın seni yoracak kitapları alıp okuma zevkini öldürme derim. Hem okudukça kendini geliştirirsin genel kültür açısından daha bir çok faydası var.

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim

• ne tür kitaplardan hoşlanırsın bilemem ama ilgini ne çeker orasını artık sen karar ver ben genelde polisiye ve tarih içerikli kitapları sonra soluk kesecek merak uyandıracak okudukça hayal gücünü geliştiren kafanda sahneler canlandıracak romanlar, dini içerikli Allah'ı ve insanların güzelliklerini ön plana çıkaracak tarzda olanlar, yazar olarak Ahmet Ümit mesela, Sir Arthur Conan Doyle (sherlock holmes serisinin hastasıyımdır) seçenek çok sana kalmış yani...

• her zaman kazandırır :)

1|0
    0|0
  • " Hala öğreniyorum " 87 yaşında bir adam.

http://hizliresim.com/oAlbRk

0|0
    0|0
  • Kazandırır

Ama bu niyetle okuma , içinden geliyorsa , seviyorsan oku
    Zorlama okunulan kitaplar çabuk unutulur

0|0
    0|0
    • Teşekkürler ben de bu sorunun cevabini ariyordum

• Sana bir faydası olmaz

0|0
    1|0
  • okuduğun kitaplara bağlı böle düşündüğünden çabuk sıkılırsın o yüzden kazandırmaz

0|0
    0|0
  • sende bu kafa varken sadece para kaybettirir okuma s. et

0|0
    1|0
  • Kitap okumayan insan çok şey kaybettirir. Her şeyden önce hayata bakış açısı, okuyanların ki gibi olamaz. Kişiliğin oturmasında çok önemlidir kitap. Ama insanı geliştiren kitaplardan bahsediyorum, sadece para kaygısıyla yazılmış saçmalıklardan değil.

0|0
    0|0
    • Aynen iste beni hep o yazarlar sogutuyor kitaptan ne onerirsin?

• felsefeye ilgin varsa böyle buyurdu zerdüşt kitabını okuyabilirsin. kahraman tazeoğlundan bukre kitabı var sonra Kürk Mantolu Madonna - Uçurtma Avcısı - piraye şimdilik bunlara bak kafana göre alır okursun Ankara da olsan senle kitap almaya giderdik ben bugün tek başıma gittim :)

• Ne güzel :))

• Dizi izle daha faydalı potasyum protein calsiyum vitamin herşeyi alırsın.

0|0
    0|0
  • kitap okumanın yaşı yok ki

0|0
    0|0
    • Fayda saglamasi icin diyorum tabiki yok da

• kıtabı bır kazanc olarak dusunup okumayın. ıcerısındekı hıkayeden zevk alın.

0|0
    0|0
  • kazandırır. okumak her zaman aynı şeydir ama kattığı şeylerin zamanı olmaz.

0|0
    0|0
  • beyin gelişimi için faydalı :) beyin diye omur iliği kullandıysan şimdiden okumaya başla ki kullabil :)

0|0
    0|0
  • keşke böyle düşünmesen :)

0|0
    0|0
  • kazandırır tabı de zorla okumak sana bırsey katmaz

0|0
    0|0
  • tabiki kitabın yaşı yoktur..

0|0
    0|0
  • deli misin sen tabi ki olur. bende mesala kitap okumayı severim ama az okurum sonuçta okurum yani.

0|0
    0|0
  • Kazandırır.

0|0
    0|0
    • Bokk kazandırırrr at kafası bir bokk bilmiyorsun konusma anasınıı esekkleree sıiktirdiğimm pciin evladı tipe bak ya ya mal oğlu mal kitap kazandırırmıs

• Okumanin yasi yok

0|0
    0|0
  • ookumanın yaşı yoktur. biline...

0|0
    0|0
    • Sorum o değil

• Teşekkürler :)

• rica ederim :) faydalı olduysa ne mutlu :D

• Allah aşkına sen bişe okuma boşver :)

0|0
    0|0
    • bir git işine

• Atariz sıkıntı yok :D

• tamam apla bekliyorum :)) atmayan belent ersoy olsun tamammı :DD

• Kazandirir bilgi dünyada en önemli silahtır.

0|0
    0|0
  • okumanın yaşı yoktur ama yaşca tecrübelilerle muhabbet edersen daha iyi olur

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8

Kızlar Ne Diyor 20

• Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp demişler öğrendiğin her yeni bilgi senin için kardır olaya bu gözle bak

1|1
    0|0
  • hiç bir şeyin yaşı yoktur kendin için her dk ne yaparsan kardır bunu unutma

1|0
    0|0
  • Babam 60 yasina gelmek uzere ve hala her gece kitap okur kitabin sana hangi yasta ne katacagini bilemezsin her konuda da az cok bilgi sahibidir keske kucukken bunu aliskanlik edinseydin

1|0
    0|0
    • Evet olmadı malesef keske demek bisey ifade etmiyor hic bir zaman

• Bilginin bilgeliğin yaşı mı olur? Kazanacaklarını saysam bitmez.

1|1
    0|0
  • İstersen 60 ol her yaşta insanin kitaplardan alacağı örnek ve bilgi vardır

1|0
    0|0
  • Bir soz var hatanın neresinden dönersen kardir. Ne dersin ?

1|0
    0|0
  • İstersen yarın ölecek ol kitap her zaman bir şeyler katar insana

1|0
    0|0
  • 70 yaşında olsan bile kazandırır.

1|0
    0|0
  • bu düşünceyle okuma zaten boşver

0|0
    1|0
    • İsine bak

• ayşegül serisiyle başla sen seviye oralarda çünkü

• Belli kimin ne seviyede olduğu

• Öğrenmenin yaşı mı olur?

0|0
    0|0
    • sacma bir aşk romaninda ne ogrenebilirsin ki

• Ya bir de kuran varken ben niye bunları okuycam ki diyorum ama ikisini de okumuyorum kafamı patlatcam

• Ben her tür okurum. Şu aralar dini ve felsefi ve psikolojik kitaplar okuyorum.

• Kitap okumanın yaşı yoktur insan her yaşta bir şeyler öğrenebilir bilgi sahibi olur

0|0
    0|0
  • her yaşta okumak faydalıdır. ben okumayı çok severim elbet seni sürükleyecek bir kitap vardır. her kitap bilgi için okunmaz elbet bazen tek bir cümlesi senin hayata bakışını değiştirir ve o bir bilgi altın değerini alır

0|0
    0|0
  • 100 yaşında bile okusan olur ama böyle düşünmeye devam ettigin sürece okuma daha iyi

0|0
    1|0
  • tabi ki kazandırır.

0|0
    0|0
  • Her yaşta bir şey öğrenir insan

0|0
    0|0
  • okumanın yaşı olmaz her kitap bişeyler katar insana

0|0
    0|0
  • Icinden gelmiyosa okuma. Ayriyetten 21 yas dedigim ne ki bir ayagin cukurda falan mi

0|0
    0|0
    • Bilmem belli olmaz bu isler :D

• öğrenmenin yaşı yok derim ben

0|0
    0|0
  • Sen hiç okuma boşver...

0|0
    0|0
    • Kes

• senin kafa başka işlere çalışıyor belli ettin kendi hadi naş...

• Nerden belli oluyormuş anlatsana biraz takiyye mi yapıyorsun görelim :)

• Tabi ki olur. Kaç yaşında olursan ol ne fark eder.

0|0
    0|0
Yükleniyor...