Ülkemizde neden dansa gereken önem verilmiyor?

Dans, sosyalleştiren, stres gideren, mutluluk salgılatan, formda kalmayı sağlayan bir etkinliktir. Neden dans grupları kurulmuyor? nette hep yabancıların dans videolarını görüyorum izlerken bile eğleniyorum mutlu oluyorum vay be diyorum. bizde neden yok? Dans grubu kurmak istiyorum uzun kısa zayıf şişman yaşlı genç ayırt etmeden herkesin katılabileceği özgürce ve koreografiyle eğlenceli hoş danslar çıkarabileceğimiz bir ekip... hatta her şehirde biri başlatacak ve böyle böyle büyüyecek... insanlar birbirlerini sevmeyi ve adam gibi eğlenmeyi öğrenecekler.. düşmanlık , nefret, tecavüz, kan olmasın dans olsun hareket olsun sağlık olsun fena mı olur? biz de neden insanların mutlu olmasını sağlayacak etkinlikler yok veya yaygın değil?

Güncellemeler:
soruma bir şahsiyet ' erkekle temas çok dansta ' diyerek neden önem verilmediğini açıklamıştır. zihniyetine... haklısın senin gibiler oldukça dans eğlence mutluluk yerine suç işkence tecavüz artacak.

0|0
6|20

En İyi Erkek Görüşü

• Ülkemizde sosyaleştiren, eğlendiren, mutluluk veren, aynı zamanda da vücudu çalıştıran neye saygı duyuluyor, önem veriliyor ki?

Halka örnek olması gereken kişiler bile dans hakkında "zinanın ayakta yapılanı" gibi yorumlar yapabiliyorken, gayet elit bir semtte planlanan tango ve vals geceleri kültür merkezi uyarılarak iptal ettirilebiliyorken; herşeyi geçtim dans eğitimi alan kızlarına kendi aileleri güvensizlikle bakıp, başka bir alana mı yönelsen diyebiliyorken; milletin geri kalanının nasıl bir tepki vermesini bekleriz ki?

Şefkini kırmak, olumsuz görüş bildiren insan omak istemem ama, bence burada da gelecek yıpratıcı yorumlara hazırlamalısın kendini, dansın altında türlü ahlaksızlıklar arayacak ve buradan hareketle istediklerini deme hakkını kendinde bulan kişilerle karşılaşacak ve aslı öyle olmasa da, yanlış yoldaki, istenmeyen insan grubuna dahilmiş imajına sokulmaya çalışılacaksın...

Önerim ve desteğim kulaklarını bunlara tıkayıp, keyif aldığın, planladığın yoda kararla ilerlemendir. Sonunda utanan, sana ve başkalarına bu yakıştırmaları yapanlar; kazanan ve mutlu oan sen olacaksın.

Şimdiden başarılar dilerim...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• gördüm salağın yorumunu işte bugibiler yüzünden gelişmiyor arkadaşım danscı yetenek sizsinize çıktı mjdansı felan yaptı çevresinde çok az danscı tanıdığı varmış onunda

1|0
    0|0
  • Aynen ben de dansçıyım ve çok zorluk çekiyorum. Sadece salonda rahat edebiliyorum. Çok rahatsız edici

1|0
    0|0
  • Mantığı yok kki Ya gidip sevişsinler adam gibi ya da saçma sapan kur

hareketlerini ayakta yapmanın sanatla ilgisi yok bence... bir de zihniyet eleştirmeye kalkışma aynı şeyi biz de sizin için düşünüyoruz

0|0
    1|1
  • Bu göreceli bir kavram ben dansı hiç sevmem. Keşke herkes hayvan beslese hayvanları tanıdıkca insanlara yardım etmek gelir içimden. bende keşke herkez hayvan beslese derim. Ama bunun doğrusu şu " herkes hobi bulsun kendisine , herkes pislikten uzak dursun."

0|0
    0|1
  • Bir karikatür vardı falcıya gidenler uzun bir kuyruk olusturuyorken, kutuphaneye giden 2 3 kisi vardı bu karikatür aynı durumuda yeterince acıklıyor.

0|1
    0|0
  • Yanılıyorsun dans Türk insanın bir parçasıdır. Özellikle de Ankaralılar. Memleketin her yerinde Ankaranın oyun havaları oynanıyor

0|0
    0|0
  • Yanlış anlama da dans olayı bana pek gerekli gelmiyo :/

1|0
    0|1
  • dans mı? bizim danstan anladığımız düğünlerde iki misket havası ki bundada bir çoğumuz oyle cıkıp oynamaz bizim ayrı bir duruşumuz vardır buna karsı..

0|0
    0|0
  • Aslinda dusunceme katilmiyorum sen sadece salsa, ringi, wals vs gibi seyleri dans olarak goruyorsun belli
    Ama bu ulkenin her bir bolgesinin ayri bir danslari var hakkini yeme

0|0
    0|0
    • ne alakası var özgürce ve çalışmalı olarak dedim özgürce dediğim zaten kim nası isterse hatta kendi dansını kendisi bile oluşturabilir bknz:psy?

• Sorumu tekrarliyorum bizde okullarimizda bile foklor dersi isleniyor sadece kurs mu

• Onemli olan su ki sen neyi ne kadar istiyorsun yeter ki arastir turkiyenin hemen hemen her yerinde bunlar mevcut

• Herşeye herşey senin için..

Dualarım duygularım.;- )

0|0
    0|0
  • Çünkü gerçekten gereksiz

1|0
    0|1
  • hiç beceremediğim bişey sevmemde utanırım dans ederken

0|0
    0|0
  • Evde yanlizken ve discoda dans ederim bn ztn.

0|0
    0|0
  • Sanat sanat içindir sanat toplum içindir dans ne içindir?

0|0
    0|0
  • keşke s3enin dedigin gibi bir yer olsa, hep mutlu olsak
    herkes dans etse

0|0
    0|0
  • fazla önemsenmiyo gereksiz olduğu düşünülüyo

0|0
    0|0
  • O konu benim de cok kafami kurcaliyor. ozelden tartisalim bence.

0|0
    0|1
  • Hiç bir sanatsal etkinliğe önem verilğini görmedim ben müzik ile uğraşıyorum herkes "amaaaan boşver" özellikle aileler ama istisnalar var tabi ki. Fakat bizim çevremize kurtlar vadisi, bu gün ne giysem vs vs.. Daha cazip geldiği için ve namusu iki bacak arasında aradıkları için bu noktayız. Sen danstan bahsettin müzik yapmak ile aynı ölçüde olmayabilir.

0|0
    0|0
  • Ülkemiz herseye on yargıli

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Herkes bir dans biliyor bizde zaten... Hic olmadi Ankarinin baglari için herkesin bir figürü var. Kafi

0|0
    0|1
  • Aaaa onu da günah kategorisine koyuyorlardır o yüzden.

1|0
    0|0
  • Dans anlattığın kadar önemli ve güzel bir şey değil. Benim görüşüm.

0|0
    0|1
  • Ben çok severim izlemesini =)

0|0
    0|0
  • Yabancılara özeniyosan git orda yaşa.. Bazı danslar güzel evet ama erkekle temas fazla- çok meraklıysan var yani yine.. Sebep arayıp durma.. çabalaman gerek ilk ordan burdan yazmakla olmuyo..

0|0
    0|2
    • yabancılara özeniyosan git orda yaşa... ah ah konuşabileceğim en son kişisin senin gibiler yüzünden... neyse anlamayacağın için çabalamıyorım zaten sohbetten ve düşüncelerinden çekinmeseydin 'yabancılar gibi ' kendini cesur bir şekilde ifade etseydin yorumunu gizlemezdin :)

• hadi canım sen çarşafına gömül

• Zihniyetine... bir şey demiyorum saygı duyarım :) kafana göre yaşa :D çok fifi :Ddd bn senin için iyi olan bir şeyi söyledim.. Anla anlama -beni ırgalamaz... ;)

• Yaşadığım şehirde tango kursu yok hiç bir dans yok aslında ankaranın bağlarına önem veriyorlar ondan

0|1
    0|0
Yükleniyor...