Arkadaşlar tarih kitabı okurken altını çizince çok zaman kaybediyorum siz tarih veya bilimsel kitapları nasıl okuyorsunuz? Ve kaç günde. ?

Arkadaşlar tarih kitabı okurken altını çizince çok zaman kaybediyorum siz tarih veya bilimsel kitapları nasıl okuyorsunuz? Ortalama 300 sayfalık kitap diyelim

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Önemli buldugum yerleri deftere not alıyorum. Ortalama 300 sayfalIk kitapta 2 günde bitiyor

0|0
    0|0
    • Ama önemli yerler bazen çok olabiliyor böyle olunca çok zaman kaybı oluyor, hızlı okuyunca da roman gibi bir şey anlayamıyorum.

Erkekler Ne Diyor 1

• 600 sayfalık tarih kitabı önemli yerlrin altını çizip çok daha önemli işime yarayacak yerlerin sayfa nolarını ve konusunu en baştaki veya sonraki boş sayfaya not alarak en fazla 1 haftada okumuştum..

0|0
    0|0
    • Anladım yani bilimsel bir kitap roman okumaya benzemiyor pek. Sanırım bilgilerin de iyice oturması için altını çizip bunları not alıp veya numaralandırıp 1 hafta içinde tekrar etmek ideal. ve bazen belirli aralıkta da tekrar gayet faydalı olacaktır.

• aynen karşıma çıkıyor ve ilk kapağından hangisinin nerede olduğunu buluyorum

Yükleniyor...