Atatürk'ün bu sözü hakkında ne düşünüyorsunuz?

Lütfen terbiye sınırlarını aşmadan cevap veriniz.
http://i.hizliresim.com/N5n4vQ.jpg

0|0
15|27

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 26

• Atatürkün söylemedigi fakat Atatürke mal edilen Atatürk sonrasi zihniyetin sebeb oldugu bircok sözler varki.
    Atatürk inanclara saygili bir beyfendi olsada ondan sonra gelenler..
    Atatürkcülük adina..
    her türlü aptalligi ve yanlisi yaptilar.

0|1
    0|0
  • Doğru söylemiş.

2|2
    1|2
  • her söylediği gibi bu da çok doğru.

2|1
    1|1
  • Doğru, ve yerin'de bir söz.
    Kimse sana eşitlik , adalet veya başka bir şey veremez, eğer adamsan sen alırsın.
    Al Pacino.
    Bu söz akalıma geldi.

1|1
    0|0
  • geleceğin din tüccarlarına bir örnek

1|1
    0|0
  • Ahlaki değerleri bozmadan çağın bilimsel gereksinimlerine uygun çalışılmalı kıyafetlerle değil medeniyet buluşlar ve bilimsel çalışmalarla takip edilmeli

1|1
    0|0
  • Doğru demiş bizim dinimiz hak din ama dinimizi saptıranlar oldu Atatürk te bunu anlatmaya çalışmış anlayan anlar anlamayan banane

1|1
    0|1
  • Atatürk'ün her durum (konu) için söylediği bir söz var. Araştırmak istedikten sonra...

1|1
    0|0
  • O yine dosdoğru demiş...

0|0
    0|0
  • Dini kotuuluyo dolayli yol larla

0|4
    0|1
  • diyo ki müslüman olmayın yoksa geri kalırsınız diyo atamın dedini anlayın artık müslüman sevmiy o

2|2
    0|2
  • Diyor ki. "Medeniyet varken hala medeniyeti kabul etmeyip cahil kalıp köle gibi yaşamaya mahkumsunuz".

0|0
    0|1
  • çöo dogru soylemıs goruyorsun ortamı

0|1
    0|1
  • Kesinlikle katılıyorum.

0|1
    0|1
  • Çok iyi söylemiş haklıda durum ortada :) bizim koyunlar anca meelesin :)

1|1
    0|2
    • hahaha yediremeyen ezik ne protein tozu? vücut çalışmıyorum ben muay thai yapıyorum. Çöpsün bir vuruşluk canın var

• @J_O_S_E kankii farkli sehirde oldugunu biliyodur ondan boyle rahat konusuyodur bosver =D

• Şimdi yazardım bir iki kelimede neyse..

1|1
    2|5
  • şu an ki durumu gayet iyi özetleyen bir söz

1|1
    0|1
  • Adam gittiğimiz yeri gösteriyor

1|0
    0|2
  • Her lafı materyalist bu adamın

0|0
    0|0
  • Çok doğru söylemiş Atam.

1|0
    0|2
  • Dogru soylemis. Her zamanki gibi ATAM

0|0
    0|2
  • Dos doğru demiş Atam.

0|0
    0|2
  • Medeniyet söylemleriyle ülkenin anasını yidiler zaten.

0|1
    7|7
  • Herkesin inanci kendine. sana bos geliyor diye o inanc bos oldgu anlamina gelmiyor. bizi kurtarsa inancimiz kurtarır

1|1
    0|0
    • Afganistani, pakistani, filistini.. de kurtardigi gibi mi?

Din allah kitap diye diye memleketin...

• her dine inananlarin sonu oyle degil. sebep de bir tek inanc olarak göstetilemez. bunun Birden cok siyasi ekonomik sebepi var kolayina kacarak din den hayir gelmez deyip bir kenera atmak cehalettr allah affetsin

• Beyinlerdeki atatürk putunu kaldırmak lazım.

1|5
    4|3
  • https://www.youtube.com/watch?v=i6uRMRwOinA Birde buna bak ;)
    Bunun gibi bişey :D :D

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• dideledinizde didelediniz Dinini konuştuğunuz kadar katkılarını konuşmadınız
    billurlarını yeyin

2|3
    1|0
  • Konuyu nereye getirmeye çalıştığın çok açık.

'Boş inançlar' kısmını alıp dine yapıştırmaya çalışacaksanız eğer, bu Atatürk'ün suçu değil, sizin inancınıza olan zayıflığınızdan kaynaklıdır.

3|0
    1|2
    • soru kknde Atatrk' m karaladm, yoksa onu ycelttim mi? Soruyu beyninizle okumadgnz gayet açk.

• Bazen şeyler açık seçik yazılmaz ama amaç bellidir, beynimle ötesini görebildiğim kesin.

• Obsesiflik kokan sozler. Halk yoksulluk halindeyken dolmabahcede oturmak da medeniyet tabi. Halka afyon veriyor baska bir sey degil, en cok da medeniyet ugruna guya kendi halkini asimile etmeye calismis bir insan. Peh.

0|0
    0|0
  • Bos inançlara dayali bir sekilde hareket edildiğinde başka ülkelerin esiri altında kalirsiniz diyor adam hakli. Dunde yazarken bugünü görebilen bir liderdi

1|1
    0|0
  • doğru demiş

0|1
    0|2
  • Dogmatik düşünceleri bir kenara bırakıp akıl ve mantığın doğrultusunda hareket edin demek gibi.

Lakin medeniyetin bir gücü olduğunu düşünmüyorum. Medeniyet özden kopmaktır.

1|0
    0|0
  • Dogru demis

1|1
    0|0
  • Bu sözü çok güzel yorumlarımda neyse

1|1
    1|2
  • Ne de güzel söylemiş

0|0
    0|0
  • Çok doğru

1|0
    0|0
  • Çok doğru söylemiş.

0|0
    0|0
  • Çok doğru söylemiş

0|0
    0|0
  • Ellerinden öperimmm :*

0|0
    0|0
  • ici bos laikligi savunuyo göyaaa.. Ataturk dine karismasaydi kim bilir belki daha ileriye gidecektik. Herkesin ozgurce dinini yasamasina musaade etmeliydi bunlar olmazdi..

0|1
    2|2
    • :D su an dini usullerle yasayan ulkerler gibi mi?

• Dini yasaklamakla medeni ve cagdas olunmayacagi gibi insanin dinini yasamasiyla da medeni ve cagdas olunmaz.. Demokrasinin tanimini nasil bilinmese de uygulanisi da bilinmiyor. Ataturkun yaptigi hicbir yenilikte esitlik yok.. Bir tane bile esitlik yok.. Bir kesimi taraf etmisse diger kesimler mutlak suretle kendine gucendirmis bunu da kanli bir politika izleyerek bastirmaya ve dayatmaya calismistir.

• @SevdaliKkanepe oku eccik feyz al 😉😉

• bu söz için kim kötü söz söyleyebilir. söylersede adam değil !

0|2
    0|2
    • yanlislikla arti attm sana niye kendi fikrin dışında baska fikirleri kabul etmeyeck kadar faşist misn sen?

• sizin gbiler yüzünden batı bizi yobaz ve korkak olarak tanıyor zaten

Yükleniyor...