Yazım hatası yapınca rahatsızlık duyuyor musunuz?

Yazım hatası yaptığınızda, yazdığınız kelimenin altında koskocaman şu örnekteki gibi [ http://i.hizliresim.com/N5n9Zk.png ] kırmızı uyarı dalgası çıktığında hiç mi rahatsız olmuyorsunuz? Bir soru gördüm; "Erkekler ne isder?" yazmış. İSDER diye bir kelime yok. İSTER var. İSTEMEKTEN türemiştir. İki sessiz harf yan yana geldiğinde ÜNSÜZ YUMUŞAMASI olur. Bakın bu da linki: tr.wikipedia.org/.../%C3%9Cns%C3%BCz_yumu%C5%9Famas%C4%B1 Ayrıca DAHİ anlamındaki -de/-da AYRI yazılır.

HİÇ Mİ GÖZLERİNİZ RAHATSIZ OLMUYOR ARKADAŞIM?

0|0
155

En İyi Kız Görüşü

• Yazım kurallarına dikkat ederim, dil bilgisi önemlidir :)
    Sesli harfleri yutan ve yapıyo ediyo tarzı konuşanlardan hiç haz etmiyorum, nefretimiz karşılıklı galiba :D

0|1
    0|1

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 14

• Bu konuda çok dertliyim. Arkadaşlarım arasında her zaman dalga konusu olmuşumdur. Benimle konuşurken kasıldığını söyleyenler mi dersin, "Oha inanmıyorum resmen noktalı virgül koydun asdadas" tarzında konuşanlar mı dersin... Ama senin de dediğin gibi, rahatsız oluyorum. İçim rahat etmiyor.

0|1
    0|0
    • Dalga konusu olmak kötü değil bu konuda bence. Anlaşılabilirliği kolaylaştırıyor. İletişim güzel şey sonuçta. Yazım ve konuşma dili diye bir farklılık var sonuçta ve farkında olana ne mutlu :)

• Kesinlikle 😊👍

• Oluyor

0|1
    0|0
  • bazı kelimeleri yanlıs yazmak beni istemsizce rahatsız ediyor, yahut merhaba selam yazmak. ama bazen takmıyorum hele -de -da nın yazımını görmüyorum bile :D

0|1
    0|0
  • Ben çok rahatsız oluyorum, güzel Türkçe'mizi doğru bir şekilde kullanmak varken niye saçma şekillerde yazalım?

0|1
    0|0
  • Bazen benim de oluyor :)

0|1
    0|0
  • Phen böyL3 şeyLeRe çhok tikkaD eDeR1m

1|1
    0|0
  • Ya oluyor olmasi na da kilavya akıllı olduğu için yanlış da anlasiliyor orası kötü işte :(

0|1
    0|0
  • O soruyu bende gördüm hayatfan soğudum mk

0|1
    0|0
  • Dikkat etmeyenlere sinir oluyorum. :/

0|1
    0|0
  • Hızlı yazınca bazen harfler birbirine giriyor. Çok takılmıyorum.

0|1
    0|0
  • Olmuyor arkadaşım! Hepimiz de ergeniz!

0|0
    0|1
  • Oluyorum geçiyor sonra.

0|0
    0|0
  • Nasil bir yanlis zaten insan beyni algilayabilir inanmazsaniz face de bunlari biliyor musunuz? Sayfasinda ki tum gonderilere bakin tamamen yanlis yazilan seyi bile insan beyni algilayip okuyablio mesela benim yazimdan baslayabilirsiniz cok yanlislik var

0|0
    0|0
  • Umrpmda bile olmjz da ki :-)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Hala q ve w kullanan insanlar var. O dahi anlamında ki -da / -da nın ayrı yazılmasına kadar düzelmesi gereken o kadar çok şey var ki. Düşük cümleler, anlam bozuklukları, eksik harfler... "Herşey" , "herkez" , "yanlız" yazan insan kaynıyor ortalık.

0|0
    0|0
  • yok.)

0|0
    0|0
  • bolca yabancı kelime varken dilde bu kadar kasmayın kendinizi az rahat olun az kuul olun adam bilmiyodur aile yerine ayile yazar sanane mk sanane

0|0
    0|0
  • Çok rahatsız oluyorum.

0|0
    0|0
  • Acuk olii

0|0
    0|0
Yükleniyor...