Jimi hendrix severler ve gitardan anlayanlar bir bakabilir mi?

jimi hendrix 'ten bahsedilirken ve başarıları dillendirilirken Amfisiz gitar çaldığına değiniliyor hep. bu çok mu olağanüstü bir şey? Amfinin işlevi ne tam olarak? Ve jimi hendrixin müziği hakkında ne düşünüyorsunuz?

1|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 6

• Elektro çalmıyorsanız amfi ses yükseltir bir nevi ses yükseltici ya prosesör vs yoksa. Hanı aman aman bir şey değil ama bu jimi Hendrixi kötü yapmaz harika bir sanatçıdır.

0|0
    0|0
    • niye bu kadar efsanelestiriliyor bu herif anlamıyorum. Bir kaç şarkısı dışında tahammül edemiyorum Müziğine. blues a kazandırdığı yeni soluk ve getirdiği yeniliklerden ötürü mu kadar tutuluyor?

• Sınavlara hazırlanıyorum bu aralar izleyemem ama yaz tatilinde bakicam.. merak ettim:)
      Ooo bayaa maaliyetliymis.

Ben yatıyorum uykum geldi. Muhabbet için teşekkürler :)

• Ne demek iyi geceler hanımefendı kolay gelsın sınav konusunda da sana :D

• Sesi yükseltir. Yani bir nevi hoparlörün gücünü sağlar. Yani Adam öttürüyor.

0|0
    0|0
  • Amfi yi hoparlör gibi düşün , Elektro gitarlar da kullanılır. Sesin frekansını değiştiren pedallar ilave edilebilir

0|0
    0|0
  • hmm, jimi mi, yerim.

0|0
    0|0
  • amplifikatör sesi yukseltir gain ayari ile tertemjz ses verir distortion ayari ile kirli ses verir distortion sesi metalde kullanilir ben oyle kullaniyorum artı Randy Rhoards der geçerim rahmetliyi Allah rahmet eylesin

0|0
    0|0
    • gain ve distortion ayarlarıyla ilgili link versene. ya da bu ayari kullanan şarkıcı söyle. Tanınmış olsun ama yoksa ayırt edemem. Hangisi gain hangisi distortion kullaniyor

• Yok meraktan sorulmuş bir soruydu yoksa yakından uzaktan alakam yok gitarla:)

• Bunları merak etme baya karışık konular :) gitarı ilk elime aldığımda 8 yaşımdaydım 11 seneden beri elimdn bırakmadım :)) evde setup kurulu :))

• Ses volmunu yükseltir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Gitardan anlamam ama Jimi Hendrix'in müziğini çok severim. Özellikle '67 çıkışlı ilk albümü are you experienced'ı çok seviyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...