Sence Türkiye ile herhangi bir Avrupa ülkesinin arasındaki farklar nedir?

Mesela Hollanda'da belediye baskani evine bisikletle yalniz gidiyor Türkiyede belediye baskani 20 korumayla geziyor

0|0
9|18

En İyi Erkek Görüşü

• tek problem insanımız bizim şöyle birşey var gidipte hollandadaki adama saygı duyuluyorki rahat geziyor burada her partinin bir kanlısı belalısı var refah seviyemiz yok ondan böyle 3 kuruşa 5 köfteyle yaşadıgımız için bu şekilde insanlara fazlasını verirsen onlarda sana saygı duyar ama bizde ne fazlası var ne azı var ilk bende rastladıgımda yok artık l*n böyle şeymi var dedim niye sizin orada nasıl dedi açıklamaya utandım sen 20 korumayla nıye gıdıyon savaşa mı gidiyosun madem temizsin mertsin adam gibi yapıyorsun haram lokma yemiyorsun 20 yerine 2 tane koy bari sıkıntı olmasın 20 tane nedir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Lisenin bir senesini değişim programıyla yabancı bir ailenin yanında İsviçre'de geçirmiştim. Burada da en iyi lise olarak geçen Galatasaray'da okuyordum. Fark muazzam derecede büyük. Eğitim sisteminden bahsetmek lazım önce biz burada salak saçma her şeyi ezberlerken adamlar matematikte/fende alıyorlar hesap makinesini sin cos hepsini oradan yapıyorlar asla değerlendirilen şey ezber değil. Ekonomi diye bir ders vardı daha 15 yaşında hukuk sistemini‚ devlet sistemini anlatıyorlar. Hemen hepsi bir sporla mutlaka ilgileniyor burada beden derslerinde futbol basketbol oynatılırken orada paten kaymadan tutun jonglörlük bile öğretiliyor. İnsana saygı‚ eğitim düzeyi‚ yaşam kalitesi‚ bilinçlenme o kadar farklı ki. O seviyeye çıkmak için daha çok fırın ekmek yemek lazım.

0|0
    0|0
  • yabancı Ülkeler Sanata ve sanatçıya daha değer verirken türkiyedeki opera salonları kapatılıyor ve tiyatrolara verılen değer düşüyor meselaaa!!!

0|1
    1|2
  • Çünkü Türkiye'de canı sıkılan dükkan otobüs molotofluyor, halk bile güvende değilken devlet başındakiler nasıl bisikletle gitsin?

1|1
    0|0
  • • Insani Gelisme Endeksi
    • Egitim sistemi
    • Ozgurluk
    • Dil
    Vs. Vs.

0|0
    0|0
  • halkımız.

0|0
    0|0
  • Egitim sistemi

0|0
    0|0
  • burada biskilet kulanmayi cok seviyolar

1|0
    0|0
  • Avrupada kadina deger veriyolar turkiyede degil

0|0
    0|1
  • Herkesin fikirlerine saygı duyulmaması

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 17

• senin fark dediğin şeye yanıt olarak, hollanda başkanına ne kadar suikast girişimi oluyor bir de buradaki başkanlara ne kadar suikast girişimi oluyor bakman lazım

1|0
    0|0
  • İnsanlarımız yanlış egitim sistemi, ekonomik nedenler, tarihten gelen bunalımlarla beraber kısmen ruh hastası, barbar hale geldi. Tüm mesele bu.

0|0
    0|0
  • Bazı ülkelerin hollandanjn üzerinde kirli elleri yok ama bizde var

1|2
    0|1
  • TÜrkiye daha yaşanılabilir.

0|0
    0|0
  • Hollanndada ödev vermiyolar :))) :DDD rusyada problemlerin işlemleri yazıyo tahtadaa sınavda işlem ezberlemiyon problem çözmeyi öğreniyon filan :)))

0|0
    1|0
  • SENIN DEGIDIGIN HOLLANDA BIR İstanbul KADAR ETMIYOR HOLLANDA BELCIKA NORVEC YUNANISTN BUNLAR BIR İstanbul KADAR ETMIYOSU HOLLANDA BASBAKANIN EVINE BISIKLETLE GITMESI NORMAL

0|0
    0|0
  • yurtdışında herşey ucuz ucuz derken pizza filan en ucuz 30 euro da neyse :D orda domuz eti yiyolar burada dana eti temiz et türkiye daha iyi

0|0
    0|0
  • Insanlik ve insaniyet saygi kultur hayvanlara karsi tutum demokratik ve cagdas yasam anlayisi olarak avrupali bizi herturlu si.. r ama teke tekte biz alırız :D

0|0
    0|0
  • Eğitim Sistemi , Hak hukuk olayları kesinlikle daha gelişmiş avrupa ülkelerinde.

0|0
    0|0
  • Bence türkiyede demokrasi tam oturmadı

0|0
    0|0
  • kişi başına düşen milli gelir ve bunun yokluğundan oluşan kaos.

0|0
    0|0
  • 20 tane doktora tezi cikar bu konudan cok var cok

0|0
    0|0
  • böle bişey yok tr birincidir

0|0
    0|0
  • mesela hollandada g*t kılları yok?

0|0
    1|0
  • 1. ekonomi 2. ekonomi 3. ekonomi
    para olan ulkede refahda olur, insanlar mutlu olur, egitimli olur

0|0
    1|0
  • hollandada sorun yok siyasi olarak turkiye ortadoguda ve sorunlu bolgede senin kiyaslaman cok gereksiz

1|0
    0|0
  • din faktoru,, islam ve demokrasi ayni anda olmuyor... halkin 70% de islam ''kulturu'' var, kadini cariye, olarak goruyor, ve kendi gibi dusunmeyen herkesi degersiz ve cehennemlik,, kraldan cok kralcilik yani sorun islamda degil,, arap kulturunde,, araparin kotu huylarini (kadin dovmek, torecinayeti, kisas, goze goz, esitsizlik) gibi huylari din adina mesrulastirip yasamak... mesala bu yazdigimi gizli kullanici olaak atmasam muhtemelen pis dinsiz yahudi misyoner felan diye dusunecekler

0|0
    0|0
Yükleniyor...