Sizce de eski şarkılar daha güzel, hoş değil mi?

Bunun sebebinin eskisi gibi güzel besteleyen, söz yazan ve en önemlisi enstrüman ile calinmamasi olarak görüyorum ben.
Örneğin "Incesaz-Üsküdar'a gideriken" dinleyin, ister istemez insanın içi huzur doluyor. Her şeye müzik denilmesine karsiyim, mikrofonu bulan mırıldanıyor, böyle içten gelecek, enstrümanın, notanın dibine vuracaksın müzik dediğinde :) Sizce?

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 8

• Küreselleşme propagandası adı altında yozlaşmış ve seks ve kuru aşk algısı ile sokaktan , toplumdan koparılmış müzik anlayışı ve apolitik , orta yolcu para için seri üretime geçen bir mekanik tezgah gibi sözde şarkıların üretildiği bu zamanda eskiyi çok ararız.

0|1
    0|0
    • Üreten, değerli, gerçek sanatçılara da gelişine voleyi vuruyoruz birde üstüne. bknz taze örneği Fazıl Say.

• Yine de üzülüyor insan. Varsın burada değer gösterilmesin, o zaten gerekli değeri goruyor diyorum. Sonra Nuri Bilge Ceylan aldığı ödülü "yalnız ve güzel" ülkesine adayinca insanın yüreği cız ediyor ister istemez. Biz neden nasıl bu hallere geldik diye.

• İnan benimde moralim bozuluyor bu duruma.. Ancak gün gelir ülkemiz adına , insanımız adına tarihsel bir insanlık refleksi vermemiz gerekebilir ancak bu algılarla malesef...

Bir ülkenin müziği, sanatı o ülkenin toplumunun ruhudur.. Bu ruhsuzlukla hiçbir toplumsal tepki veremeyiz hatta hırsızlara , katillere alkış tutarız..

• Eskiden sanatçılar vardı üretiyordu. Şimdi şaklabanlar var tuketiyorlar. Tabi dinleyici kitleside ne verirsen kabulüm, hiç seçici değilim derse bu gidişat normal. İşin enstrümantal kısmına gelince, hak veriyorum. Zaten müziğin çıkış noktasına bak. Adı üstünde müzik. Notalar vardı sadece enstrümanlarla çalınan. Klasik müzikte görebilir misin eline mikrofon alıp şarkı söyleyeni :)

0|0
    0|0
    • Kesinlikle..
      Klasik müzik begenilmez bizde ama artık sırf sözleri falan yok diye dinler oldum, dinlendiriyor diye, şimdi söz yazan mi var düzgün? "Naber gelmedi senden bir haber merak ettim" günlük konusmayi şarkı yapmisiz daha ne olsun nerede kaldı bunun seçiciligi, kendine özgülüğü..

• 90'lar gibisi yok bence :)

0|0
    0|0
  • sanırım duygular eskiden daha derin yaşanıyordu ve bu eserlere de yansıyordu Aysel Gürel Onno Tunç Sezen Aksu şarkıları gibi şarkılar var mı bu zamanda ama söylediğiniz gibi şarkıyı söyleyen de çok çok önemli ne kadar hissederse o kadar hissettirir

0|0
    0|0
    • Sanata önem vermiyoruz eskisi gibi. Ya şarkılar çalıntı ya sözler uyduruk..
      Müzik desen, enstrüman kullanan yok, yapay bir fon ekle geç gitsin ne olacak umurlari değil -,-

• kayıtlarda canlı ensturman kullanmak önemli

• bencede, çok farklı bir duygu katıyor.

• https://m.youtube.com/watch?v=6CaxycJjYCw
    Dinlemenizi tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • Öyle tabi o 80'ler 90'ların şarkıları bir başka, insanın içine işliyor. Bir zeki müren bir sezen aksu şarkısı veya neşet ertaştan içli bir türkü insanı alıp götürüyor.

0|0
    0|0
  • Aynen eski sarkilar bir başka

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• https://www.youtube.com/watch?v=ELDbTcU38eo

eski daha samimi , daha yanık , daha duygulu..
    ''ah o eskiler '' diyerek yad edeceğiz eminim...

0|0
    0|0
  • Evettt dinlerim arada türk sanat müziği genelde rock metal tarzı dinlerim ama seviyorum türk sanat müziğide ilerde evime gramofon alıcam inşallah salonunun baş köşesine koyucam

0|0
    0|0
  • anlamlar daha saf ve temiz olduğu içindir ve masum şimdi ki gibi düşük seviye anlamları yok içten ve samimi bu yüzden klasikler baş tacı..

0|0
    0|0
  • Aynı şekilde yabanci sarkilarda oyle eskilerden bir daha gelmez

0|0
    0|0
Yükleniyor...