Elektronik müziğe bakış açınız nedir? Hapçı müziği midir elektronik muzik?

Türkiye de elektronik müziğe karşı böyle bir önyargı var.. Eskisi gibi değil, insanlar artık tanımaya başlıyor bu müzik türünü ama yine de bu tür sözleri işitiyorum...sizce elektronik müzik nasıl bir müzik türü ?

0|0
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• Pop ile elektronik müziğin karıştırıldığı bir yerde yaşıyoruz maalesef, bu yüzden ne desek boş oluyor ciddi bir çoğunluk için.

Elektronik müzik kafasını özgür bırakmış insanlar için birebirdir, ses kütüphanelerindeki çeşitliliğin ve hayal gücünün sonsuza açılması gibi bir faktör varken insanların elektronik müzikten keyif almaması sadece yeterli ilgiyi göstermemesi, yeterli araştırmayı yapmaması veya önyargılı davranması durumunda gerçekleşebilir.

"Enstrümansız olmaz" diyenler için tek bir şey söylüyorum, enstrüman çalmak sadece zihninizdeki kompozisyonu somutlaştırmak için yaptığınız iştir. Elektronik ortamda bunu gerçekleştirmek size nokta atışı kadar isabetli melodiler yaratma imkanı verir, el ayarıyla işiniz kalmaz. Sadece kulak ve kafa gerekir, ki müziğin temeli de budur.

Elektronik müziğin kapsamı burada tek seferde yazamayacağım kadar geniştir, klasik müzikten en ağır, bozuk müziklere kadar uzanan bir yelpazedir. Sadece iki çıstak üzerine konulan basmakalıp ses topluluklarının "elektronik müzik" olmadığını bilin, gerisi kendiliğinden gelir ilginiz olduğu sürece.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Hapçıları severim.

0|0
    0|0
  • her ne kadar akustik olmasa, bir müzik turu diyemesek de ben severim

0|0
    0|0
  • hapçı müziği falan değil. ayrıca elektronik müziği bir yığın alt dalı var. çok fazla çeşidi var. ve dinleyen binlerce insan var dünyada. hepsi hapçı olacak değil yani. ona bakarsan türkiyede metak dinleyenlere de satanist deniyordu:) medyanın reyting için yaptığı etiketlemeler bunlar, sallamamak lazım. her müzik türü iyidir, hepsi değerlidir.

0|0
    0|0
    • ben kendi açımdan sormadım zaten..minimal ve progressive trance tarzlarını severim, dinlerim her dalını hemen hemen.. sadece türkiyenin çok küçük bir topluluğunda bu tarza bakış açısı ne onu merak ettim..Üstündeki toplumdan etkilenmiş bir toplulukmuyuz sorusunuda sordum aslında :) evet sevdim bu soruyu :)

Erkekler Ne Diyor 1

• elektroniik müzik konusunda Türkiyede bir çok şey yazıp çiliyor ama bana kalırsa uluslararası bir statüde ve hayatımızın bütünününü kaplamış durumda neredeyse eurovision şarkılarımızdaki bir değişime bak genç nüfus potansiyeline sahip bir ülke olaraktan hala daha belli bir pasta dilimi yanlış düşünüyor bu müzik türü hakkında anlam veremiyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...