Türkiye'nin en çok maden sattığı ülke hangisidir?

Bu soruyu bilenler yanıtlasınn ???

türkiyenin en çok maden saatığı ulke hangısıdır ? hadi bakalım kımle r bılebılecek

Güncellemeler:
...

0|0
2|15

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 14

• Bor rezervi bakımından dünyada 1. sıradayız ama onun ithalatını henüz yapmıyoruz.

Onun dışında almanya başta olmak üzere italya fransa ingiltere ve rusya geliyor hepsine belirli miktarda maden ihracatı yapılıyor ama net rakam veremiyorum şimdi =)

0|0
    0|0
  • neymiş. bıde ne satıomusuz?

0|0
    1|0
  • bu soruyu sorarken bile kendini gizliosan bi sorunun war dostum senin :D kaçakçılık falan mı yapacaksın :))))

0|0
    0|0
  • denizciyim calistigimdan beri ben turkiyeden bi maden ihrac etmedim.turkiyenin oyle zengin madeni yok.komur ,cimento ve araba ihracati disinda gozle gorulur ihracatimiz yok.en buyuk demir celik limanlarina bile demir ithal ettik.madenin kaynagi ukraynada tum dunyaya satiyor adamlar.

0|0
    0|0
  • kahrolası abd kütahya emette bulunan tüm dünyadaki bor madenin %85 i burada. çıkan madenin %65 abd tarafından satın alınıp stoklanıyor biliyorlarki bir gün dünyadaki petrol rezervi bitince bor hem ulaşım hem sanayide kullanılacak ve çok değerli olacak.

0|0
    0|0
  • bence sana satıyorlar

0|0
    1|0
  • Kpssde çıkmıştı bu soru.Cevap olarak Almanya deniliyor.Ama emin değilim.

0|0
    0|0
  • türkiyede maden de mi varmiş:) belki bor madenini amerika aliyor olaiblir

0|0
    1|0
  • almanya demir çelik olarak 1 liraya alıyor ...araba, beyaz eşya olarak 100 liraya satıyor o madeni bize

0|0
    0|0
  • egedeki bütün bor madenleri amerikaya satılıyor diye biliyorum.

0|0
    0|0
  • Almanya'dır diye tahmin ediyorum

0|0
    0|0
  • nerden geldiyse bu saatde bu soru ya almanya yada abd

0|0
    0|0
  • Almanya ve Amerika diye tahmin ediyorum.

0|0
    0|0
  • İran.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...