Senaryo için ilham kaynakları biliyor musunuz?

Evet arkadaşlar radyo,tv ve sinema öğrencileri olarak bir kısa film çekmek istiyoruz ama senaryomuz yok.Senaryo için ilham kaynağı olabilecek videolar,resimler,yazılar vs. biliyor musunuz?

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• kendi komik anılarınızdan bir kesit alıp çekebilirsiniz mesela :) ben öyle yapmayı düşünüyorum ileride

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• İnsanların yalnızlıkları ve küçük şeylerden mutlu olabilmeleri ...

0|1
    0|0
  • ayşe arman röportajlarını oku derim..iyi malzeme çıkar..

0|0
    0|0
  • zengin adam fakir kız

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Hiç unutmuyorum: 8-9 yaşındayken mahallemizde Mehmet adında 30 yaşlarında spastik engelli olduğunu sandığım bir abi vardı (Yürümekte, konuşmakta güçlük çeken biriydi). Hergün elinde bir çantayla sokağımızdan geçerdi ve hergün sokağın çocukları, etrafında dönerek "Deeeeli Meemet. Deeeli Meemet" diye dalga geçerlerdi. Ama hergün... Ben de, Mehmet Abi'nin durumuna o kadar üzülürdüm ki anlatamam. İçim parçalanırdı. Çok duygusal, içe dönük, sessiz bir çocuktum ve bu davranışlarından dolayı hiçbir zaman o çocuklardan hazetmedim ve onlara katılmadım. Yine birgün, Mehmet Abi sokaktan geçiyor. Ben de kaldırımın kenarındayım. Çocuklar yine başladılar dalgalarına ve etrafında dönüyorlar Mehmet Abi'nin. Çok üzüldüm. Yürek burkan bu manzarayı içim acıyarak izliyordum. Mehmet Abi, ilk defa çılgına döndü ve bütün çocukları haykırarak delirmiş gibi kovaladı. Engelinden dolayı düşme tehlikesi yaşıyordu bir taraftan çocukları kovalarken. Sendeliyordu, garip sesler çıkarıyordu. Çantasını etrafında sallıyordu. Bütün çocuklar kaçıştı. Derken Mehmet Abi, tam karşımda, bana bir metre uzaklıkta durdu. Büyük bir sessizlik oldu. Kaçmıyordum. Western filmlerindeki gibi sokak bomboştu, çıt çıkmıyordu ve Mehmet Abi tam karşımdaydı. Öylece bakıştık. Sonra, Mehmet Abi, çantasını "çaaaat" diye kafama geçirdi ve ağır adımlarla uzaklaştı. Ağlamadım. Öylece baktım arkasından.

Hep kısa film çeksem bunu kullanabilirim diye düşünürdüm. Bu, kısa film olsa teması ne olurdu sence? Filmin adı: "Kabak hep masumların başına patlar" olabilir mi? Kullanmak isterseniz kullanın. Elimde başka malzeme yok.

0|0
    0|0
    • Güzel hikaye ama bana başka bir şey çağrıştırdı.Yani ''kabak hep masumların başına patlar'' değil de zor durumda olan bir insana yardım etmemiz gerektiği.Tabi burda kafana çanta yemen hafif bir uyarı gibi duruyor.Daha geliştirilebilir.

• O bölümü boşuna okumayın

4 arkadaş bir araya gelip

bir senaryo yazamıyorsanız

ne diye radyo tv okuyorsunuz ki

Biraz hayal gücünüzü kullanın

0|0
    0|0
    • Yazarız yazmasına da buraya da bi soralım farklı fikirler diye düşündük.Bu ne şiddet bu celal !?

• siz o bölümü bitiremezsiniz :)

Fikir verene saygı duymayı öğrenin

Ha siz de fikir yoksa

taşıma suyla değirmen dönmez

• hayırlısı olsun o zaman :D

Yükleniyor...