Osmanlı'da kardeş katli , sizi en çok üzen şehzade katli hangisi olmuştur?

Osmanlı'da kardeş katli , sizi en çok üzen şehzade katli hangisi olmuştur?

0|1
6|8

En İyi Kız Görüşü

• bence şehzade mustafanın yok yere katledilmesi çok üzücü ve haksız bir olay ve zaten ilahi adalet sonunda yerini bulmuş ve şehzade mustafa katledildikten sonra da osmanlı imparatorluğu sonun başlangıcını yaşamıştır.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• öldürülmedi (aslında o da tartışılır) ama süründü... ben cem sultan'a çok üzülürüm

1|1
    0|0
    • Bir söylentiye göre Alexandre Borgia tarafından zehirletilip,öldürülmüştür.Direkt olarak kardeş katli değil belki ama,sürülüp,başkaları elinde oyuncağa çevrilmiştir.Üzücü gerçekten.

• evet, oradan oraya sürünmekle geçmiş ömrü. hatta seni veliaht ilan etsinler sonra itin kopuğun elinde oyuncak ol... kaderin bir oyunu mu bu demeden edemez insan

• Engin Koç

1|1
    1|1
  • bane ne elin osmanlı hanedanından yaf.

1|2
    2|1
  • genç osman cem sultan mustafaaa beyazıd

0|0
    0|0
  • hepsi üzücü , ancak merkezi otorite için şarttı.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 8

• sultan ahmet resmen yasaklamıstır ama uygulayan yanlıs hatırlamıyorsam sultna ıkıncı sıuleymndır... tum osamnlı tarrıhınde bır sehzadenın katletılmesıne rsemen en öenmli tek isyan sehzade mustafadır. resmen kanuniye resti çekmişlerdir. resmi olan ve tek yeni çeri isayndıır. işin gerçeği bu lafa için üzgünüm kanuninin götü yememmiştir. bunun için sadramzm rüstem paşayı azil etmiştir. nerdesye kanunin bil ebaynu vurulma noktasına gelmiştir..

0|0
    0|0
  • Hepsini büyük bir olgunlukla karşıladım. Olur öyle diyip geçtim.

3|1
    0|0
  • Ben katledilirsem üzülürüm ailem katledilirse üzülürüm sevdiklerim katledilirse üzülürüm gerisi boş banane

0|0
    0|0
  • en çok ilk şehzade ondan sonraki şehzade ve sonuncu.. hepsini ezbere bilirim.

0|0
    0|0
  • Beni niye uzsun la. Olmeseydi soyle boyle iyi padisah olurdu diye mi... Teyzemin de biyiklari olsa amcam olurdu

0|0
    0|0
  • 10 tane sehzade yaz desen kimse yazamaz

1|1
    0|2
  • cem sultan olayı

0|0
    0|0
  • genç osman Ç:((((((

0|0
    0|0
Yükleniyor...