Kız ifadesiyle kadın ifadesi arasında ne fark vardır?

Kız ifadesiyle kadın ifadesi arasında ne fark vardır kimlere kız diye ifade edilir sadece gençlere mi ?

0|0
10|8

En İyi Erkek Görüşü

• Kız aslında yanlış bir kullanımdır ama toplumumuzda bakire olanlara kız deniyor bazı kesimlerce.Aslında bu bir ayrımcılıktır ve kız kelimesi bakire olduğu için bir insana söylenmemelidir.

2|1
    2|3

Kızlar Ne Diyor 10

• Bügük yasina göre hala ici deli dolu olan ve cocuk gibi olanlara, erkeklerden hoslanan, onlarla parklarda falan bulusanlar benim icin kizdir. Artik olgun düsünen, evlenmek amaciyla bir erkekle görüsen biri kadindir benim gözümde.

0|0
    0|1
  • bakirelikle ilgili bi kavram olsa gerek. Çünkü küçük yaşta evlendirilen kız çocuklarına daha çocuk yaşta kadın oldu kadın olmaya zorlandı deniliyor haberlerde falan.

0|0
    0|0
    • yaş faktörüde var mesela 40ına merdiven dayamış hala bakire birine kız denileni duymadım koskaca kadın diye tabir edilir. Duruma göre yaş duruma göre bakirelik işte..

• Yeterince insanları sınıflandırmıyoruz ya, bir de kadınları böyle ayırabiliriz mesela...

0|2
    1|0
  • yuh be gırgırına soruyosun sanırım :D

0|0
    0|1
    • hayır kesinlikle ciddiyetle sorulmuş bir soru ve ilk cevap veren erkeğin cevabı aslında çok mantıklı ben de ona vurgu yamak istedin açıkçası

• tamam ya bilmiyordum bende öğrenmiş oldum :))

• belli bir yasın üstündekilere kadın denir. zarlı ya da zarsız.

0|1
    0|0
  • hiç bi fark yok aslında. bi zar parçasının olup olmamasına göre ayrım yapılması doğru değil. her ikisi de dişi insan işte.

0|0
    1|1
  • vajina farkıyla kadın 1 adım önde.

0|0
    0|0
  • ilk kez duyuyorum bunu..

0|0
    0|0
  • yoktur

0|0
    0|0
  • aslında bakire olan kız olmayan kadındır yani

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 7

• şimdi bir duvar düşün bir kız baksın o duvara

birde kadın baksın 2 side farklı bakar farklı görür

kız sadece duvarı görür

kadın kızın göremediklerinide görür...

0|0
    0|0
  • Genç-yaşlı bir de evli olup olmama da etken evli bayanlara kadın bekar bayanlara kız diyorlar ama 40 yaşına gelip de hala evlenmemişe de kız denmez tabi

0|0
    0|0
  • fransızlara sorman lazım. onlar bu ayrımı keskin yapar.

0|0
    0|0
  • Fark yok

0|0
    0|1
  • turk dil kurumu bunun icin henuz bir sinir belirlemis degil maalesef kafana gore takil

0|0
    0|1
  • kız sadece kızlara denir evlenmiş kadınlara karı denir

0|1
    0|0
  • arada çok ince bir zar var fark o

0|1
    0|1
Yükleniyor...