Dinlediğiniz yabancı şarkılarda geçen sözlerin anlamlarını merak ediyor musunuz?

Yoksa, harala gürele dinleyip müziği beğenmekle mi yetiniyorsunuz?

Güncellemeler:
güncelle...
Güncelle

0|0
46|14

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Duyduğu mu aynen yazar sözlükten bakar öğrenirim. yani evet

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 45

• rap veya değişik bir aksan kullanmadığı sürece sean paul gibi adam resmen kendi dilini icat etmiş :) bunların dışında anlıyorum zaten arapça dinlediğimde kardeşime çevirtiyorum. diğer dillerde de hoşuma gidenlerin sözlerine bakarım genelde yani bakılması lazım geçen senelerde yabancı bir şarkı dinliyordum ama bulgarca falandı sanırım çok sonra sözlerine bakmak geldi aklıma ve sözleri çok şeydi yani bir daha dinlemedim zaten :)

1|1
    0|0
  • Kendim cozmeye calisirim anlamazsam bazi yerleri ceviriye bakarim :)

0|1
    0|0
  • genelde hep araştırırım ve öğrenip eşlik ederim fakat öyle bir zamanlar oluyor ki anlayıp ta üzülmek yerine anlamsız hareketli seçimim :)

0|1
    0|0
  • Evet hep bakarim sozlerine
    anlayinca hem dha cabuk ezberkiyorn hem ingilzcem gelisyr hemde ne dedini biliosn
    bilmeden dinlemek cok sacma

0|1
    0|0
  • Dinlediğimi anlıcak kdr ingilizcem var şükür ama yetmediği yerde sözlerin anlamlarına açar bakarım elin gavuru herşeyi söylemiş olabilir sonuçta anlamını bilmeden dinlemem

0|1
    0|0
  • Beğenmem için önce müziğin kaliteli olması lazım. Bilmediğim bir dilse ne yapıp ne edip buluyorum anlamını. Çünkü bilmediğim dilde şarkılar söylüyorum ve anlamını bilmezsem duyguyu hissettiremem ve bu saçma olur.

0|1
    0|0
    • Katil bir şarkıcıyla aynı odada mahsur kaldın diyelim? Pardon onlar senin sorularında oluyordu :):)

• Hahah sorsam mı acaba ^_^
      Biraz sonra buna benzer bir soru soracaktım acaba bunu mu sorsam :P

• Sor tabi yakalarsam diğerleri gibi çözüm üreterek cevaplarım... :):)

• Sözlerine bakmadan önce o şarkı sanki benim için yazılmış gibi hissediyorum, sözlerine bakınca da yanılmadığımı anlıyorum.

0|1
    0|0
  • bazılarını anlayabiliyorum zaten. bazılarını anlamasam bile anlama çabası içinde olmuyorum. ve bazılarını da gerçekten merak ediyorum hem sözleri ezberlemeye hem de anlamına bakıp öğrenmeye çalışıyorum. şarkıdan şarkıya değişiyor yani.

0|1
    0|0
  • anladığım için ssorun yok :)

0|1
    0|0
  • genelde ispanyolca dinlerim belli şarkılar vardır, anlamlarını biliyom zatisi:)

0|1
    0|0
  • Genelde ediyorum. Bu yüzden minilyrics kullanıyorum winampın yanında, tavsiye de ederim. Tabi hala benim gibi winamp kullanan varsa :D

0|1
    0|0
  • Merak ediyorum hatta bakiyorum ne diyo bunlar diye ama bazilari cok sacma geliyo sarkidan soguyorum sora...

0|1
    0|0
  • Dinleyince anlıyorum genelde, anladıklarımı mutlaka çeviririm. Şarkının ne dediğini bilmek gerek :)

0|1
    0|0
  • Sözlerini merak edip bakarim.

0|1
    0|0
  • evet ederim

0|1
    0|0
  • Çoğu zaman bakıyorum çevirisine.
    Genel olarak Türkçe dinlediğim için işim kolaylaşıyor tabii...

0|1
    0|0
  • Psikolojik durumuma göre değişiyor. Mutsuzken sözleri dinliyorum. Mutlu iken ritimleri. Anlamlarına bakmayı ihmal etmiyorum tabii. Ne dinlediğimizi bilmek lazım eşlik etmek için :))

0|1
    0|0
  • hareketli olmayan ve insani saglam tribe sokan sarkilarda ne anlatiliyor merak ederim.

0|1
    0|0
  • Merak etmiyorum anliyorum :)

0|1
    0|0
  • Anladığım dillerdekileri dinliyorum.

0|1
    0|0
  • Anlamına açar bakarım. Beğenmezsem dinlemem.

0|1
    0|0
  • Arapca sarki dinlerim genelde ve her sarkinin turkce karsiligida bulunmuyor bu yuzden ilerde ana dilim gibi arapca ogrenicem arapca sarkilar turk sarkilarina kat kat daha iyi ve guzel 👍✌💕

0|1
    0|0
  • Ewt bana haz veren şarkıların çevirilerine bakmışımdır

0|1
    0|0
  • Kendim çevirmeye de çalışırım, şarkı çevirilerine de bakarım. ya da üşendiğim için merakımla kalırım :)

0|1
    0|0
  • Anlamadığım için dinlemek istiyorum zaten harala güreleden değil (:

0|1
    0|0
  • Şarkıların sözlerine baka baka ingilizcemi geliştirdim ben. Her dilde aksanım enfes oldu valla

0|1
    0|0
  • Ederim anlayamadığım hızlı sözleri arıyorum google amcada:)

0|1
    0|0
  • Kore şarkıları dınlerım her zaman ve anlarım...

0|1
    0|0
    • Var olsun K-pop ;)

• var bazı dızılerı felan bende begenerek ızledım. kısa ve öz dıye... aff edersın ama sızın dızıler gıbı 1500 bolum olmuyo dıyeee)))))))))) annem yıllardır Unutma benı ızlıyor ))))))

• :):):) Bir de tekrarı yapılan diziler var 1500 bölüme ek olarak :):) İyi ki bağımlısı değilim bizim dizilerin;)

• Sözlerine bakarım ama yine de müziğini, ritmini sevdiysem dinlemeye devam ederim

0|1
    0|0
  • ingilizce dinliyorum ve anliyorum. zaten ispanyolca dinledigim zaman bakiyorum

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    15

Erkekler Ne Diyor 13

• İleri derecede ingilizce biliyorum.

Frank Sinatra - My Way

https://www.youtube.com/watch?v=85_YK-La0vk

En sevdiğim şarkılardan biridir.
    Sözleri My Way gibi anlamlı şarkıları özellikle seviyorum.
    Sözleri anlamsız, kalitesiz ve saçma sapan olan şarkıları pek dinlemem.

0|1
    0|0
    • İngilizce dışındakiler?

• Folk müziğe ilginiz varsa onunla ilgili soru sormalısınız ki yanıt bulabilesiniz. Sanırım sizin sorunuz şarkı sözleriyle alakalıydı ve ben onu yanıtlamak için geldim.
      Dünyada neyin popüler olduğunu ve neyin hakimiyet sürdüğünü anlarsanız o zaman geçerli lisanın ne olduğunu öğrenirsiniz. Böylece ingilizce bilen birisinin şarkıların çok büyük bir kısmını anlayabileceğini ısrarla size aktarmaya çalışmayı düşündüm... aktaramazmışım demek ki eyvallah.

• Aramızda bir iletişim aksaklığı olduğu kesin zaten, Teşekkür ederim yorumlar için...

• yi dinledim en son anladigim kadariyla yetiniyorum ama sarkinon basindaki gitar sesivyeter bir kere dene :) nickelback savin me

0|1
    0|0
  • Slow şarkılarda genellikle merak ederim ama hareketlilerde pek fazla takılmam :)

0|1
    0|0
  • Merak etmiyorum çünkü hepsini anlıyorum

0|1
    0|0
  • Ezgisine bakarım ben şarkıların

0|1
    0|0
  • Merak etmez olur muyum? Çoğunu dinlerken anlıyorum zaten İngilizcem iyidir

0|1
    0|0
  • yarısını tek tük anlıyorum hızlı söyleyince pek anlamıyorum :D

0|1
    0|0
  • Merak etmiyorum :) cnki anlayarak dinliyorum

0|2
    0|0
  • Anlamıyorum kulağıma hoş gelsin yeter :D

1|1
    0|0
  • İngilizce olanlarin sözlerini çoğunlukla bakmaya gerek olmadan anlıyorum.

0|1
    0|0
  • Translate'den çevirdiğim zaman hiç bir anlam ifade etmediğini anladım. :D

0|1
    0|0
  • Bazılarını araştırımca pişman oluyorum :D

0|1
    0|0
  • Türkü candırr..

0|0
    0|0
Yükleniyor...