Çok karıştı kafam, bir şeyler söyleyin:)

Ben hedefim net olduğu için birinci tercihlere 8 tane yazdım. istediğim yerler olmadı. açıkçası çokta çalıştığım söylenemezdi. Bu sene istediğim yeri kazanacağım dedim dersaneye yazıldım çalışmalara başladım derken ikinci tercihlerde Hacettepe-Sanat Tarihi, Ankara-Edebiyat, Gazi-Edebiyat (bunlar sadece bölüm), çok rahat tuttuğunu gördüm. Ailem şimdi üniversitelerin adına aldanıp okumam taraftarı. Benimde aklımı karıştırdılar. Sizce bir sene daha bu stresi çekmeli miyim ya da bu bölümler hakkında ne söyleyebilirsiniz?

0|0
5|6

En İyi Erkek Görüşü

• Bölümden ziyade sen hedefinde kararlı ve de bir daha hazırlansan yeteri kadar çalışacak kadar azimli misin?

Istemediğin bir bölüm senin yıllarını yer, sonradan sevebilirsin de ama ya sevmez de pişman olursan,Yılların geri dönüşü yok

Okulun adıyla yıllarca itibar görürsün ama sevmezsen ne olacak,Ya okulu bitirip istemediğin bir işi yapmaya mecbur hissedersin kendini, yada çoğu! üniversite mezunu gibi bitirdiğin okulun dışında daha çok sevdiğin bir alana yönelir yada o okul hiç bitmez,

Karamsar bir tablo çiziyorum ama ihtimalleri bence şimdiden görmelisin,Sonrasında bir işine yaramaz,

Ama özellikle en baştaki cümleme dikkat,Yeniden çalışıp hedefine ulaşacak azmin varsa tekrar dene,Yok bir daha uğraşamam uğraşsam da sonuç değişmez diyorsan o zaman da okumak seçeneğini sevebileceğin bir bölümle değerlendir derim,Sonuçta okuyacak olan sensin ve okumak hiç okumamaktan iyidir. . .

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• sevdiğin bölümde okumak için 1 değil 11 yıl stres çekmeye razıyım

hiç okumayacaksan sırf üniversite okumak için şstemediğin bi bölüm seçebilirsin. ama henüz bi şey için geç değilken, hayalindeki bölüm neyse onun için çalış, strese katlan ve oku. ben hayalimdeki bölümü bitirmiş olmak için nelerimi vermezdim ki...

1|0
    0|0
  • 1 sene daha hazırlanmalısın bence

1|0
    0|0
  • bir sene daha çalış çok değil emin ol çok daha iyi yerler olucak . ailenin karar vermesine izin verme . hayat senin hayatın...

1|0
    0|0
    • bende öyle düşünüyordum bu sabaha kadar, şimdi ya daha iyisi olmazsa korkusu sardı

• olucak . kendine inanman lazım. bak bu benim 3 . kez sınava girişim olucak. bu sene güveniyorum kendime.

• Üniversiteler güzel ama senin ne düşündüğün önemli.Bölümler de fena değil.Sen ne istiyorsun kafanda başka bölümler mi var?

0|0
    0|0
    • kafamdakilerle bunların alakası yok. sadece acaba sonra pişman olur muyum diye korkuyorum. sonucta ailemde haklı olabilir

• Eğer kafandakilerle bunların alakası yoksa bu bölümlere gitme.Sonra keşke bir sene daha çalışıp istediğim bölümlere gitseydim diye pişman olabilirsin.Eğer çalışıp seneye istediğin bölümü kazanırsan ailen ne kadar haklı da çıksa sen istediğin bölümü kazandığın için bişey söylemeyecekler sen de mutlu olacaksın onlarda.Ama kazanamazsan sorun olabilir ialenle sonuçta bak biz haklı çıktık diye bilirler..

• için rahat etcekse o bolumlerı oku yoksa bıdaha hazırlan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Canım Sanat Tarihi okuma bak çevremde bitiren var hem de iyi bir üniversitede bitirdi ama şuan Bim'de kasiyer. İş bulmak sıkıntı.Fen-Edebiyatın da önü kapalı..Benim dayım ve yengem fen edebiyat mezunu bak, dayım 1,5-2 milyara dersanelerde köpek gibi çalıştı sonra bıktı Polis şimdi...O yüzden biraz daha geleceği olabilcek bir meslek seç..Ayrıca çok muhalefet gibi oldum da kusura bakma...İlla ki birini yazcam diyosan Gazi belli konularda sıkıntılı olabilir ama Ankara Üniversitesi iyidir...

1|0
    0|0
    • İlla bir yeri yazıcam demiyorum. Bu kadar sıkıntılıysa yazmaya bile gerek yok ama kendini geliştirirsen TRT de gazetelerde vs. iş bulabilirsin falan dediler edebiyat öğretmenleri. Muhalefet gibi olmadın tabiiki. ben bilgi sahibi değilim bunlar çok önemli benim için, teşekkürler:)

• Radyo,sinema,televizyon bölümü mü düşünüyorsun yoksa edebiyat mı? Ne demek elimde geleni kadar fikir vermek isterim.Sonuçta bi sene daha hazırlanmak bana da zor gelıyor , tercih yapabilirim ama gelır mı o da var tabi..O yuzden anlıyorum ben seni :)

• Üniversite isimleri bencede önemli çünkü iş veren diploma notuna değil hangi üniden çıktıgına bakıyor

1|0
    0|0
  • Edebiyat okumak istediğine emin misin?

Ben TDE bölümünde okuyorum ve inan çok zorlanıyorum.

Altından kalkabilecek bir yük değil.

Eğer amacın edebiyat üstüne ise tercih et derim ama sadece okuyayım diye sakın girme

1.çok zor

2.çalışma sahası az

1|0
    0|0
  • bence cekme..sanat tarihi bnce güzel bir secim. hem senin sanatsal yönün oldugu acikca meydanda...nye karar verdigini ögrenebilirmiyim :) merak benimkisi

0|0
    0|0
  • Bir sene daha hazırlanmalısın bence.

0|0
    0|0
Yükleniyor...