Ney çalmayı bilen var mı?

Bugun baslamayi dusunuyordum ney kursuna biri dediki sirf 3 ayda sesi anca cikartirsin melodi ye 1 yil harcaman gerek dedi oylemiki

0|0
7|3

En İyi Kız Görüşü

• Ben ise direk ufleyebildigim için kursa gideyim dedim ama Vazgeçtim sonra.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Ney başka bir enstrümana benzemez. insan sesine en yakın enstrümandır. Ve bazı insanların nefesi yetmiyor bunun için. En başlarda zorlanırsın nefes alamazsın bir süre. Ama iyi bir öğreticiyle üstesinden gelirsin. Çok zevkli !

0|0
    0|0
  • Biliyorum. 1 yıldır 15 parça öğrendim.

0|0
    0|0
  • ben de istiyorum ama en zor enstrüman diyorlar. www.facebook.com/NeyzenEnginAgar?pnref=story

0|0
    0|0
  • Kemana da aynı şeyi söylediler. neymiş çok uğraşırmıssın ama 1 hafta ara verir vermez unuturmuşsun. bla bla bla 1 ayda öğrendim cayır cayırda çalıyorum 1 yıl elime almamışlığım var hiç bişeyinide unutmadım. dinleme onları tatlı insan yaparsın sen

0|0
    0|0
  • Daha uzun da sürebilir bu sana bağlı ama yıllarını alır

0|0
    0|0
  • Arkadaşım gidiyordu uzun zamandır ve ses güzel bile çıkmıyordu ve belli bir zaman çalmayınca küsüyor ney. Ama her güzel şeyin bir bedeli var değil mi?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Ney çalınmaz. Üflenir. Başka yerde Ney ile çalmak fiilini bir araya getirme. Gülünç duruma düşersin.

1|1
    0|0
    • Sen kasteddigimi anladinsa sorun yok

• Harika ya hatta bir taeikat var rufai orda ogretiyorlar oraya bile girebilirim cok guzel egitim veriyorlar

• İnsan boğazı 9 düğümden oluşur. Neyde ayını şekilde 9 düğümden oluşur. İnsan sesine en yakın ses ney sesidir. Neyzenler neylerine üfledikçe neylerinin içinde neyzenlerin nefesleriyle bir nem oluşur. Bu nem zamanla neyin içinde asidik etki yapar ve neyin sesinin öncekinden daha acıklı çıkmasına neden olur. Yani ne kadar çok üflersen neyine, neyin sana o kadar güzel ses verir. Tabi bunda baş parenin de kaliteli olması önemli etki yapar.
      Bizim Mevlevi inancında Neyden gelen nefesin, Allah'u Teala'nın nefesi olduğu söylenir.

Bir de Akdeniz'i dinle bakalım.
      https://www.youtube.com/watch?v=mwNQSXmDhaw

• ney calmayı bilmı yorum

0|0
    1|0
  • bilmiyorum valla kardeş

0|0
    0|0
Yükleniyor...