Keman çalmak istiyorum tavsiye eder misiniz?

keman çalmak istiyorum tavsiye eder misiniz? dersler nasıl zor mudur? önerir misiniz kursa gitmeyi düşünüyorum

1|0
15|29

En İyi Erkek Görüşü

• Keman çalmak nefes almak gibidir eğer bunu gerçekleştirebilirsen tavsiye ederim. Lakin sırf hava olsun diye çalmayı düşünüyorsan bu aşk yoluna hiç girme..

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Keman çalan insanları ruh hastalarına benzetirim. Sanki ölesiye yalnızdırlar. Kişisel fikrim sadece. Yanlış anlaşılmasın. ¦¬)

4|0
    0|0
  • arkadaşım 3 yıldır çalıyor
    ilk başlarda her enstrüman da olduğu gibi çok zorlanmış ama şimdi harika çalıyor..:) bir de korkutmuşlardı onu kemana 5-6 yılını vermen lazım nazlı enstrüman falan diye ama isteyince oluyor. :)

1|0
    0|0
  • Biz tavsiye etmesek çalmayacak mısın

1|0
    0|0
  • çalmak istiyorsan virtiözlük seviyeisini hedef koy kendine o zaman gerçekten çalabilirsin. kolay gelsin.. konserine gelmek istiyorum.

1|0
    0|0
  • keman çalıyorum. calmanizida tavsiye ederim. ilk etapta yay çekme konusu psikolojik çöküntüye neden olabilir bunu atlatırsanız tadını almaya başlarsınız. perdesiz bir müzik aletidir biraz zordur ama ayrıcalıktır. batı müziğine yonelmenizi tavsiye ederim. mozart vivaldi eserleri gecebilirsiniz.. çok keyiflidir

1|0
    0|0
  • Tavsiye ederim ama çok zordur

2|0
    0|0
  • Zor, perdesiz, notaların yerini tam tutturman gerekiyor, üstüne bir de ufacık bir klavyesi var, elin küçükse bu avantaj bu yüzden.

1|0
    0|0
  • Keman sesine bayılırım her zaman da çalmak isterdim özellikle Farid Farjad in müziklerini çok severim

2|0
    0|0
  • Keman iyidir güzeldir hoştur.

1|0
    0|0
  • Valla gitar çalıp söylüyorum da kemanı hiç denemedim ama güzel bir müzik aleti keman özellikle bayanlara çok yakışıyor denemelisin bence üstüne düşersen de yaparsın ben şahsen gitarı 1.5 ayda kendi kendime hiç bir kursa gitmeden öğrendim

1|0
    0|0
  • calmalısın evet benced e

1|0
    0|0
  • Lindsey striling bana kemani sevdiren kadin ama yinede violonsel di galiba kemanin buyugu o daha kalin ve tok bir sese sahip oldugu icin daha hos :)

1|0
    0|0
  • Zor mudur kolay midir bilmiyorum ama harika bir his oldugunu biliyorum.

1|0
    0|0
  • Keman çalmak insanı derinden etkiler bende kanun çalıyorum hayatımın en güzel duygu en mutlu zamanı kanun çaldiğimda oluyor heves içinse bu söylediğin boşver ama tutku ile yapacaksan inan huzuru buluyorsun

1|0
    0|0
  • bir ara bende düşündüm fakat bulundugum ilçede bu imkanın olmadıgı için vazgeçmek zorunda kaldım

1|0
    0|0
  • hiç denemedim ama sanat asla kayıp değildir

1|0
    0|0
  • para çalmakdan iyidir

2|0
    0|0
  • Güzel olsa gerek ben gitar ya da batry tercih ederim

1|0
    0|0
  • Bateri çal ya da bass gitar

1|0
    0|0
  • Yaparsın

1|0
    0|0
  • Güzel bir arşe almakla basla

1|0
    0|0
  • Ogrenebiliorsan azmin varsa guzel

1|0
    0|0
  • Müzikle ilgili herşeyi tavsiye ederim

1|0
    0|0
  • hırsızmı olacayn kardeş

1|0
    0|0
  • hırsızlığın kursuda varmıymış

1|0
    0|0
  • Keman Çalmak istiyorsun paranla alsana canım arkadaşım niye calıyosun :D :P ögh

1|0
    1|0
  • Zor, emek ister, eger sadece küçük bir heves ise boşver başlama daha iyi. eğer azimliysen başla derim. adanadaysan yardimci olurum ben keman piyano eğitmeniyim

0|0
    0|0
  • saksafona yönel canım önü açık

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• www.google.com.tr/.../watch%3Fv%3DjvipPYFebWc&ved=0CBkQtwIwAA&usg=AFQjCNESkVGAhE44CFGZ1GE61nfKCD5bUw

Roundtable Rival :) çalmalısın yetenek varsa çabuk öğrenirsin.

1|0
    0|0
  • Bir ara bende heveslendim ama kemanla kimyam uyuşmadı, beceremedim çalmayı. Zaten erken yaşlarda başlanılması gerekiyormuş, geç başlayınca zor oluyor.

1|0
    0|0
  • Aslinda perdesiz bir calgi oldugundan zor oldugu soylenir fakat calmaya baslayinca o kadar seversinkii :) kendi azminle kolaylastirirsin

1|0
    0|0
  • 1. sınıftan beri keman çalıyorum canım alfabeyi bilmeden notaları bilen çocuktum ben. zorlar keman çalıştıktan sonra tellere bastığın parmak uçlarının yaralar kapladığını fark edersin. zordur ama seven katlanır. ustalaşırsan her gün 3-4 saatini ayırırsan senden iyisi olmaz. kemanla sevgili olacaksın vakit geçirdikçe mutlu olacaksın. yoksa çekilmez

1|0
    0|0
  • İlgin varsa gerçekten istiyorsan fazla sürmez aslında öğrenmen ama yine de zordur tabii. Başlamalısın bence, keman çalanlar nedense hep kaliteli geliyor gözüme

1|0
    0|0
  • Herkes zor der ama merak etme zor değildir. Alismasi zaman alır ama ilgin varsa yap derim. Stresini alır. Sıkılmazsin. :)

1|0
    0|0
  • Ben çalabiliyorum, öğrenmesi de basit merak ediyorsan ve şartlar uygunsa düşünmeden eğitime başla derim.

1|0
    0|0
  • Çalma satın al :)

1|0
    0|0
  • Yay çekmeyle 1 ay uğraşacaksın, tutmayı filan öğreniyorsun önce. Zor değil, ilgin varsa öğrenirsin.

1|0
    0|0
  • Ben de keman çalıyorum. Keman zor ve emek gerektiren bir enstrümandır. Ama çabaladığında emeğinin karşılığını alırsın. Bütün duygulara hitap eder. Ama çok çalışman lazım :))

1|0
    0|0
  • Kesinlikle 👍

1|0
    0|0
  • Gitar daha guzel bide sesin guzelse gelecegin icin super olur kemani tawsiye etmem

1|0
    0|0
  • Her gununu kemana ayirabilceksen, onu sevebilceksen hic durma

1|0
    0|0
  • Bence her ikiside ama illaki birisi diyosan iç güzelliği olandır iç güzelliği dışa yansır zaten :D

0|0
    0|0
  • ben İstanbul'da yaşıyorum. keman çalıyorum uzun zamandır. istersen sana yardımcı olabilirim

1|1
    0|0
Yükleniyor...