Klasikleri okumanın size katkısı nedir?

Dünya Klasikleri kitaplarını okumak insana faydası nedir veya size faydası nedir?

0|0
7|19

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle çok faydası olur. En azından bir türk edebiyatıyla bir rus edebiyatını ayırt edebilirsin bunların romantizmiyle fransız realizmi arasındaki farkı görürsün buna göre yaklaşabilirsin olaylara. Klasikler yazıldığı dönem hakkında da bilgi verir bir nebze. Bu olayda İvan Karamazov ne düşünürdü Alyoşa ne düşünürdü Bazarov ne derdi diye sorabilir birini yakın hissedebilirsin kendine. Bu tip kült karakterleri kült düşünce yapıları vardır klasiklerin.

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim Bu yönden düşünmemiştim Dostevskinin Delikanlı Kitabı var onu okudunuz mu?

• Tabii çok sağlam ruhsal betimlemer var karekter üzerinden. Raskolnikov gibi Mişkin gibi kendini en iyi anlatabilen Dostoyevski karakterlerinden biri. Umarım severek okursun

• Umarım düşüncelerin için teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 18

• Döneminde yazilmis Dünya Klasikleri icine girmis kitaplari okumak hem o dönem hakkinda bilgi verir
    Hemde sizin kisisel genel kültür gelisiminize katkida bulunur

0|0
    0|0
  • Ben orda hangi toplumda yasamis olursa olsun karakterli insanlar goruyorum.
    Genel kultur seviyem artiyor milletlerin kulturleri hakkinda birseyler ogreniyorum ve mizaclarini taniyorum bu buyuk bir arti.
    Gecmise yolculuk ediyoruz fena mi kocaman binalarin olmadigi sığ kasabalara ufacık odalı evlere gidiyoruz. En inancsız insanlardan ahlak dersi aliyoruz nasil oluyir bilmiyorum ama oyle.
    Otantik ortamlara girip cikiyoruz ozlem duydugumuz.
    Dun neydik bu gun ne olduk diye mukayese edebiliyor, muhakeme yeteneğimizi gelistiriyoruz.
    Gaz lambalarinda uyuyoruz gece sabahin kirik puslu camlarindan temiz saf gunese merhaba diyoruz.

Pkudugum romanlar dokulu verdi gozlerime.

0|0
    0|0
    • Mesajınız için teşekkürler Dostevskinin Delikanlı Kitabı var Onu okudunuz mu?

• İlgimi cekti internetten bir ozetine bakayim dostoyevski kumarbazi okumustum ama cok onceydi hatirlayamiyorum kucukken pek etkilenmedigimiz icin akilda kalmiyor. Ama bu kitaba bakacagim.

• Tamam bakın daha yeni başladım ama Dolgorukiy incelenmeye değer bir karekter

• Edebi dili daha rahat anlayabilirsin. Genel kültürün artacaktır. Sınavlarda okuma-anlama-yorumlama sorularını daha rahat çözebilmeni sağlayacaktır.

0|0
    0|0
    • Paragraflardan Klasiklere ilgim başladı :)

• Onada bkrm dostevkinin delikanlı kitabı ile başladım bakalım

• Umarım beğenirsin :)

• Dünya klasikleri okumanın sana şu şekilde faydası olur o dönemdeki düşünceler ile şuanki düşüncelere ayırt edersin genel kültür demicem yani genel kültür dediğimiz şey sadece eskiye dayalı olan şeyler değildir kpss sınavında 2002 dünya şampiyonunu genel kültür sorusu olarak soruyorlar düşün :)

0|0
    0|0
  • Kitap okumak istiyorum ama zorlanıyorum.
    Önerilerin var mı?

0|0
    0|0
    • Kitapciya gidip göz gezdir bence

• Öneriden kasıt hangi kitaplar olduğu değil hanfendi.
      Kitap okumami kolaylaştıracak, kitap okuma hevesimi artıracak öneriler.

Yolculuk nasıl geçti diye sordum cevap ta vermedin, ayıp ya.
      Ekonomi Üniversitesine gidebildin mi?

• çok şey katıcaktır, düşünce yolları bakış açıları gelişecektir, ve mutlaka okunması gerektiği kanaatindeyim, tolstoy, dostoyevski, viktor hugo, marquez bunlarla başlaya bilirsin

0|0
    0|0
  • Yazın dilinin tarihini öğrenmiş olursun
    Bakış açını değiştirir
    Toplum içinde elbette okudum diyebilme lüksü tanır.
    Okuma alışkanlığı katar.
    Farklı ülke coğrafya ve kültürlerini tanırsın.

0|0
    0|0
  • Genel kultur artar baska bir ise yaramaz

0|0
    0|0
  • sadece klasikleri değil her türden kitap okumanın faydası vardır diyip saadete geçiyorum. Paramedik ile ilgili bir soruda yorumu gördümde sorularım olcaktı @kripton94 yalnız mesaj atamıyorum sana ben.

0|0
    0|0
  • beyin pelt olması :)

0|0
    0|0
  • zaman kaybı

0|0
    0|0
  • İnsanı alıp götürüyor :))

0|0
    0|0
  • Genel kültürün artacaktır.

0|0
    0|0
  • çok faydası var hayatı anlıyorsun hayatının amacını belirleyebiliyorsun

0|0
    0|0
  • dönem hakkında bilgi edinmemizi sağlar

0|0
    0|0
  • genel kültürdür

0|0
    0|0
  • hayal gücün zenginleşiyor...

0|0
    1|0
  • bir faydası olmaz zaman kaybı onları okuyarak harcayacağın zamnı gönüllü işlerle geçir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Yazarin ulkesini tanimada bir fayda oluyor. Her klasik yazari kendi ulkesinin o donemini yansitiyor. Toplumi yansitiyor vs.

0|0
    0|0
  • 1 kelime haznen gelişir.
    2 genel kültür bakimindan donanimli olursun.
    3 sinavlarda, bulmacalarda, kelime oyunlarinda surekli karsilasacagin bisey.
    4 olaylara yaklasim acin degisir daha farkli olup daha adapte olursun.

0|0
    0|0
  • Suç ve ceza yi okudugunda klasiklerin insan ruhunu nasil olgunlastirdigini anlayacaksin. Tabi pesinden threse raquin i okumalisin.

0|0
    0|0
  • Farklı bakış acıları ile bakıyorsun edebiyata hem boru mu bu? Adı üzerinde klasik, dünya tarafından best. Okumak iyidir

0|0
    0|0
  • ot gibi yaşamıyorsun her şeyin biraz daha farkına varıyorsun mesela gündelik hayatta yaptığın seylerin ne anlama geldiğini bile düşünmeye baslıyorsun düşünüyorsun en güzeli de bu

0|0
    0|0
  • Genel kültürün geliştirilmesi bakımından çok iyidir. Ayrıca çoğu kitap şimdi ki saçma sapan kitaplardan milyonlarca kat daha iyi.

0|0
    0|0
  • hiç bir yardımı olmasa insanı mutlu eder

0|0
    0|0
Yükleniyor...