Soner Yalçın okuyan arkadaşım var mı?

Soner Yalçın okuyan arkadaşım var mı? Kitapları sanırım siyasi bakış açısı nedir neyi savunuyor bilgi verirseniz sevinirim. Ben farklı siyasi ideolojileri olanları okumayı seviyorum ama bilmiyorum Soner Yalçın neyi savunuyor. Önereceğiniz siyasi kitaplar nelerdir?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• bay pipo ve teşkılatın iki silahşörünü okudum gayet güzel kitaplardı..araştrmacı gazeteciymiş kendisi pek yakından takip etmedim ama bende daha hala neyi savundugunu anlayamadım solda görünmesine rağmen aşırı sağ kitapları mevcut kurtlar vadisi danışmanlığımıydı neydi bir şeyini yapıyordu bi ara sanırm kvp'yide takip etmediğimden şimdi ne alemde bilmiyorm .. bi kaç kitabının önsözünde " yazdıklarım araştırma & inceleme kitap halindedir sizinde benmde canımı yakacak detaylar vardır okumak istemeyebilirsiniz karar sizindir gibi " şeklinde üzüntüsünü önsözde dile getirdiğini okudum şaşırdım ama kitaplarını okurken zevk almıştım açıkcası..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Bu dinciler o Müslümanlara benzemiyor adlı kitabından,"Babam 83 yaşında. Beş vakit namaz kılmaya 14 yaşında başlamış. Dedesi medrese hocasıymış. Babam ilk İslami bilgilerini dedesinden almış. 66 yıl beş vakit namazını kılıp, camiye gitmiş. Bir gün öğle namazı için camiye gitmiş. Ve imamla tartışmış! Tartışma babamın şu sözüyle başlamış: 'Hocaefendi, okuduklarınızın Türkçe mealini söyleseniz de tüm cemaat aydınlansa.' Vay sen misin camide 'Türkçe' sözünü ağzına alan! Dinci imam küplere binmiş. Babamı Müslümanların arasına fitne sokmakla ve neredeyse dinsizlikle itham etmiş. Üstelik cemaatten bazı dinciler de imama destek çıkmış. Hatta biri tutup 'Bu Halk Partililer hep böyledir' demesin mi! Yaklaşık 70 yıldır camiye giden babam şaşkınlık içinde kalmış. Camiden hırsla çıkıp eve gelmiş ve bir daha camiye gitmeyeceğini söylemiş. İbadeti bu derece ifrata vardırılmasını anlayamamış. İşte dincilik budur, böyledir. Bunlar İslam'ı Kuran-ı Kerim'i herkes anlasın istemiyor. Bunlar Kuran-ı Kerim'in emrettiklerini yapmıyor. Yaptıklarına Kur'an'ı uyduruyorlar. Bu kitap bu farkın anlaşılması için kaleme alınmıştır."

Kitapların da siyasi, dini ve derin devlet konularını işler. Ülkemize gelmiş ender araştırmacı gazetecilerden dir.

1|0
    0|0
  • efendi'yi okumuştum. seçilmiş insanların nasıl her alanda üst makamlara geldiğini anlatan bir kitap. zaten arka kapakta aynı aileye mensup kişilerin hangi görevlerde bulunduğunun upuzun bir listesi var. ama okuduktan sonra birine anlatmak zor o kadar bilginin anlatacak düzeye gelmesi için ders gibi çaışmak lazım kitaba. okurken şaşırdıklarım yetmişti ama bana tavsiye ederim efendiyi

1|0
    0|0
  • Bu dinciler o Müslümanlara benzemiyor isimli kitabını aldım içeri ilk girdiği zamanlarda ama yarısına gelip bıraktım okumayı fazla detaycı

1|0
    0|0
  • ben ''bay pipo'' isimli kaitabını okudum. hiram abbası anlatıyodu.ben normal olarak kitaptan bıkmam bu konularıda severim ama kalemi kötü ya :)

1|0
    0|0
    • hangi görüşü savunuyor onuda merak ediyorum:)

• kimilerine göre kahraman kimilerine göre hain. kimilerine göre örgüt üyesi ( ergenekon) kimilerine göre doğruları yazan br gazeteci. sanıyorum kemalist ama emin değilim.

Kızlar Ne Diyor 1

• Efendi -Beyaz Türklerin Büyük Sırrı kitabını okumuştum. Kitaplarında genelde "arka planda" olanı anlatır. Bence anlatımı iyi ve sürükleyici.

Şu an Siz Kimi Kandırıyorsunuz'u okuyorum. gayet güzel gidiyor. Hatta bir kağıda notlar alıp oradaki isimleri araştırıyorum ara sıra..

Daha sırada "Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor" ve bay Pipo var.

tek tavsiyem şu olacak. Peş peşe okuma :)) Araya en azından bir iki kitap sok. Çok ayrıntılı yazar bu da üstü üste okursan daralmana sebep olabilir :))

1|0
    0|0
Yükleniyor...