Oscar (Akademi) Ödülleri Bugün Dağıtıldı?

En iyi filmi Birdman almış. Fragmanını görmüştüm. Pek çekici bir film gelmemişti. Intersteller ya da gone girl gibi filmler varken neden o dedim hatta. Şimdi izledim. Uzun zamandır izlediğim en tuhaf filmlerden biriydi. Kötü demiyorum. Oldukça farklı ama. Değişik bir kurgu yapmışlar, filmin akışı da alışılmışın dışında. Fakat bu sizi sıkmıyor. Filmi tek seferde izleyebiliyorsunuz. Monologlar da güzeldi. Herhalde o sebeple akademi ödülüne layık buldular :)

Afişi:
static.rogerebert.com/.../birdmanposter.jpg

En iyi erkek oyuncuyu theory of everything filmindeki rolüyle Eddie Redmayne almış. Bizzat Hawking arayıp tebrik etmiş. Filmi bilmeyenler için, film meşhur fizikçi Hawking'in hayatını anlatıyor. Bu çocukta Hawking'i canlandırmış.

Afişi:
upload.wikimedia.org/.../Theory_of_Everything.jpg

En iyi kadın oyuncu ödülünü ise Julianne Moore almış.

en iyi yönetmen birdman filminin yönetmeni alejandro gonzalez. Başka bir filmini görmedim sanırım. en iyi kurgu da birdman'e gitmiş.

Intersteller güzel bir filmdi. Teknik ödüller dışında bir şey alamamış.
www.blastr.com/.../...hd-wallpaper-and-poster.jpeg

Görüşleriniz?

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Julianne moore'a sonunda verdier oscar. O kadar iyi performanslari oldu. Bu kadin neden hala oscar alamiyr diyordum ben de.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• J. K Simmons hak ettiği ödülü almış

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Bradley Cooper'ın Oscar'ı hak ettiğini düşünüyorum, çünkü American Sniper da kusursuz oynamıştı, ama gel gelelim Eddie Redmayne da müthiş oynamış rolünü kısaca Oscar hak edenlerini buldu..

0|1
    0|0
    • ya argo da hak ettiği için mi oscarı aldı. başkanın karısı vermişti oscarı yahu. politik bir gönderme. saçma sapan filmler çok oscar alıyor. acayip olana verme hevesindeler bir vakittir. artist de öyleydi. o film oscar alıyorsa 30larda çekilen her filme vermeleri lazım o ödülü. neyse, birdman iyiydi ama. uzun yıllardır ilk defa düzgün verdiler.

• Hakkın var dostum. Amerika bozuntuları işte..

• Doğru karar olmuş

0|0
    0|0
Yükleniyor...