Siyaset öğrenmek için nereden başlanmalı?

Arkadaşlar kafama takılıyor siyaset hakkında hiç bir bilgim yok. Arakdaşlarım takı takır konusuyor. Bense pari isimlerinden başka birşey bilmiyorum.

Nereden başlamalıyım ve çok uzun sürermi artık bir fikrimin olması için?

0|0
2|12

En İyi Erkek Görüşü

• Siyaset bilgin olması için öncelikle tarihini çok iyi bilmen BAYRAĞI çok iyi sevmen lazım..

0|0
    0|0
    • hocam nereden hangi kavramdan kelimeden baslamalıyım akp mhp chp genel bilgilerinden mi yoksa geçmiştenmi nasıl olacak bu is

• üstadım seçecegim meslek kısmetse polislik. polis olupta ülkenin durumunu siyaseti bilmemek çok koyar bana yani kafası boş bir polis olmakmı yoksa bilgili polis olmakmı. yani en ufak fikrim yok bu saate kadar hiç siyasete dalmadım haber izlemedim okumadım ben hiç birşey bilmiyorum parti isimlerinden baska icisleri bakanının ismini dahi bilmiyorum. yazık ya ben boşa yaşamışım.

• Bana ozelden mesaj at seninle muhabbet etmek istiyorum senin siyasi fikirlerin neye yakin ogrenecegim sadece soracagim sorulsra cevap ver olurmu dostum?

Kızlar Ne Diyor 2

• Biraz tarihi yazılar ya da tarih belgeselleriyle başla. Hergün farklı gazete alıp bir süre oku. Sana çok ters gelmeyen zararsız siyasi bir toplulukla takıl. Bence tv izleyerek zaman harcama çünkü bugün yaptıkları siyaset değil.

0|0
    0|0
  • Politik Felsefe mi öğrenmek istiyorsun yoksa dünyada neler oluyor bilsem yeter mi diyorsun?

0|0
    0|0
    • üstadım ülkemizdeki siyaseti geçmişimizi suanda olanları kavramları ögrenmek istiyorum. bir parti tutmak istiyorum. şuanda hangi partiyi tutuyorsun deseler ben cevap vermem cunku zerre bilgim yok hiç bir konuda

• ülke yönetiminin iyi ya da kötü olduguna karar vermek bir görüş belirlemek ve onun taraftarı olmak.
      bugüne kadar hangi partiler neler yapmış başlarına kimler geçmiş vs. bunları bilsem yeter.
      siyasetçi olmak istemiyorum yanlsı anlama sadece akranlarımın çatır çatır siyaset konusurken benim en ufak fikrim olmadıgı icin öylece dinlemem kötü oluyor. en azından akp veya chp şunları sunlarıyapmıs ben bunun taraftarıyım demek istiyorum en basitimden gezi parkı olaylarının nedenini bile bilmiyorum

• Özelden çıkarsan daha detaylı yardimci olabilirim

Erkekler Ne Diyor 11

• uzun sürer elbette benim yaşım 23 15-16 yaşımdan beri siyasi kitaplar okurum gündemi takip ederim falan... onun öncesinde babamın arkadaşlarıyla falan sohbetlerinde yine dinlerdim bizimkisi temelden gerçi

neyse kitap okumak istiyorsan en başta devlet kavramından başlamalısın sosyalizm kapitalizm gibi sistemleri öğrenmelisin. siyasi kavramlara hakim olmalısın tarihi iyi bilmen lazım. bir de devlet kaynaklarından değil tarafsız kaynaklardan okuman gerçekten bilgilenmen için faydalı olur

0|0
    0|0
  • La o takır takır konuşanların %90ı tırt ya. Hepsi kahvehane politikacısı. Siyasi tarih öğrenerek başla. Sonra siyasi ve felsefi akımları araştır kitaplarını oku. Ama siyasi tarih okumak çok önemli. Bir de okuduğun herşeye hemen inanma objektif olmuyorlar çünkü

0|0
    0|0
    • üstadım birisi hangi partiyi tutuyorsun dese cevap vermemin imkanı yok. cunku parti isimlerinden baska hiç birşey bilmiyorum

• Ben de parti tutmuyorum merak etme. Standart parlamenter sistem sorunlara çare değil. İdeolojileri ve siyasi tarihi oku. Hatta biraz daha ilginç bir noktadan başlamak istiorsan İhsan Eliaçık'ın kitaplarını oku.

• Gazatelerden, taraflı yazarların kitabından öğrenme sakın.
    Siyaset tarihi kitaplarını okuyabilirsin.

0|0
    0|0
  • Kahvede başlar siyaset

0|0
    0|0
  • hiç bulaşma siyasete miyasete enerjini ticarete harca işine bak

0|0
    0|0
    • hocam parti isimlerinden baska hiç birşey ibilmiyorum gezi parkı olayının nedenini dahi. o derecevahim durum. hiç bir şey bilmezmi bir insan ya ben çok geride kalmışım

• bırak sakın polis olayım deme hangi partiye üye olursan ol ama sakın polis olma. pişman olursun

• hocam zor bir meslek biliyorumda insan hayalinden vazgeçermi :)

• Gazete oku haber ilze dnle ve nternetten araştırma yap herşeyi ama herşeyi tarafsız olabilmek için

0|0
    0|0
  • önce istikametini belirle. 3 şey soracağım. 1. Atatürk senin için ne ifade ediyor? 2. Dini vecibelerini yerşne getirebiliyormusun? 3. Türk bayrağı ve istiklal marşı senin için neyi ifade ediyor?

0|0
    0|0
    • hocam atatürkün hayatı dışında başka birşey bilmiyorum ve parti isimleri. dini görevlerimi yapıyorum Allah a sukur. türk bayragı ve istiklal marşı bana suanda bulundugumuz toprakların ne zorluklar içerisinde alındıgını anlatıyot bana. baska en ufak bir bilgim yok

• Kardeşim muhafazakar bir insansın o zaman. Necip fazıl ı bilir misin?

• bilirim abicim

• Kardes bu ulkede kım siyaset hakkında konuşuyorsa boş konuşuyor bazı insanlar vardır siyaset konusulan yerlerden uzak kalırlar sende onlardan ol hayatını yaşa derim :D..

0|0
    0|0
    • hocam parti isimlerinden baska en ufak fikrim yok. sadece akp chp mhp bdp var biliyorum birde kurucu isimlerini onun dısında suanda neler oldugunu bıle bılmıyorum.. buda cnaımı sıkıyo kültürsüzün birisi olup cıktım

• Bu ülkenin yönetenlerinin hırsız olduğunu bilmek seni mutlu edicekse :D internette herşey yazıyor.

• ülkü ocagına git

0|0
    0|0
    • ne yaptın hocam yakma başımı :)

• yok kardes ben 10 yaşından beri siyaset yapıyorum cumhurbaşkanının neler yaptıgı ortada

• Platon devletten başla okumaya çünkü siyasetin temelidir o kitap

0|0
    0|0
  • kimi savunucan sen önce ondan bahset. Ben siyaset biliyorum. Ve hiç bir partiyi savunmuyorum :) benim siyasetim tarafsız olmak. Önüme konulanı yemek zorunda bırakılmak siyaset değildir.

0|0
    0|0
    • hocam parti isimlerinden baska en ufak fikrim yok. sadece akp chp mhp bdp var biliyorum birde kurucu isimlerini onun dısında suanda neler oldugunu bıle bılmıyorum.. buda cnaımı sıkıyo kültürsüzün birisi olup cıktım

• ne alakası var bazen bilmemek daha hayırlıdır. Ben yerinde olsam tarafsız olurdum eğer müslümansan dinini öğrenmekle başla din zaten siyasi bilgiyi sana aktarır

Yükleniyor...