Yazdığım roman nasıl sizce?

Arkadaşlar Mardin'de geçen kan davalarıyla ilgili bir roman yazma yarışması var katıldım en fazla 5 sayfa olmalıymış ben şimdilik yazdığım kadarını aktardım nasıl olmuş devamını yazdıktan sonra atacam...
Eşsiz bir güzelliğiyle Mezopotamya ovasının dağın yamacındaki Mardin: evleri, dar sokakları Türk, kürt, arap ve süryani olan insanları kapsayan tam bir taşkenttir. ''Bazı aşıklar gibi kavuşamayan çiftlerin hikayesiydi bu.'' Sanki aşık olunca kurallara uyulmadığında verilen bir cezaydı, kanlı bir son! İşte o dar sokakların birinde görmüştüm onu yüzünde çocuksu bir gülümsemeyle, Mardin'de şafak vaktinde doğan güneşi seyreden bir çift gözün kısık görünümüydü bakışları. Daha önce hiç hissetmediğim bir duyguyla karşı karşıya kalmıştım, bir daha nerde görecektim bu sıcak bakışları diye düşünürken geçen günlerin bana onu getireceğini bilmeden. Liseye başlarken aynı sınıfta karşılaştırdı kader bizi. Herkes bir biriyle tanışırken içimdeki heyecan git gide artıyordu sıra bana geldi artık onunla tanışmanın vakti geldi diye söylendim büyüleyici bakışlarıyla karşı karşıya geldim, gülerek selam verdi.
-Merhaba ben ''Eren'' dedi. İsmi kulağıma çok güzel geldi.
-Merhaba bende Zana dedim gülerek. -İsminin anlamı nedir diye sordu
-''Bilen'' dedim
-Daha önce hiç duymamıştım güzel bir isimmiş dedi
-Teşekkür ettim
Günlerin geçmesiyle arkadaşlığımız yavaş yavaş tazeleniyordu. Nasıl söyleyebilirdim ki ona karşı hissettiklerimi olmaz söyleyemezsin dedi içimde ki bir ses burası küçük bir yer duyulursa nasıl karşılanır, en iyisi içimde yaşatmaktı onu diye düşündüm. Nerden bilebilirdim ki onun da bana karşı ilgisini, işte bir Mart ayında baharın gelişiyle renklendirdi dünyamı bahar kokusu vardı gelişinde kapılarımı açtım sonuna kadar hoş geldin dercesine

0|0
22

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Üzülme sakın :)
    Bazı yerlerini çok beğendim mesela giriş güzel olmuş :)
    Ama olayı anlatmada azıcık sorun var eksiklerini söyleyelim onları düzelt ki başarı sağla :)
    Olayları anlatırken daha güzel anlatmalısın kopukluk var.
    Onlara dikkat et bunu birazr düzenleyip sonra devam etmeni öneririm.
    Güzel gidiyorsun ama :)

0|0
    0|0
    • Teşekkr ederim haklsn edeb öğrtmenimde öyle söyledi :)

• saoln :)

• Rica Ederim :)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 1

• Eren biraz Mardine uygun bir isim degil
    Arkadas acaba Mardine baska bir yerdenmi geldi ögrenci filanmi?

0|0
    0|0
    • Eren ismi şurdan geliyor kız kürt erkekte türk yani kürt ama türklüğü benimseyen bir aile koymuş bunu romanın sonralarında belrtecm

• Anladim..
      yani biraz daha cevre detayina önem vermelisin kelimelerle yani:)

• haklısın benzetme yapmamşm

Kızlar Ne Diyor 1

• eren ismini değiştir

0|0
    0|0
    • eren kürt ama türklüğü benimseyen bir ailenin çocuğu o yüzden ismi öyle

Yükleniyor...