Dinler üzerine konuşalım

Günümüz semavi dinlerdeki inanışların eski mitolojilerdeki inanışlarla benzerliklerini nasıl yorumluyorsunuz?

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

• lacivert.

0|1
    0|0
  • insanın sürekli kendini tanımaya çalıştoğına yoruyorum

0|0
    0|0
    • MAnyak güzel şöyle bişey var. Gök Tanrı inancı Moğollar'da da vardı. Ama şimdilerde Cengiz Han'ı tanrı olarak kabul edenler var örneğin. Bu pek bizim Ata inancımız ile uyuşmaz. Hele kki islamiyet ile hiç uyuşmaz. Ya seninkisi farklı bir olay :D Genel Türk Tarihinde Uygurlar dönemine gittin :)

• sadece içimde kalmasın diye moğolların çakallığını anlattım kardeş=)

durum şu ki hristiyanlığn belli bi dönem etkin olduguna be hak din olduguna da inanıyoruz ancak hepsi çarptırılmış . en son hangi din geldiyse bir öncekini etkisiz hale getirir. İslamiyet geldi ve önceki dinlerin hiç bi vasfı kalmadı. zaten bozulmuş tahrip edilmişlerdi. Allah korumasaydı İslamiyet in de sonu olurdu.

• Konuşmayalım.Sıktı artık bu konu.İsteyen istediğine inansın.

0|0
    0|0
  • Burayı yıkarlar bu konulara girme.

0|0
    0|0
  • Yapma bosver panpa

0|0
    0|0
  • Boşuna Pagan değilim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• konunun derinlemesine irdelenmesi bizi aşmaz mı? yerini bilip yolunu ve yönünü ona göre belirleyene aşk olsun. belirsizlik olarak nitelendirilen inançsızlık, savunucusu her ne kadar zamanla pozitif yönde ivme kazansa da, ivmeyi kazandıranların, dedelerini bulundukları nokta itibariyle asla geçemeyecekleri kanaatindeyim. dolayısıyla bihakkın düşünerek alemi seyre dalmak suretiyle etrafı kolaçan edip, güzelliklerin içini ve adımının attığı her metrekareyi aydınlatmasına vasıta olan tüm güzel insanları tebrik ediyorum.gerçeğe, hep gerçeğe, illa da gerçeğe...

0|0
    0|0
  • İslam ile benim ata inancım olan Gök Tanrı inancı birbiriyle çok uyumludur. Çünkü biz Türkler Tanrı'yı hep yerin ve göğün tek yaratıcısı olarak gördük. Daima, sadece ondan korktuk. Sonra islam ile tanıştık. Eski Karahanlı Hükümdarı resmen başladı. Resmen diyorum. HEm ata inancım hemde İslamiyet oldukça uyumluydu. Varlığı ve birliği tek olan Yüce Tanrı hiçbir şekilde ona buna sembol edilmedi. Şirk koşulmadı. Yoldan çıkanlar hariç. Bu yüzden atalarımın inancınada bağlıyımdır.

1|0
    0|0
    • +1

ve Moğollar , Cinler türkleri mağlup etmek için politikalar uygulamış. Örneğin uygurlar bu durumdan etkilenip maniheizim ve budizimi benimseyerek savasçı özelliklerini kaybetmişler. Et yememiş bi çok helal olan şeyi kendilerine haram etmişler. Şavasmadıklarından dolayı kolaylıkla asimile olmuşlar

• unutma ki ilk insan hz. adem di ve o da allahın emirlerini yaydı.daha sonra bu emirler insanların sapkınlıklarıyla değiştirildi ve inanılmaya başlandı.yani temel yine semavi bir bildiri olduğu için bu çok normal değil mi?

0|0
    0|0
  • hepsi aynı şeyin hebele hübelesi

0|0
    0|0
  • hepsi bir kartopunun çığa dönüşmesi şeklinde cereyan ediyor zannımca, tamamında geçmişin motifleri bulunuyor diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Benzerlik yok ki sen ne diyorsun?

0|0
    0|0
Yükleniyor...