Bugün beni sevin olur mu? Çok mutsuzum çünkü?

... yıllardır karikatür dergisi topluyorum. 2006dan bu yana elimde bir çok sayı var (dı).
http://hizliresim.com/P5rZMb

Annem kendi kendine, odamı temizlerken, biraz nemlenmişler diye hepsini çöpe atmış. Sinirden, bağırmaktan, sesim kısıldı konuşamıyorum. Elimin altına gelen sürahi, şekerlik bir bardak ve bir kaseyi de duvara çaldım sanırım; tam rakam aklımda yok.

Yahu bir insanın bunca zaman biriktirdiği şeyler atılır mı? Üzüntümden hem ağlıyorum hem yazıyorum..

N'olur l*n , bugün beni sevin, vallahi yarın bir şey istemicem. Bugün bana iyi davranabilir misiniz? :( Çok mutsuzum çünkü; çünkü mutsuzluktan nefes alamıyorum.

0|1
21|77

En İyi Erkek Görüşü

• Adeta kendimi gördüm; benim de 1998'den 2011'e kadar eksiksiz L-Manyak koleksiyonum ve yanında karışık LeMan, Lombak, Kemik, Penguen, Uykusuz... vs benim olmadığım bir anda temizlik sırasında eski püskü toz toplayan şeyler diye çöpe gitmişti... Uzun süre etkisinde kalıp, sinirli sinirli dolaşmıştım.
    Şimdi çok iyi anladım ne hissettiğini ve adeta tekrar yaşadım...
    Geçmiş olsun çok...

0|0
    0|0
    • beni en iyi sen anlarsın o halde.
      boğazlarım hala iyileşmedi o kadar bağırdım ki sesim gitti :(/

• hepsi gitti biri bile kalmadı. Sesim gelene kadar annemle konuşmucam iyileşmesin boşver.

• Durum daha vahimmiş o zaman benim düşündüğümden...

Tamam dergiler gitmiş de, bir de sağlığından olma bari...

Erkekler Ne Diyor 76

• Geri döndüremeceğiniz şeyler vardır hayatta.

Mesela babam NTSF dosya sistemindeki harddiske format atarken benim FAT32 sistem olarak bilgisayara bağladığım diske formatı basmıştı.

Tüm yazılarım, çektiğim fotoğraflar, gezi notlarım; birçok proje dosyası. Yani işsiz güçsüz bir insana oradaki bilgilerin ne işe yaradığını anlatsan Yönetici pozisyonunda işe başlayabileceği birçok veri de içindeydi.

C:\Format c:
    ile duman oldu hepsi. Recorv programları filan tüm yöntemleri denedim. Kurtarabildiklerimi yeniden düzenlediğim de bir plazadan gecekonduyu filan zorla toparladım.

Bir şey demedim çünkü benim hatamdı.

Kızım ertesi gün yapacağım sunumu piç etti. Sadece Lağn! diye bağırabildim. Yüzündeki korkuyu ve dehşeti görünce mahvoldum.

O gece sabahladım, %80 oranla sabahki toplantıya yetiştirdim bir şekilde.

Varsın gitsin dedim. Hiçbir şey sevdiğim insanlardan daha önemli değil. Olmamalı da zaten.

Projeler, fotoğraflar, sunumlar; hepsi mutlu bir hayat sürebilmek için gerekliliklerin bir parçası ama asl mutluluk için gereken insana, insan.

Babamın formatladığı bilgileri yeniden oluşturdum ama babam yok şu anda mesela yanımda.

Oturdum sabaha kadar yeniden yazdım sunumu, kızımdan önemli değil ki.

3-5 tane kağıt parçası annenden önemli olmasın. Hangi sayılar eksikse haber ver. Buluruz bir şekilde yeniden. Olmadı dergiden yeniden isteriz. Annenden daha önemli olmasın hiçbir şey.

Ben bulurum o dergileri sana elimden geldiğince. Üzme anneni. Git bence özür dile. Sarıl kocaman.

Belki birgün istesen de sarılamayacaksın.
    Fırsatın varken.

0|0
    0|0
    • Sayilari ben de bulabilirim. Ucer beser alabilirim. Yillarca, okurken üc kurus arttirip aldigim mizah kitap ve dergilerini atmak ona vazife degildi. birde alay eder gibi ohooo hepsini attim diyince şalterler atti bende mutfakta birkac gereksiz gordugum urunu kirip attim.

Hersey birkac sayfa dergi olayi da degil, bardaktan taşan son damla diyelim. Evi ayirma noktasindayim ve sinirden degil. Bazen sevdigimiz insanlarla tatli kalabilmek icin mesafe şart oluyormus.

• demek istediğim sayıları bulamayacagin değildi.

Ona bakarsan benim de el emeği göz nuru geceler boyu uğraşıp didinip hazırladığım şeylerdi. Babama göre anlamsız seylerdi.

Kızım mesela sadece tuşları oyuncak olarak kullanmıştı.

Bizim için değerli olan şeyler başkaları için anlamsız ve boş gelebiliyor. Iskambil kayıtlarından Kuleler ne kadar boş gereksiz şeyler ama orada bir emek var ve o emege saygı göstermek emeği gösterene saygı göstermek olduğunu farketmez.

Misal aynı açıdan bakınca annen de yaptığı temizlik için sarfettigi emeğe saygı anneye saygidan.

Bulunduğun durumu çok iyi anladığımı belirtmek için babam ve kızım örneklerini verdim.

Dergileri elbette bulabilirsin ama çevrendeki insanları bir daha bulamayacaksın.

... ve asl mutluluk kendi kişisel işlerine değil sevdiklerine verdiğin emekte Emin ol.

• Kişisel alanına saygı istiyorsun ki haklısın da...

... ya da neyse sıkıcı nasihat cümlelerine döndü mevzu

• sendekinin en az 5 katı kadar dergi var.
    babam kuş kafeslerin in altına serdi, tartıştık,
    annem kaldırıp atmaya kalktı, tartıştık,
    depremde bir kısmı kayboldu, üzüldüm,
    askere giderken arkadaşa emanet ettim, çoluğumu çocuğumu emanet eder gibi...
    şimdi bodrumda oğlumun büyümesini bekliyorlar.
    tek bir sayıda kendi fotoğrafım vardı onu bile kaybettim :(

0|0
    0|0
    • acını anlıyorum.. acın acımdır.

• hayır bir de ortada durmasınlar diye özel sepet aldım; yemin ederim dağınık değillerdi. Kadın iş edinmiş; atmış. Bir de diyor ki ben sana sordum. Uyku arasında bu kağıtları atayım mı demiş bende hıhı demişim.

Ulan başka işin mi yoktu neydi yani? Valla birkaç ay içinde eve çıkacağım; bu kadar saygısızlık olmaz. Bu fotoyu da arkadaşıma göstermek için çekmiştim, iyi ki çekmişim bu kaldı bir tek.

• en son bir sandığa koydular hepsini.. bodrumda duruyor..
      annem dergileri atınca, odaya girer annemin işine yarayacak ama beni ilgilendirmeyen şeyleri dağıtırdım, kısasa kısas hesabı :)
      çıkartma hediye etmişler takvim hediye etmişler hatun asıyor takvimi duvara içim gidiyor o derece yani :)

• Bu kadar derginin bilgisayar ortamı da var nereye koyucan o kadar dergiyi

sevgi olayına gelince mutlu olan kim var ki?
    çopu insan mutsuz

0|0
    0|0
  • Oha L-Manyak mi? 99'dan beri her sayisini alirdim. Cabbar Baba, Zikachu, Yonetmen Ikram Abi ve Asistan Yasar, Deli Cevat ve daha nice karakterler. Beni de duygulandirdin be kizim ne yaptin sen? Benimkileri de annem tasinirken "eski pusku dergiler" sebebiyle hepsini atmisti zamaninda. Su an seni en iyi ben anlarim gel basini oksayacagim.

0|1
    0|0
    • 2006dan evel de elimde 30 kadar sayı vardı. onları da taşınırken bardak sarmaya kullanmış ben evde yokken... yahu 9 sene 9! vallahi hıncımdan, mutsuzluğumdan kendimi duvarlara vurucam ya şunlara bak

• Benimkiler dursaydi sana getiriyin derdim de sadece L-Manyak'la olmaz ki nerde efsane sey var hepsini ozenle saklamissin :/ Daha fazla sey kirma ama olan oldu zarari buyutme kuzu :/

• Bende gazate biriktiriyorum.

500 600 tane var eski zamanlardan.

Yağmurda bodrumu sel basmış hepsi ıslandı teker teker ağlayarak toplamıştım.

Şimdi biriktirmeyen insanlar dışardan tek derdiniz bu olsun gözüyle bakıyor ama öyle değil evlat acısı gibi koyuyor valla.

Ben seni severimde yüreğin kirlenir diye korkuyorum.

0|0
    0|0
  • Öncelikle dünyalık şeylere bu kadar önem vermen yanlış.
    Elbette yıllardır değer verdiğin, emek verdiğin şeylerin bir çırpıda yok olması üzünç verici olabilir lakin ne olursa olsun bu üzüntü sinire, öfkeye dönüşmemeli.
    Bu öfkeyle kendine ve çevrene zarar verebilirsin ki bu da çok kötü bir durum olur.
    Ya sinirden bağırırken annenin kalbini kırdıysan?
    Bu daha korkunç bir durum değil mi? Annenin kalbinin yanında tüm koleksiyonların lafı mı edilir?
    Sevme mevzusuna gelince, senin ilacın biraz sevgi, şefkat olabilir ama onun adresi de burası değil.
    Seni her gün sebepsiz seven annene selam olsun !

Şimdi tüm bunları okuyunca aklına benim ders vermeye, laf sokmaya çalışan, ukala, haddini bilmez bir terbiyesiz olduğumu düşünebilirsin.
    Bir şey demem, çünkü düşündüğünle kalırsın.

Biz en iyi haddimizi biliriz efendim.

0|0
    0|0
    • hiç vicdan yapamam. herkes haddini bilecek. ben 19 yaşında, ana babasının eline bakan biri değilim. aynı evde yaşıyoruz, ailem eyvallah. Ancak benim özelime saygıları yoksa, evi ayırma zamanı geldi demektir.

• Burası yoğun bir şekilde sevgisizlik, merhametsizlik, duygusuzluk, vefasızlık kokmaya başladı.

Bu koku içinde boğulmadan müsaadenizi isteyeyim.

İyi geceler.

• Onca emek biran da çöpe gitmiş, çok üzücü bir durum :/ kötü olmuş hepsi de birbirinden güzel görünüyor. Sana sormadan atması büyük hata geri alma şansın da yok tabi. Geçmiş artık yapacak bir şey yok ama yine de toplamaya devam et ;). Topladığın dergileri güzel bir yerde muhafaza etmeni öneririm ama

0|0
    0|0
  • Benimkide çocukken kibrit kutusu koleksiyonumu yakmıştı. İçinde de biriktirdiğim harçlıklar vardı, bu yaşta kolay atlatırsın. Dergilerin yayıncı firmadan veya sahaflardan edinebilirsin.

0|1
    0|0
    • ağam okuduğum eski dergileri bir anda para bastırıp almakla elime ne geçer? Onları harçlıklarımla aldım, ne bileyim küçükken aldım ergenken aldım... Bahadır Boysal a aşık oldum mektup yazdım 2 sene çantamda postalarım diye beklettim cesaret edemedim...

Yapılır mı bu ya?

• Günaydın güzel insan; Dünyevi olan her emek tıpkı bizim gibi ölümlüdür, bizim bu yer yüzünde ki amacımız ruhumuzu arındırırken onu doğru bir şekilde eğitmektir. Senin emeğinin boşa gitmesine üzüldüm lakin. Daha boşa gidecek emeklerin için çok zamanın olacak ve bunları gördükçe bu hayatta dünyevi olan herşeyin ne kadar boş ve gereksiz olduğunu anlayacaksın. Sevgiye gelince önce sen anneni affet ve ona bağırdığın için gidip özür dile o sana gerekn sevgiyi fazlası ile verecektir.

0|0
    0|0
  • boşverin sizden ve annenizden önemli mi yine bulunur kağıt değil mi kalp kırmayın allah uzun ömür versin bu bir tepsi baklavadan buyurmaz mısınız çekinmeyin alın :))
    http://i.hizliresim.com/RJO9g1.jpg

0|0
    0|0
  • Üzülme kanka, derginin taksimdeki merkezinde eski sayıları cilt halinde satıyorlar. Orada bulamazsan kadıköy bahariye caddesindeki adliyenin karşısında avukatlar pasajı var, onun alt katında eskiciler satıyor bu dergileri.

0|0
    0|0
    • kanka dergi parası bilmemnesi önemli değil. ben kaç senedir biriktiriyorum bunları. 9 sene olmuş; orda tarih var... Ulan bu kadar dergi atılır mı ya? Yazıklar olsun üzüntümden ölücem şimdi

• Aklıma gelmişken yazayım dedim... Bir kampanya için Fanatik gazetesine gitmiştim 2008 yılında, orada yazar kadrosuyla resim çekilldik sonraki gün resimler gazetede çıkmıştı. Resmimin çekildiği gazeteyi uzun süre saklamış, bir gün işyerine getirip arkadaşlara göstermiştim. Onlardan birine bıraktım gazeteyi, bir yere iş için gittim, geldiğimde gazeteyi karpuz peynir sefası için kullandıklarını gördüm ve yıkılmıştım.

• asfdsgdh bunlar ne mal ya

• işte hayatın acı bir gerçeği. yıllar boyunca sen emek verirsin, yaparsın, biriktirirsin, başkası gelir bir anda bunları yokeder.

0|0
    0|0
  • Vay arkadaş!
    Şimdi tüm bu resimde görülenler çöpe mi gitti? Yazık, vallahi yazık...

0|0
    0|0
  • Annem genelde bisey atmadan önce şunu söyler :
    Bunlar işe yarıyor mu, yoksa atacam..
    Boşver 2 kağıt parçası için annenin kalbini kırmaya değmez.
    Bence mutlu olan için annenin elini öp yeter. O seni bizden daha çok sever.

0|0
    0|0
    • bana sormuşmuş. ulan uyuyomuşum, bu kağıtları atim mi demiş bende hee at demişim. ne bileyim yüztane dergiyi söylediğini? kahrımdan öldüm ya.

• L-Manyak'lara üzüldüm. Özeldir onlar.

0|0
    0|0
    • ya arkadaki tek tek dizmediklerim de uykusuz. orada nerden baksın 60 tane sayı var. haftalık diye tek tek dizmeden çekmiştim fotosunu, elimde bir bu kaldı. Anlatamam sinirimden mutsuzluğumdan saçımı başımı yoldum :( hey allam ya...

• Hahahaha ^^ gitti emekler çöpe tam anlamıyla bu oluyor sanırım ^^ hahaha :D

gel ilk defa birini sevecem yenileri elbet bulunur sıkıntı etme o kadar

0|0
    0|0
  • Yazık olmuş ama bu noktadan sonra kendini üzmen hiç bir fayda vermeyecek. Annenin de kötü bir niyeti yoktur onu da kırma. Kırdıysan gönlünü al. Benzer bir durumu ben de yaşamıştım ama düşünmemeye çalış. Çık gez ya da sevdiğin birşeyler yap. Hiç birşey yapmazsan uyumaya çalış

0|0
    0|0
  • tamam üzgün olabilirsin değer verdiğin bişeyi kaybettiğin için ama senin için annen daha değerli ya kırma kadıncagızın kalbını.. teselliyi annende bulabılırsın.. sonra gider yeniden koleksiyon yaparsın ya da eskı kıtaplar satan bır yerden alabılırsın..

0|0
    0|0
  • Okuyunca çok üzüldüm, severim izah dergilerini.

*Telafisi de mümkün değil ki, ne yapsak? ne etsek? ne söylesek?

L-Manyak kadar değer arz eder miyiz bilmiyorum ama;

Sıkma canını sen çok daha kıymetlisin..

0|0
    0|0
    • :'( bildiğin gibi değil 9 senedir her ay dergi koyarım oraya. arkadaki yığın da uykusuz...

Bu ne pervasızlık, saygısızlıktır. Birkaç ay içinde evimi ayırıcam böyle yaşanır mı ya bir insanın özeline de karışılmaz ki :( resmen üzüntümden kahroldum yani çocuk gibi söyleniyorum ama vallahi kitaplarım bir de dergilerim şu hayatta başka bana ait bir b*k yoktu. aha bunları da üşenmemiş atmış. gebericem sinirimden hıncımdan

• Deme öyle, düşünmemiştir. Keşke söyleseydin evvelinde derğilere sakın karışma diye. Bu sebeple ayırma evini, anneni de üzme. Zaman gelir inan pişman olursun. Siz kadınlar çok ince ruhlusunuz, bir dönem üzül sonra salla gitsin.
      Tebessüm et lütfen, daha büyük sıkıntıların olmaz umarım..

• Ben intihar ederdim herhalde. Köyde tavana stokladım ben bütün dergilerimi (pc dergileri )

Niye güzelce tutmadın ki bir yerde. Anne bunlar her şeyi yaparlar.

0|0
    0|0
    • hepsi bir sepetin içinde, tarihine göre nizami duruyordu. bir dağınıklık yoktu asla.

• Ohooo benim dolabımın içindeki belgeleri almış kendi yataklarının altına sokmuş.

Ben güvenmem sende güvenme derim. Ders olsun bu sana.

• Üzüldüm, yazık olmuş emeklerine.

0|0
    0|0
  • Dergi biriktirmek.. Miçooooo 😄
    Tamam bak anlatıyorum.
    Lütfen kadını üzme ☺️
    Önemli olan o dergilere dokunmuş olman onları okumuş olman. Boşver. Bende biriktirdim parmak kadar çocuktum 😄veee hala hepsi odamda duruyorlar ahahahjashahahahahaha yazık sana
    Off ani duygu değişimlerinden kurtulmam gerek artık afedersin

Git ve masaları devir salonda

0|0
    0|0
  • sevgi mutsuzluğu giderseydi özgecanımız geri gelirdi.

0|0
    0|0
  • Senin dergilerde karikatürler gibi olmuş, keyfini çıkart boşver giden gitmiş , madem o kadar karikatür okudun bunu bir espriye de çevirebilirsin ;)

0|0
    0|0
  • Toplanin l*n dergileri çöpten çıkarmaya gidiyoz bu arkadasimiz için.

0|0
    0|0
    • eyw. ben bugün fark ettim malesef... yeni olsa koşar alırdım.

• Modum patentsiz seni herzaman seviyor. Unutma

0|0
    0|0
  • Sil baştan başlamak gerek bazen , her türlü dünyevi ihtiyaç bir şekilde yerine gelir ama sevdiklerin asla umarım sevdiklerin uzun ömürlü olur.

0|0
    0|0
  • Önceliklee anne sakın kırma onu gidersin dergilerini para ile bir şekilde bulursun ama bir anne gelmez daha... Güzel bir kahve yap kendine havada guzel... Zaten güzel de bor kizsinnn hadii mizmizlanmaa

0|0
    0|0
  • İnsanlar dusunmeden hareket edebiliyor mesela evde ben biseyi koydugum yerde bulamam uyaririz yine ayni gecmis olsun

0|0
    0|0
  • Sana güzel bir haberim var, benim bir arkadaş (bayan) onun babası bu yayın evleriyle çalışıyor.. İstediğin dergileri bulabilir sanırım yıl fark etmez, her seriden 5-6 kopya saklıyorlar :)

0|0
    0|0
    • tatlım ben hepsini alırım satılan yerler var tüm sayıların ancak bunları ben tek tek almıştım artık kıymeti yok

• Valla ben parasında değilim bir bayanın üzülmesini istemem hele güzel bir hobin varmış.. anlaya biliyorum senin için onlar önemliydi.. Nasıl istersen..
      Bu arada bugun beni sevin demişsin, seveyim bare? istersen bu sevinçi paylaşaım yıl dırım nihaı kıyalım mı bebeim? :D

• Haddimi aştıysam affola espiri yapmaya çalıştım :)

• Erkekler Devam
    46

Kızlar Ne Diyor 21

• bugün seni çok seviyorum ♥♥♥♥ üzülme pentin..

1|0
    0|0
  • Üzülme canım diyeceğim de
    Annemde ben küçükken taso koleksiyonumu atmıştı üzülmüştüm ya
    Gerçi taso dediğin nedir ki :(

0|0
    0|0
  • ağlama üzülme belki bulursun bayilerden dergilerin eski sayılarını, olmadı netten indirilebiliyorsa sanal ortamda arşiv yap, anlıyorum seni, arkadaşım da biriktiriyordu uykusuzu, çok değer veriyordu

0|0
    0|0
    • uykusuzlar hadi haftalık; neyse.
      o öndeki l-manyaklar aylık. hepsi ayrı ay... kaç senede topladım. şimdi hepsini para verip almakla bir değil ki işte... Çok üzüldüm ya.

• yazık olmuş gerçekten,
      şu sormadan temizlik yapan, gerekli gereksiz herşeyi atan anneler yok mu ah...
      benim de annem eşya temizliği yapardı böyle

• oyy onca yıl biriktirdiğin dergiler boşa gitmiş geçmiş olsun yapacak bir şey yok üzülme.

0|0
    0|0
  • l*n tam spora gidiyodum sorunu gördüm toplu iğneler batıştı içim,
    uf olmuş didmiş onlar :( sos ağlama.

0|0
    0|0
  • hayat böyle birşey işte en sevdiğin şeyle imtihan olursun :) insan ya da eşya farketmiyor :D acayip bir yer burası ya

0|0
    0|0
  • Ah şu pervasızca temizlik yapan anneler.. Üzme kendini bu kadar. Bilmiyor muydu ki senin için önemli olduğunu?

0|0
    0|0
    • Yani öyle reklamını yapmamışımdır ah çok mühimler diye de, kitapların altında, sepetin içinde nizami şekilde tarihine göre sıralı duruyorlardı. Yani insan, o sepeti bozup ta atmaya kıyamaz şekil olarak kıyamaz yani.

• Düşüncesizlik etmiş :( üzülme hep seviyoruz seni :)

• Allah sabır versin kardeşşş

0|0
    0|1
  • Seni sevmeyen ölsün!
    Ağlama ben de ağlarım ki:/

0|0
    0|0
  • Annen bu kadar değer verdiğini bilmiyor mu.
    Yazık gerçekten..
    O kadar şey kırdıktan sonra rahatlama olmadıysa durum fena.
    Çık biraz dolaş hava al uzaklaş o ortamdan.

0|0
    0|0
    • daha hiç uyumadım, bir de öldürülen üniversiteli arkadaşın haberlerini dinlemiştim. Balkona bayrak asmak için bayrağı arıyordum; ulan baktım sepette dergiler yok yerine eski ansiklopediler var. Anne dedim nerde dergilerim; bir de gülerek ohoo attım dedi. Bende aldım sazı elime; orda masanın üzerindeki her şeyi çaldım duvara şok oldular. Hay allahım ya sabah sabah olanlara bak.

• Dök içini rahatla dinleyelim..
      Abartıyorsun diyemiyorum haklısın da.
      Gazda vermek istemiyorum ne desem bilemedim..

• Gel bir sarılıyım, gel bir sarılıyım

0|0
    0|0
  • Bugün seni seviyorum, lütfen üzülme.

0|0
    0|0
  • Seni Seviyorum" asjf

0|0
    0|1
  • Hadi bugün birbirimizi daha cok sevelim. Bence herkesin ihtiyaci var ama belli etmiyorlar.

0|0
    0|0
  • seni seviyorum üzülme sen

0|1
    0|0
  • Sevdim seni pikacu

0|0
    0|0
  • ohaa baya kötü olmuş

0|0
    0|0
  • Sen sevilmeyecek biri misin bacim