Savunucusu olduğunuz felsefi akım nedir?

Ve neden bu akımı savunuyorsunuz?

• Realizm
    20% (2)14% (1)18% (3)Oy Ver
  • Romantizm
    10% (1)14% (1)12% (2)Oy Ver
  • Rasyonalizm
    20% (2)0% (0)12% (2)Oy Ver
  • Marksizm
    20% (2)43% (3)29% (5)Oy Ver
  • Nihilizm
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • İdealizm
    10% (1)29% (2)18% (3)Oy Ver
  • Varoluşçuluk
    20% (2)0% (0)11% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Pragmatistler kusruma bakmasın :))
Saçmalamak felsefe değildir :)

0|0
10|11

En İyi Kız Görüşü

• Romantizm, olaylara soyutsal bağlamda yaklaşim gücü etkileyici! Ortada bir melankoli var ve bu durum bence insan zihnini genişleme acisindan doruğa çıkarabilecek bir olgu! Var olanin ötesini düşünebilme sebebi yaratan akim zira düşüncelere kayginin en abartilmiş haliyle yaklaşıyorsun ve bu mukemmel bir deneyim!
    Gunluk hayatta biraz daha yalitilmiş haliyle postmodernim diyebilirim!

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• İdealizm, çocuklarda bunu uygulamaya çalışıyorum olmuyor

0|0
    0|0
    • :) çocuklara romantizm ve humanizm den önce idealizm i vermeye çalışırsanız olmaz zaten :)

• ayy tamam bişey demiyorum :D

• :)))))))))

• Hepsinden bireyler tanıdım olmadı. Benim savunduğum tek felsefe Alman imp. Bismarck ın felsefesidir:'sorunlar konuşarak değil eylemle çözülür''. Öyle biriyiim ve birtek onlarla anlaşırım öbür türlü hayatımda asla başka fikirde insan istemiyorum.

0|0
    0|0
  • Varoluşçuluk
    Varoluşçu Feminizm
    Realizm
    Hümanizm

0|1
    0|0
  • Hiçbir felsefeye tam olarak uygun gitmiyorum. Olaylara karşı kafamda ne doğru olarak görülüyorsa, onu düşünüyorum ve yapıyorum.

0|0
    0|0
  • Rasyonalizm

0|0
    0|0
  • Realizm

0|0
    0|0
  • Realizm

0|0
    0|0
  • Realizmin izindeyim

0|0
    0|0
  • Feminizm.

0|0
    0|0
    • Feminizm nedir?

• O zaman niçin boşver diyorsun

• Şimdi hiç işim yok onu mu yazacağım. Bir de insanların önyargılarına göre açıklayacağım.

Erkekler Ne Diyor 11

• Hiç birisi, yeni bir felsefi kavramı olusturmayı planlıyorum.

Soran olursa söylerim, (soran olacağını zannetmiyorum)

0|0
    0|0
  • Marksizm materyalizm

0|1
    0|0
    • yazdığın şeyleri biliyor musun?

• Komünizm ve marksizm ilişkisi nedir peki? İster inan ister inanma yüz yüze konuştuğum hiç bir marksist bunu açıklayamadı

• Komünizm Marksizmi içinde barındırmak zorundadır ama Marksizm komünizme evrilmek zorunda değildir. Marksizm ideolojik alanda esas olarak sınıflar savaşımı teorisini ortaya atan ve bu savaşımın zorunlu sonucu olarak proletarya diktatörlüğüne ve oradan da toplumsal eşitlik ve özgürlük dünyası komünizme varılacağını öngören bir öğreti olarak tanımlanır. Ayrıca Marksizmde devlet noksanlığı gibi bir ilke olmak zorunda değilken komünizm, sosyalizmdeki üretim araçlarının kolektifleştirilmesinden, ırk sorunlarının ortadan kalkmasından ve burjuva kapitalist patronların etkisizleştirilmesinden sonra devletin kendiliğinden söneneceği söyler. Kısacası Marksizm ile sosyalizmin temelleri atılabilir ama o sosyalist düzen komünizme evrilemeyebilir tıpkı SSCB'deki gibi

• Anarşizm?

0|1
    0|0
    • Ah kuzum benim :) Anarşizm nedir?

• Her türlü yonetimi reddeden tam özgürlükçü bir akım. Felsegi akimmi bilmiyorum. Zaten ogrenmek için soru biçiminde sordum.
      Kuzum.

• Tam özgürlükçü :)) Anarşizm her türlü ahlak yasasını, dini ve toplumsal normları inkar eden, ütopik bir düşünce. Tarih boyunca sadece kaos ortamlarında görebileceğimiz ve insanoğlu için asla hayatta uygulanamayacak olan pessimist anlayış.

• kadirizm

0|0
    0|0
  • Marksizm ve demokratik sosyalizm

0|1
    0|0
  • azi zim

0|0
    0|0
  • Panenteizm

0|0
    0|0