Sanat sanat icin midir sanat toplum icin midir?

Bence sanat sanat icin yapilir.

0|0
9|17

En İyi Erkek Görüşü

• Sanatı sanat için yapanlar malesef günümüzde çoğunlukla aç kalıyo. Toplum için yapan yani popülaritenin üyelerinin ise her dönemde durumları iyi olmuştur. Ama onlara sanatçı denemez bence. Çünkü sanatı toplum için yapanların eserleri kısa sürede yerini bir başka değere bırakıp yok olurken sanatı sanat için için yapanların eserleri daha uzun süreler yaşamıştır genellikle.

1|0
    0|0
    • iste bu :)

• Evet haklısın. Eig için teşekkürler bu arada.

• rica ederim

Erkekler Ne Diyor 16

• Mağara duvarlarındaki öküz resmisi yapıldığı dönemdeki o toplumun mabadına çoooktaan pambık tıkılmasına rağmen halen duruyorsa cevabın da alınmış olunuyor.

1|0
    0|0
  • Her iki şekilde de güzel cevaplar verilebilir ancak sanat sanatçının tercihi ile kitlesine ulaşır.

Yani sanat şunun içindir diye mutlak bir kanun yoktur.
    Bu konuda sanatı toplum için gören sanatçı toplumu baz alırken diğer sanatçı sanatı baz alabilir.

İyisi kötüsü diye bakmam bu tip olaylara zira hibir zaman tekdüze değildir yaşam.

0|0
    0|0
  • Toplum yoksa sanatı kim için yapacaksın.

0|0
    0|0
    • hayir neden oyle olsun ki toplum sanattan anlamasa bile bir sanat eseri degerliyse degerlidir ve sanata katki saglar eger toplim icin bir sey yapacaksan sanat yapma bilimle ilgilen

• kucumsemiyolar olaya yanlis taraftan bakiyosun ustteki yorumu oku istersen

• Ya bu sorunun sorulması bile bir manalı. Sanat yapılmasın demiyoruz yapılsın. Sanatçı toplumdan ayrılmaz. Toplumla bütünleşir. Çünkü sanatı ile topluma hizmet vermektedir. Tek farklı yönü yeteneğidir.

• Sanat toplum için yapılsa da sanat yine sanattır toplum için bile olsa insan sanat yapmak için sanat yapıyor. Yani sanat hem sanat icindir hemde toplum içindir
    vay be ne yazdim :D

0|0
    0|0
  • Bence de sanat sanat için yapılmalı ama toplumun çoğu kesmi sanattan anlamadığı için beklenen , hedeflenen düzeye gelemiyor malesef..

0|0
    0|0
  • sanat ilgilenen içindir.

0|0
    0|0
  • Sanat kişinin kendi zevkleri içindir. Toplum için değil.

0|0
    0|0
  • Aslında her iksiini ayrı ayrı ilgilendirir

0|0
    0|0
  • Sanata değer veren toplumdur... Toplumsuz sanat olmaz , olamaz..

0|0
    0|0
  • sanat zevk içindir

0|0
    0|0
  • Bence toplum icin

0|0
    0|0
  • Şu an para için yapıyorlar

0|0
    0|0
  • Her ikiside :)

0|0
    0|0
  • Bu kelimelerle nasil oynadigina bagli cok iyiyse sanat yap

0|0
    0|0
  • Bence sanat benim için.

0|0
    0|0
  • bence sanat S e X için :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Sanat Sanat içindir.
    eger sanatı toplum için yapsaydım şu an müzisyen değildim çoktan bırakmıştım.

1|1
    0|0
  • sanat toplum için olursa bir araç olur ama sanat amaç olmalıdır sanatçı güzele ulaşmak için sanat yapar. yani sanat sanat içindir

1|0
    0|0
  • sanat toplum içindir

0|0
    0|0
  • Sanat toplum içindir.

0|0
    0|0
  • Birazdan namık kemal de gelip düşüncesini belirtecek :/

0|0
    0|0
    • o bir romantiktir ve halk adamidir elbetteki toplum icini savunur sanati arac olarak kullanmis bir adam

• Tabiki divan edebiystindaki sanat gorusi de sanat icin yapilan sanattir

0|0
    0|0
  • Sanat sanat ve sanata önem veren içindir

0|0
    0|0
  • Sanat için

0|0
    0|0
  • yıllardır bu soru var ya :) tabiki ikisi de için :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...