Tiyatroya gitmek istiyorum ama bu konuda hiçbir fikrim yok. Nereye gidebilirim?

İyi akşamlar herkese. Ben tiyatroya gitmek istiyorum. Aslında en son yıllar önce ortaokuldayken gitmiştim şimdi üniversitedeyim. İstanbul'da yaşıyorum tiyatronun İstanbul da bir yerde olması yeterli uzakta olsa gidebilirim. Ancak çocuk tiyatrosu değil yetişkin tiyatrosu olmasını istiyorum ve hangi sitelerden nerelerden ulaşabilirim. Teşekkürler şimdiden.

0|0
15

En İyi Erkek Görüşü

• İstanbul'da devlet, şehir ve özel tiyatrolar mevcut. Devlet ve şehir tiyatroları ucuz olur. Özel tiyatrolar oyna göre pahalı olabilir.

Devlet tiyatroları oyun listesi için şuraya bakabilirsin: www.devtiyatro.gov.tr/...ar-sehirler-istanbul.html

Devlet tiyatroları için bileti internet üzerinden şu siteden alabilirsin: www.biletiva.com/.../ISTANBUL-DT

Şehir tiyatroları hakkında her şeyi burada bulabilirsin: www.ibb.gov.tr/.../AnaSayfa.aspx

Özel tiyatrolar biletlerini genelde biletix üzerinden satıyor. Farklı sitelerle (mybilet, biletiva gibi) anlaşmalı olan sahneler de var. Bu siteleri kontrol edebilirsin ama açıkçası çok özel bir oyun olmadıkça ben özel tiyatroya uğrayan biri değilim. Bir eksiğini de yaşamadım.

El atmışken operaya da git. İstanbul'da opera ile alakalı her şeyi şu linkte bulabilirsin: secure.dobgm.gov.tr/opera2013/devopera.aspx?Mud=2

İnternet üzerinden bilet almak en kolayı ama internet üzerinden alamazsan gişelerden de alabilirsin. Bazı oyunların biletleri hemen bitebilir, o yüzden kontrol etmekte fayda var.

Devlet tiyatrolarında oyunlar genelde tam saatinde başlar. Geç kalırsan muhtemelen ilk perdeyi kaçırırsın. Geç kalmamaya dikkat et.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 4

• Bulunduğun ildeki devlet tiyatrosunun sitesini bak , orada aylık bülten vardır. Özel tiyatrolara gidip bir oyun için 60-70 liralar verme, dt sahneleri kalitelidir, oyunculuklar tatmin edicidir. arama yaparken Ankara devlet tiyatrosu , bursa devlet tiyatrosu şeklinde araman yeterli.

1|0
    0|0
  • yaşadığın şehirde belediyelere bağlı şehir tiyatroları vardır gir belediyenin sitesine kültür sayfasını tıkla aç bak beğen git. olmadı devlet tiyatroları sitesine gir seç beğen.

1|0
    0|0
    • Şimdi ben tiyatroya vs karar verdim internet üzerinden değil de gidince bilet alsam farkediyor mu

• ben buradan alıyorum. https://bilet.ibb.gov.tr/frame.asp

ödemeyi de burdan yapıyorum.

1|0
    0|0
  • Şimdi herkes çok bilmiş havasınsa yorum yaparlar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• devlet tiyatrosuna git

0|0
    0|0
Yükleniyor...