3 Ampul Sorusu :) :) ?

Bir Oda Da 3 Lamba Başka Bir Oda Da Bu Lambaları Açan 3 Düğme Vardır. lambalar Başlangıçta Sönüktür. lambaların Olduğu Odaya Sadece Bir Kez Gidebiliriz. hangi Düğmenin Hangi Lambayı Açtığını Nasıl Buluruz?

sevdiğim bir soru ilk bana sorulduğunda bulamadım sinir olmuştum..

0|0
2|9

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 9

• bir düşüneyuim... ;) www.google.com.tr/search :( :(

0|0
    0|0
  • önce bir lambayı açar ve 10 dk bekleriz daha sonra onu söndürüp başka bir lamba açarız ve odaya gideriz sıcak ve sönük olan ilk açtığımız yanık olan şimdi açtığımız sönük ve soğuk olan hiç açmadığımız düğmenindir bu kadar basit

0|0
    0|0
  • önce bir lambayı açar ve 10 dk bekleriz daha sonra onu söndürüp başka bir lamba açarız ve odaya gideriz sıcak ve sönük olan ilk açtığımız yanık olan şimdi açtığımız sönük ve soğuk olan hiç açmadığımız düğmenindir bu kadar basit

0|0
    0|0
  • İlk anahtara basar 5 dk beklersin. Sonra kapatır ikinci anahtara basar diğer odaya gidersin. Yaniyosa zaten anahtar belli. Yok yanmiyosa lambayı ellicen eğer sicaksa ilk anahtar lambayı yaktigindan dır ve anahtar ilk anahtardır. Yok soğuksa demekki ilk iki anahtar lambayı acamamis. Kalan son anahtar lambanın anahtarıdır :D
    Ve soru: odada 3anahtar, diğer odada 1 lamba var o lambayı hangi anahtar acar şeklindeydi galiba ;)

0|0
    0|0
  • bütün lambaları yakara

0|0
    0|0
  • çakmağı yakarak :)

0|0
    0|0
  • ilk lambayi yaktiktan sonra dakka sonra oburunu bir 5 dakka sonra oburunu yakariz. sonra sondururuz. ilk yaktigimiz en isinmis olani sonraki sicak olani ikinci en soguk olani 3. dur

0|0
    0|0
  • 2 sını acarım, sonra birini kapatırım. lambaya giderim açık olan belli. soğuk ve kapalı olan belli, ılık ve kapalı olan belli... hiiiamina :)

0|0
    0|0
  • Birini ilk uzun süre açar ısındırıp söndürürüz, birini açık bırakırız, sonuncuyu da sönük.

0|0
    0|0
Yükleniyor...