Neden selamünaleyküm dediğimizde merhaba diye karşılık verirler?

tamam ikiside selam ama aleykümselam demek varken sanki zıtlık olsun der gibi MERHABA karşılığı veriyorlar, sizin düşünceniz nedir bu konuda?

0|0
1616

En İyi Kız Görüşü

• Ben selam diyorum.

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 15

• herkes istediğini der

0|0
    0|0
  • selam şekline göre selam veririm... s.a diyene a.s derim.

0|0
    0|0
  • Ağız alışkanlığını ola bilir... Ve yine bisey diyorlarmış. :-).. Bizim mahallede bi kadin var kafası esince Mrb der istemeze yanından gecen kişiyi görmemezlikten geliyor yani havay yada yere bakıyor. Baya Komik oluyor

0|0
    0|0
  • Hiç denk gelmedim.Selam dediğim zaman belki deniliyor ama öbür türlü denk gelmedim.

0|0
    1|0
  • Selamunaleykümü o kadar az kullanıyoruz ki ne diyceklerini bilmiyolar herhalde yeni nesil çocukları böyle malesef ):

0|1
    0|0
  • Merahaba daha modern gorundugu icin Allahin o mubarek selami yerine onu kullaniyolar bence bu kadar basit

0|0
    0|0
  • böyle şeylere takılmamak lazım ya herkez istedii gibi selam versin. hiç selam vermemesinden iidir.

1|0
    0|0
  • selamın anlamını bilmedikleri için

0|2
    0|0
  • Hangi şekilde selam verilirse o şekilde karşılık veririm

0|1
    0|0
  • Ben a.selam karşılığını veriyorum.

0|1
    0|0
  • selam almayanlara selam vermemek gerekir...

0|1
    0|0
  • aslında aleykümselam demek daha doğru ama var öyle bir kaç tane

0|0
    0|0
  • merhaba gavurca değil versinler nolur ki

0|1
    0|1
  • Zıtlık olsun diye değil ki sadece merhaba demeyi tercih ediyormuş. Yanlış bir taraf göremedim.

0|0
    0|0
  • a. hello diyorum.

1|0
    2|2

Erkekler Ne Diyor 16

• takılmamak lazım böyle şeylere :/

1|1
    0|0
  • merhaba kelimesi türkçe sanılıyor ya da batılı bir kelime.Aslında merhaba Farsça'da ''benden sana zarar gelmez'' anlamına geliyor.yani iki kelimenin de kökeni aynı yer.

0|0
    0|0
  • valla öyle oluyo bana arada mesela ben selamün aleyküm diyorum o merhaba diyo sonra ben hani kendi kendiem gibi ama biraz yüksek sesle aleykümesselam diyorum hem karşımdaki birazg*toluyo hemde selamım havada kalmamış oluyo...

0|0
    0|0
  • yobazlıktan, bazı insanların zoruna gider ruhu evrim geçirir, sıkılır. senin kişiliğini bile okuduklarını sanarlar sırf selam verme şeklinden, o yüzden araya mesafe koyma şeysidir zihnin alt bilincinde öyledir. ama takılma değmez

0|0
    0|0
  • Selam barış demektir

Merhaba desinler dostum ne olacak

o da bir selam

Merhaba bile demeyen Zombiler var etrafımda :))

0|0
    0|0
  • İslama karşı bir tavır ya da adam Müslüman değildir ya da Selamun Aleyküm kaba geliyor olabilir bazı modern Avrupalılara ! Selamun Aleykum'un anlamını bilmediklerine bahse girerim !

0|0
    1|0
  • ben aleyküm selam derim ama selam vereceksem selamün aleyküm bazen merhaba derim

0|0
    0|0
  • erkekler as der de kızlara pek yakısmıyor acıkcası gidipte bi kıza selamın aleykumde demedim gerçi ama

0|0
    0|0
  • "Merhaba" da "Selam" da Arapça. Bunu sorun edeceğinize, niye Türkçe bir kelime kullanmıyoruz, onu düşünmeniz lazım. En iyisi "iyi günler" demek, herkes kendi dilini kullansın derim

0|0
    0|0
  • selamın alınmayacağını düşündüğünüz yerde selamünaleyküm dememek lazım gelir

0|0
    0|0
  • tamamen alışkanlıktan ibaret diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Müslüman değildir belki :D

0|0
    0|0
  • arap olmadıkları için olabilir.

1|0
    0|1
  • bilemedim :(

0|0
    0|0
  • Bazıları zıtlık olsun diye , bazıları da ağız alışkanlığı olabilir..

0|0
    0|0
  • Aleyküm selam demek gerekir tabii ki.

0|0
    0|0
Yükleniyor...