Kısa hikaye okumayı seven var mı?

http://sezgiyazari.tumblr.com/
şu an bir adet yazı var.
blogu çekip çekiştirirseniz sevinirim :)

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

• Okuyalim

0|1
    0|0
  • Yalnızlık, soğuğun karla valsi ve ruha dokunan tatlı esintiler, diye tanımlarım bana sorsalar.

Kestane kokuları geliyor hemen uzaktan, bacaların dumanı da eşlik ediyor kokuya. Kokuların birlikteliğini derince içime çekip tekrar dalıyorum gösteriye. Parmak uçlarım karıncalanıyor artık yüzümü hissetmiyorum soğuktan. Ama ağzıma dolan, şakağımı kesen vals mıhladı beni, ay ışığı sempozyumuna. Başımı kaldırıp İzmit’in pis havasına bakıyorum da bugün enfes biçimde temiz görünüyor, fener tutan cisimlerin ve birkaç bulutun dışında başka birşey yok. Bir de ay var tabi. Korkunç mutluluğun hüznü mü bunlar yoksa sadece aptalca düşünceler mi, anlamak zor.

Ağzımı kapatıp dilimin ucunu dişlerimden damağıma doğru sürüyorum. Bu küçük heyecan çocukluğumun vazgeçilmez hazzı ama şimdi hissettirdiği şey sadece biraz daha yalnızlık. Sanki tekrar yaşayabilecek gibi ağzımı açıyorum ve tekrar, bana en azından gülümseyebileceğini düşündüğüm parıltıda bırakıyorum gözlerimi. Yüzüm düşüyor hemen, yine yalnızım. Çocukluğumun şekeri elimden alındı artık, yine yalnızım. İşte, buldum. Onu yapacağım çocukken keşfettiğim oyunu, kimseye söylemediğim evde tek başına kalınca kanepelerde yaptığım sır oyunumu. Ama bu son kez olacak, son bir kez daha.

Hazırlıklarımı başlatıyorum. Ağzımı kapıyorum önce, yine bir tat yok. Gözlerimi kapatıp mükemmel birlikteliklerin kokusunu çekiyorum en derinlerime. Gözlerimle ve ağzımla aya bakıp kocaman gülmeye çalışıyorum. Her şeyi unutup tek bir şeye odaklanıyorum şimdi. Ellerim her zaman ki gibi engel olacak bu zevkime, dar pantolonumun ceplerine sokuyorum iyice. Son bir şey daha, bere. Beremi de çıkarıp atıyorum herhangi bir yere. Her şey mükemmel olmalı, evet, artık hazırım düşmeye. Tek bir fark var bu oyunumda, finaldeki beni kucaklayacak zemin. Önce biraz beklemeli miyim yoksa sigaramı yakmalı mıyım, hayır, karamsar değilim artık, dik durmalıyım. En önemli kural dimdik durabilmek çünkü bu sır oyunda. Fener tutan cisimler sanki yanıp sönüyorlar, sanki alkışlıyorl

0|0
    0|0
  • Uzun okumayı seviyorum kısa hemen bitiyor.

0|1
    0|0
Yükleniyor...