Nedense kendimi topluma karşı sorumlu hissetmeye başladım?

Bilmiyorum ama kendimi geliştirdikçe toplum için üzülmeye başladım ve kalbim daha da yumuşadı sonra bir iki bir iki girdiğim sosyal sorumluluk projeleri , ya da uydurduğum kimi fikirler ile topluma katkı vermeye çalışmaya başladım. Çocukları filan düşünüyorum. İlginç bir şekilde kişiliğimde yumuşak , fedakar bir hal aldı. Bilmiyorum iyi birşey elbette ki ama kötü yanı da keşke ben de duyarsız olsa idim oldu. Çünkü bunlar çok zor şeyler çoğu zaman zayıf hissediyorum. Gerçeği görüp çok birşey yapamamak beyhude çabaymış gibi hissettiriyor. Sanki dünyayı değiştiricekmiş gibi uğraşıyorum... Bilmiyorum ne yapsam sizce?

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• Yazdıklkarında umut ve hürriyet görüyorum ama. Malesef sadece bir kaç eylemde ve düşüncede kalacak bir hareket. Çünkü senin gibi yüzlerce binlerce genç var gerçekten dünyayı değiştirmek isteyen ve çevresinde farkındalık yaratmak isteyen. Asıl mesele bize sistemin dikte ettiği bütün otoriter düzene baş kaldırmaktır. Kültürel entelektüel kimliklere bürünmek yerine ya da düşünmek yerine hareketin arkasındaki düşünceye göre eyleme geçme hali o çocuklar için yapabileceğimiz en iyi şeydir. Şevkini kırmak istemem ama malesef senin gibi yüzlerce çocuğumuz var. Sisteminde tam istediği budur basit eyleme indirgenmiş kahramanımsı düşünceler. Sistem varlığını bu şekilde ömür boyu sürdürür. Başarılar :)

0|0
    0|0
    • Hmmmm sorunda değişmemesi... Bilemiyorum.. Gönüllü öğretmenlikler yapıyorum , çocuklar için kitap ve çizgiroman yazıyorum ,, mühendisim engelliler için fikirler bulmaya çalışıyorum , kendi etraımda arkadaşlarıma da sürekli şunu oku bunu oku şöyle yap bak bu adam çok iyi filan gibi onları da değiştirmeye çalışırım... Ama şu da var ki sosyal deney gibi mesela bir vidyoyu atsam 10 arkadaşa bekliyorum sadece 2 3 arkadaştan geri dönüş oluyor... Diğerleri izlememiş bile.. Sonra diyorum burada bir caps atsam hepiniz yorum yazardınız dimi üşengeçlikten içiniz şişmiş filan :)) Böyle yani benim şevkimi kıran en büyük şeylerden biri de bu. insanların %1 i mi nedir ancak entelektueldi sanırım. Yni gerisine ne yaparsan yap kolaya kaçacaktır. Ben buna da olumlu bakıyorum l*n diyorum dunyanın yuzde biri ise o halde bu yuzde bir e oldukça çok türk, çevrem neden girmesin aslında halen umut var yani diyorum... Gene inat ediyorum bakalım ömrüm bunu peşinde mi gidicek...

• Aydınlık bir gelecek için iyi dileklerim seninle dostum.

• Teşekkürler.

Erkekler Ne Diyor 5

• devam et abi sen böyle. şu son zamanlar bende de aynı his uyandı. tecavüzcüler adam öldürenler falan kediye köpeğe işkence eden şerefsizler hele şu mısırda köpek katliamı yapan beyinsizler yok mu en çok onlara uyuz oldum. bir yerden sonra insan insalığını sorgular hale geliyor bunlar yüzünden. senin gibi iyi insanlar olcak ki bizde diyecez bizim gibiler var yalnız değiliz.

0|0
    0|0
    • :)) Teşekkür ederim :)) Yorumlar hep bana umut verdi şu an :)

• Senin gibiler az kalmışken senide kaybetmeyelim. Mutlu olmalısın ki en doğru olanı en iyi olanı yapıyorsun. Gerçekten mutlu edecek işler yapıyorsun. Unutma güzel bir sözdür Damlaya damlaya göl olur. Senin attığın adımlar birçok adıma başlangıc olur belki. şu an bana olduğu gibi.

0|0
    0|0
    • :))) Hahaha süper işte evet bu benim de istediğim.. Çünkü bende bu değişim okudukça ve yeni şeyleri öğrendikçe oluştu. Ve aslında çok bilgili bir arkadaşımın bana çeşitli müzisyenler dinletmesi ve sonrasında kitap armağan etmesi ile oldu. Sonra atıyorum bir müzisyen ya da bir fikir adamını tanırsın. Yepyeni bir vizyon katar. Sonra onun görüşü ya da kişiliği ilgini çeker sonra özenirsin. O yaptıysa bende yapmalıyım deyip atılırsın.. Ben de böyle oldu.. Bu yüzden hayattaki her ayrıntıyı önemserim. Her insanı da. Eğitimi durumu ne olursa olsun her insan birşeyler öğretebilir. Her insan bir dünya, keşfedilmeyi bekliyor. Belki birgün şiir sever insanlar diye her arkadaşıma zorla şiir dinletiyorum , şunu izle bunu yap , i bunu oku filan bakalım nasıl olacak...

• çok teşekkür ederim sağol :)) Deniyorum o dediklerini ama işte :D Çok şey yazmışsın gerçekten fazla gelir bana onlar :D Sağol :D Sıradan bir insanım işte , yetiyor bana bu... Evet samimi olmayı denerim lakin..

• Kendine haksızlık etme kaç kişi var ki şu an senin gibi düşünen.. Kaç kişi var ki iyilik yapmak isteyen..

• Dünyayı değiştiremeyebilirsin, ama dünyayı değiştirecek kişiyi, dünyayı değiştirecek kişiye dönüştürebilirsin. Kısaca edebildiğin insanlara yardım et ama onlara yardım etmeyi de öğret...

0|0
    0|0
  • Yanlis dusunyon

0|0
    0|0
  • aslında senin hissettiğin o dışardan baksan kendine ne kadar güçlü olduğunu anlardın.

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim sağol :)) Bakalım kaçık gibi gözüktüğümü düşünüyorum çoğu zaman :D

• rica ederim. sana öyle geliyor yardım eden her insan da doğan bir duygu. çünkü vicdan daha ön planda oluyor.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...