Nefret, nefret, nefret!

Tamamıyla değiştim ben, tüm iyi yönlerimi yok etti insanlar. Her şeyi mahveden insanlar! Öncelikle, her sene yaz tatiline götürüldüm, hiçbirinde tatil yapamadan geri geldim. Dershaneye giderken bile, meli otobüs durağna gelince ara, meli dershaneye varnca ara, meli niye aramadn, meli telefonun sesi açılacak! vs. okulda da sessizde kullanıyorum, acil bir şey olursa diye götürüyorum telefonu. sesini aç diyorlar derste çalnca benim başıma patlayacak hocalar. Yaz tatillerinde ise ufak kuzenimin beni hiç bırakmaması yüzünden tatil yapamyorum hiç. Arkadaşlarımla gezmek istiyorum, zaten gerçek hayatta toplasan 3 arkadaşım ya var ya yok. Onlarla da görüşemyorum. Annemi arayıp anne şunu al başımdan diyorum, amaan geziversin işte seninle dediklerinde krize giriyorum. Bütün yaz pantolonla ve yarımkolluyla gezdim, askılı giyemedim. sebebi belli. çocuk tuvalete giderken bile kapıda bekliyor. haliyle hiçbir şey yapamadığımdan yazın mayo da giyemedim, tabi deniz ve havuz da yoktu. bunlar her sene olan şeyler. Bir de sinirimi bozan bir şey var, beni bu yıl meli kursa gitmek ister misin? diye sormadan kuran kursuna yazdırdılar. dine karşı bir insan değilim, fakat ben de bir insanım ve fikir özgürlüğüm olmalı. kurs, okul kapandıktan bir hafta sonra başladı. benim hayalimse yabancı dil ve gitar kursuna gitmekti, her şeyi planlamıştım. eğer kendime dikkat edersem normal yollarla nereden baksan 65 yıl yaşayabilirdim. Emekli olduktan sonra da dine daha çok bağlanacaktım. insanların iyi şeyler yapması için dine ihtiyaç yok ki. ben şu an müslüman olarak sayılıyormuşum, aslında deist gibiyim. başkasının kızını görseler aa bak şunun kızı ne güzel kuran okuyor, bak şunun kızı çok güzel ev işi yapıyor.. ben de dedim iyi o zaman ben çok iyi ev işi yapayım kuran okuyayım hiçbir halt bilmeyeyim gidip ajansın kapısını çalayım tam imanlı grafikerim ayrıca çok iyi ev işi yaparım program ve dil bilgim yok ama diyeyim, alınmazsam kapınızı çalarım dedim. neymiş kuranın türkçesini okumak sevap değilmiş, arapça okumak lazımmış vs. arapça okumakla olmuyor arapçayı anlamak için arapça bilmek lazım sadece kuran kursuyla olmuyor. türkçesini okusam ne olacak? her neyse, iyi ki büyük sınıf olduğum için bizde seçmeli ders yok, evdekiler seçmeli ders olursa kuranı seçeceksin yoksa tekrar kursa göndericez seneye yazın dediler. ben zaten kimseye zarar vermeyen biriyim, insanlara yardım da ediyorum, bunları yapmak için dine ihtiyaç yok ki. allah inancım aşırı fazla ama hiç din inancım yok şu an. Birileriyle konuşurken, ben gitar ve piyano çalıyorum, sen ne çalıyorsun? dendiğnde ilkokulda blokflüt öğrenmiştm ehehe demek istemiyorum. aşırı müzik sevgisi olan birisiyim, eğer müzik eğitimine gitsem başarılı olurdum. evde dans ederken anneannem ne dans ediyosun aç kuran oku dedi. çok sinirim bozuldu. ben her şeyden nefret ediyorum artık, önceden çocukları çok severdim, artık sevmiyorum.. önceden otobüste yaşlılara yer verirdim, şimdi umursamıyorum. önceden en sevdiğim renk kırmızıydı. şimdi siyah.

Güncellemeler:
önceden hayat bana göre güzel bir yerdi, şimdi nefret dolu.

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 3

• O zaman eski haline geri dönmen gerekir.

0|0
    0|0
  • Melahatcim.Sen aslen nerelisin?Doğu Karadenizli misin?

0|0
    0|0
  • sinirlerini bozup nefret etmen gerekmiyor boşver bence

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Değişmeyen tek şey değişimin ta kendisidir.Ama vicdanen değişimleri ben kabullenemem.Dikkat.

0|0
    0|0
    • Ben de istemyordum böyle olmasını. Fakat şimdi çok gereksiz birisi oldum, otobüse yaşlı binse yer verirdim önceden, şimdi umrumda değil. eskiden düğünlerde falan çıkıp oynardım şimdi kenarda oturup bitmesini bekliyorum. eskiden yaşamak mutluluktu, şimdi nefret.

• Ne kadar bir süredir böylesin?

• bol bol kus içindekileri beyb

devam et, rota yerine gidicek

0|0
    0|0
Yükleniyor...