Soru ateist arkadaşalra, yaratıcı yoksa bile olmadığına inanmamanın ne faydası var, ya da var olduğuna inanıp ibadet etmenin ne zararı var?

Soru ateist arkadaşalra, yaratıcı yoksa bile olmadığına inanmamanın ne faydası var, ya da var olduğuna inanıp ibadet etmenin ne zararı var?

0|0
54

En İyi Erkek Görüşü

• Adamlar olanada isyan ediyor olmayada isyan ediyor. Ruhları anarşist

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 5

• müslümansın diyelim.

dünyada çeşitli inançlara ait 10.000 tanrı var. tüm bu tanrılara inanmanın ne zararı var? zeus'a, baphomet'e, ulu CuvCuv'a, gökyüzündeki görünmez çaydanlığa, uçan spagetti canavarına inanmanın ne zararı var? sana göre ne zararı varsa bana göre de o zararı var.

binlerce senedir insanlar gökyüzünde görünmez bir tanrının varlığına inandığı için ölüyor, öldürülüyor, tecavüze uğruyor, sürgün ediliyor, günümüzde canlı canlı yanardağın içine atılıyor. sence daha ne zararı olabilir?

şunu da ekleyelim, böyle düşünmek çıkarcılıktır. senin gibi bir insandan kendisine bile hayır gelmez.

biraz kitap oku, en azından kuran oku

0|1
    0|0
    • İslamiyette Allah yolunda cihat edin diye hadisi şerif var ve ben bu hadisi şerifin esas olduğuna inanmıyorum, gerçekten insanlara emir olarak gönderildiyse bile ben Müslüman olamam vicdanım elvermez insan öldürmeye, ayrıca kimseyi kendi inanışıma davet etmek için sormadım sadece merak ettim,

• Kuranı Kerimi okudum, 15 sene geçti böyle ayetler var mı yok mu hatırlamıyorum şimdi ama yazdığın bütün ayetler bence değiştirildi çünkü hiç biri vicdan sahibi bir insanın yaşantısına uygun değil, İslamiyete inanma sebebime gelince de söyleyeyim namaz kıldığım zaman kendimi daha güvende hissediyorum

• bence de değiştirildi. daha berbat bir haldeydi ve anca bu kadar temizleyebildiler

inancın beni ilgilendirmiyor, sadece sorduğun sorulara cevap verdim. inandığın şey emrediyor diye kötülük yapmadıkça neye inandığın kimseyi ilgilendirmez, her şekilde özgürsün

• Eger ortada bir yaratici yoksa siz neyi inkar ediyorsunuz?

0|0
    0|0
    • Var olması fikrinin doğruluğunu

• Diyelim ki bir insan iki kere ikinin dokuz olduğuna inanıyor. 2 X 2 DOKUZDUR diyor her yerde. İki kere iki 4 ettiğine göre bu adam bu fikrin doğruluğunu iddaa etmiyor mudur? Bu adaamın idda ettiği şey iki kere ikinin dokuz olduğu fikrinin Doğruluğu değil de nedir? İşte bu şekilde iki kere ikinin doğruluğu bir önerme olarak vardır. Tanrının varlığı da bunun gibi Yanlış en azından dinler bazında ele alındığında her seferinde Çelişkili bir ifadedir. Umuyorum anlaşılabilir olmuşturum

• Belkide iki kere iki dokuzdur?

• Sende tam agnostik tipi var.

0|0
    0|0
    • tam iman sahibi olduğumu söyleyemem ama en uzak olduğum inanış ateizm

• açıkçası ne din tam akla uyuyor, ne ateizm, ne deizm. En iyisi sorgulamamak.

• aslında sorun şu ki biz inanmamaya inanıyoruz. önce bunu bir çözelim..

0|0
    0|0
  • Faydası ya da zararı var mı yok mu tartışılır. Ama ben en azından zekama saygısızlık etmiyorum, anladın mı Müslüman ;)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Ya varsa. Belkim de vardır iki rekat namaz kılalım ne zararı var sonra yanmayalım mantığı kurandaki Amentü anlayışına uygun değildir. Buna ya kesinkes inanacaksın ya da inanmıyacaksın dinin senden öncelikle istediği şey bu. Farzı misal enbiya suresinin 31. ayeti gibi okunduğunda gözle görülür mantık hatalarıyla dolu bir diğni kitaba ben neden inanayım zararı olmasa bile. Dağları yer sarsılmasın diye yarattık yazılmış. Tektonik dağlar fay boyunca uzanan sıradağlar felan var bariz gözle görüyoruz bunu. Bu ayeti yazan amca rüzgarlı arabistan collerinde halı ucmasın diye uzerine bir iki taş koymuş dağlar da böyledir herhal demiş kendi anlayışına göre. Buharinin tüm ciltlerini okumanı tavsiye ederim. Orda savaşlar 6 yaşında evlenmeler kervan soygunları hanımlara el koymalar vs vs. Ben buna neden ianayım. Nitekim günümüz hatta gecmişten günümüze islam cografyasının sosyokültürel insani bilimsel durumunu izleyince ne zararı var diyemiyor insan

0|0
    0|0
  • "Ya varsa" mantığı kumar gibi geliyor bana...

... ve ben kumar oynamam...

2|1
    1|0
  • Gerçi ben ateist değilim , dine inanmam , tanrıyada tapınmam var olup olmadığıda umrumda değil açıkçası.)

İnanıp ibadet etmenin zaman harcamaktan başka ne faydası var?

Eğer bir güç varsa sırf beni yarattı diye ona tapınmam , ayrıca sizin o taptığınız güç biricik yarattığı bu dünyanın bu hale gelmesine izin veriyorsa neden ibadet edeyim arkadaş.

Ben poseidona inanıyorum.)

0|0
    0|0
Yükleniyor...