İyi olduğu düşünülen davranışları kazandırmak için rüşvet sunmak?

Azizler,

Bugün telefonuma bir mesaj geldi: "X şehri okuyor! Okuyarak IPhone, tablet kazanmak ister misiniz?" vs. şeklinde...

Ya hu kişiye okumanın neden iyi bir şey olduğunu anlatamıyor isen, ancak vaatler sunarak kişilere bir davranış kazandırıyorsan, namazı (inanlar için söylüyorum) kılan kişinin aldığı hazın getirdiği mutluluktan çok "cennet arzusundan" ötürü kılmasından, "tecavüzü önlemek için pembe otobüs sistemini getirelim, kadınlarımızı açık giydirmeyelim" diyenden farkın kalmaz...

... işte bu kadar acizsindir, işte o okuduğun kitaplar -eğer ki okuyorsan- sana bu denli faydasızdır... Şuna bak ya hu; kitap okutacağım diye misyonerlik faaliyetine girmiş insanlar...

Neyse insan ordusu yine dellendim de duruldum, siz biraz konuşun da sakinleşeyim...

Ne dersiniz?

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlar kendilerini okumaya birseyler ögrenmeye o kadar kapattilar ki acaba ödül sistemini devreye soksak onlari okumaya tesvik edebilirmiyiz düsüncesi gelmis akillarina saniyorum..

Cünkü durum ve gidisat.. herkesin elinde bir tablet akilli telefon her yerde internete girmek oldugu icin belkide bu durumda acaba ödül sistemi koysak birseyler ögrenirler azicik kültürlümü olurlar demisler acaba

X sehrindeki bu yarismayi yapan sahsina munhasir kisiler :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 4

• Tam olarak ne anlatmak istedin?

0|0
    0|0
  • Bana da 150.000 som kazandınız diye bir mesaj geldi nasıl kazandım ben bile bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Okumadim ama telefona gelen kazanma gibi mesajları görmezden gel

0|0
    0|0
  • Bıyıklar yakismis

0|0
    0|0
Yükleniyor...