Gitarın telleri ne kadar sıklıkla de:iştirmem gerekir?

Klasik gitarım var ve akor basarken sesler bozuk gelebiliyor yani cızırtılı özellikle bareli akorlarda ayrıca 4. ve 5. perde akorlarında hiç düzgün ses alamıyorum sizce telleri değiştirmem gerekir mi?

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• Telle değil basman ile alakalıdır, tam basamıyorsundur ya da gitarın perdelerindedir sorun. Telin zaten anlarsın ne zaman değişmesi gerektiğini; rengi değişir, solar, aşınır.

0|0
    0|0
    • Tellerde solma var özellikle kalın tellerde

• Haklısın peki 6 telin değişimi kaç para pahalı olur mu?

• Değişiyor. İnternette 2 Tl ye bile bulursun ancak gitarcilar da 10 Tl civaridir en dusugu. Elektro için sordum 20 tl den başlıyor

Kızlar Ne Diyor 2

• ya benimde gitarım var ama çalmayı bilmiyorum :( bak yine aklıma geldi dertlendim

0|0
    0|0
  • Ben teller koptukça değiştiriyorum ama senin değiştirmende fayda var

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Sapın atmış kardeşim. sap ayarı gerekir. klasik gitarda sap atması baya sıkıntılı yapan yerler vardır bir araştır. ama maliyetli olabilir. elektro gibi kumpasla alyan anahtarıyla 2 dakkada yapılmıyor cünkü.

0|0
    0|0
    • Gitar zaten 120 tl ya sadece telleri değiştirsem kurtarmaz mı? 6 teli ne kadara değiştirirler?

• Her perdede yok 3. Ve 7. perde arası sıkıntı var mesela * akoru ilk pozisyonda basınca temiz ses veriyor kalın tellerde paslanma var dediğim bareli akorlar cızırtılı ses geliyor

• paslı teller sesin tonunda etkili olur. parlak çıkmas daha boğuk olur. cızırtı yapacaksada boş vururken bile yapar. lokal olarak bastığın yerde cızırtı geliyorsa sıcak soğuk farkından veya nemden de olabilir sapın eğilmesidir sorun. sonuçta çaldığın enstruman ağaç. atması gayet normal. o yuzden dikkatli olman lazım. gitar mümkün olduğunca kılıfından dışarıya çıkmamalı. dik konumda bulunmalı. mükünse sehpa alınmalı yoksa engel olmayacak zarar görmeyecek bir yere yaslanmalı. aklında olsun diye söylüyorum yanlış anlaşılmasın. ama dediğim gibi telle ilgili oldugunu sanmıyorum

• Padlandikca

0|0
    0|0
Yükleniyor...