Gençliğe Hitabeyle ilgili.

Gençliğe hitabeyle ilgili duygu ve düşünceleriniz nedir arkadaşlar ?

Bu devirde vatanına milletine sahip çıkan olmuyor ! Bazıları kitaptan Atatürk'ün resmini bile kaldırıyor sizin bu durumda duygu ve düşünceleriniz nelerdir ?

0|1
2|15

En İyi Erkek Görüşü

• Siz bu yapılanları Atatürk'e yapılmış gibi görmeye devam ettikçe daha çok şeyi silecekler. Atatürk'e sahip çıkmak, değerlerini yaşatmak başka bir şey, peygamberleştirmek başka bir şey. Günümüze kadar ne yazık ki Atatürkçülük bir dine dönüşmeye başlamıştı. Hal böyleyken birileri çıkıp sadece Atatürk'e ait sözleri ve resimleri hedef alınca bir anda Atatürk'ün miras bırakmaya çalıştığı asıl toplumsal hazineler sarsılmaya başladı. Atatürk ilahlaştırılmayı mı istemişti yoksa kurduğu yeni devletin daha da güçlenerek, daha da ilerleyerek ayakta kalmasını mı?

Bugün:

- Atatürk'ün yapmaya çalıştığı din ve devlet işlerinin ayrılması tamamen tehlikeye sokuluyor.

- Milli olanaklarla ilerleme prensibi tamamen tersi halde.(sakın milli üretim başladı demeyin hepsi fiyasko, arkasında neler dönüyor bir içeridekiler bilir)

- Tekke ve zaviyeler kapansın, localar kapansın diyor nedenlerini anlatıyor, bugün o tekkelere üye olmayan 2. sınıf vatandaş oluyor.

Bırakın artık Atatürk'ü ilah gibi görmeyi. Kurduğu Cumhuriyet'e sahip çıkarak ruhunu şad edin. Size çalışın, üretin, bağımsız olun diye vasiyet etti. Beni peygamber edin diye vasiyet etmedi.

İlerleyin demişse, benden ve arkadaşlarımdan daha da üstün olun dedi. Üretin dediyse hem maddi üretimi hem de fikri üretimi artırın dedi. Kısacası benim de hatam veya eksikliğim varsa onları bulup siz daha doğrusunu yapın dedi. İlla ki de vardı hataları veya eksiklikleri. Bir adam kısa ömrüne ancak sığdırabildiğini sığdırdı. Gerisini de bir zahmet size bırakıyorum yeni nesiller dedi. Biz hala işin tembelliğindeyiz.

Atatürk neden büyük adamdı biliyor musunuz? Bugün bile Osmanlı İmparatorluğu gücüyle övünüp yatanlar var ya, işte o zaman onlar had safhadaydı. He biz büyüğüz, süper imparatorluğuz bize bir şey olmadı olmayacak mantığı vardı. Adamlar gelmiş dibine girmiş, rezil durumdasın hala imparatorluk süper diyorsun. Atatürk kalktı böyle olmaz dedi. Ha bizim ecdadımız güçlüydü şanlıydı ama şuan kötü durumda. Eksikleri hataları bunlardır dedi kalktı düzeltebildiğini düzeltti yep yeni bir devletle yoluna devam ettirdi. İşte artık biz de büyük adam gibi düşünüp eksikleri görelim, yanlışları görelim, kim bizi bu hale getirdi ders çıkaralım ve silkinip hareket edelim. Öyle Osmanlı'nın son dönemlerinde insanların padişah için düşündüklerini Atatürk için düşünüp tembellikle oturmayalım.

İçim dolmuş bu konuya, yazdıkça da yazarım. Çok dağıtarak anlattım, belki anlatmak istediğim de kaçtı gitti. Neyse saçma sapan bugün ne yesem ne giysem yazanlardan daha dolu oldu en azından. Hata olmuşsa kusura bakmayın.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• O***** çocukları, p******ler, iblisin d****ri, ülkenin içine ettiler. Daha ne diyim.

Din Allah diyerek en büyük dinsizliği ve Allahsızlığı vücuda getirdiler.

Duygu ve düşüncelerimi anlamışsındır...

0|0
    0|1
    • Beyni yıkanan kimler biliyor musun ? Sadece okuldaki derslerle yetinip kalan şahıslardır ! Ben okulda öğrendiğimden çok daha fazlasını araştırdım sen rahat ol !

• Araştırmışmış... Bir de utanmadan Vahdettin vatan haini değilmişmiş, gençliğe hitabe hitabe vahdettine nazaran yazılmışmış diyebiliyorsun. Bu ne perhiz, bu ne lahana...

Git de "Kur'an Penceresinden Kurtuluş Savaşı'na Bir Bakış" kitabını oku derim. Bekli yalnış bildiklerini düzeltirsin. Bak bakalım kimmiş beyni yıkanan...

• Aslında o zamanlarda vatanına milletine sahip çıkan yokmuş.. Vatan toprakalrının arkadan arkadan satılması antlaşmalarla karış karış toprakların verilmesi başka devletlerin oyuncagı olunması falan pişman. Hitabeyi Atatürk'ün yazmadığı inönünün yazdıgıda apayrı bi iddia.

Tarihin %80 i okulda orda burda bize öğretilenlerden apayrı bambaşka bi boyutta.

Tabiki Milletin kendine aradığı birbirine tutunmak için lazım olan bi lideri kaldırmak apayrı bi saçmalık ne olursa olsun milletin etrafında toplanacağı tek kişi.

Ama gelelim görelimki farklı düşünceler farklı söyleşiler doğdukça ve kendine " ATATÜRKÇÜ " diyen bi kısmın tamamen sapıtmasıyla farklı boyutlara taşınmış bi olay.

Bu memleket nasıl kuruldu nasıl oldu sorusuna kafalarına kazımak lazım ama hadi hayırlısı.

0|0
    0|0
  • yazık olmuş derim :)) Allah ı kaldırdılar kitaplardan siz gelmiş atatürkün resimlerini dert ediyorsunuz inancı zayıf olan bir millet helak olmaya mahkumdur...

1|3
    1|1
  • Atatürk'ün resimleri kitaplardan kaldırılıyor diye bunu milliyetçilik ya da vatanseverlikten yoksunluk olarak nitelendirmemek gerekir. Ülkeyi sevmek, Atatürk'ü sevmek demek değildir. Gençliğe hitabeye gelecek olursak, olası bir durum ile ilgili bir hatırlatma ve doğru şeyler söylüyor Atatürk. Ancak o hitabeyi Osmanlı'ya nazaran ve padişah Vahdettin'e nazaran yazıldığını da görmek gerekir. Sultan Vahdettin'in vatan haini olmadığıyla ilgili şeylerde biliyorum.

0|1
    0|1
  • değerler kitaplarda resimlerde ezberlede yaşamaz. Değerler yüreklerde yaşar. bunları takmaya gerek olmadığını düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • senin yaşında birisinin böyle konuları gündeme getirmesi beni sevinidiriyor. tek bunu söylemek istedim

0|0
    0|0
  • ah ah suraya ıcımı doksem warya roman olur bu ulkenın yuzde 70 yı gerızekalı ve bız bu gerızekalı mahlukatlarla aynı havayı tenefus edyrz Atatürk benım Atatürk hepımızız o adamın yoktan war ettgı bu memleketı dını kalkan olarak kullanan kpekler yuznden kaybedyrz 2 3 yıl sonra turkıye surıyeye donucek bakın gorun oww yee yasasın serıat

0|0
    0|0
  • Ben daha çok yeni yetişen neslin haline üzlüyorum ergen olanların yazık kültür yoksunu yetişiyorlar..

0|0
    0|0
  • Eskiden Gençliğe Hitabe mi varmış.Boşver gitsin.

0|2
    0|1
  • her şeyi kaldırabilirler ama yürekteki kazınmış yazıları kaldırmak için o insanı değiştirmeniz lazım ve bunun için bile uğraşıyorlar ama bizim insanımızın yaptığı sadece izlemek Allah sonumuzu hayır etsin diyiceğim ama hayır değil

0|0
    0|0
  • Ne yazık ki öyle bir gençlik pek kalmadı..

0|0
    0|0
  • internet herkesin kafasını zehirledi.kimse saglıklı düşünemiyor.yalan mı?

0|0
    0|0
  • Atatürkün manevi kızının çocukları yurt dışında yaşıyor, daha onlar okumamış dedelerinin izinden gitmemiş gerisini boşversene.

0|0
    0|0
  • Bazısı önünü göremezken Ata'm yıllar sonrasını görüp yazmış. Bize laf söylemek düşmez.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• ATAMINIZIN kemikleri sızlıyor ne duygusu olsun şu saatten sonra

0|0
    0|0
  • kesinlikle Türk gençliğinin feyz alması gereken bi hitabe. ama şimdiki popi gençliğin tek derdi malesef orada burada alacağı beğeniler. yazık çok yazık.

0|0
    0|0
Yükleniyor...