Nasıl kolay yolla gitar çalmayı öğrenebilirim?

Arkadaslar evde gitar calmayi nasil kolay yolla oyrene bilirim?

0|0
3|15

En İyi Erkek Görüşü

• aşıksan deli gibi çalrsn :D

0|0
    0|1
    • Yok oyle durum yok:-D

• gitar calmanın en iyi yöntemi onu bir arkadaş gibi görceksin başın sıkıştıgında calmıcaksın ona sert davranmıcaksın :D

Erkekler Ne Diyor 14

• Youtube'dan gitar derslerine göz atabilirsin. Selim Işık gitar derslerine bir göz at. Kursa gidip gitmemek senin elinde ve orada öğreneceklerin senin yeteneğine bağlı. Birebir ders olmazsa eğer çok ağır ilerlersin. Ben öyle bir hataya düştüm ve iki ay sonra kursu bırakarak kendi kendimi evde geliştirdim. Eğer sadece çalmak istiyorsan nota ve gam öğrenmene gerek yok. (Bunlar çok önemli aslında ama sabırsızım ezbere çalmak yeter bana diyorsan onları sona bırak) İlk olarak akorlardan, ritmden, ölçülerden başla. TAB'ın ne olduğunu ve TAB okumayı öğren. Guitar Pro programını kur ve onunla TAB okumayı, çalmayı keşfet..

0|0
    0|0
    • Tesekkur ederim.cok sabirsizim istekliyim ama kolay oyrenemiyorum

• Ona ayricak cok zamanim yok.universiteye hazirlaniyom derlerden falan 5 10 dk kaliyo ondada...

• Günlük olarak en az bir saatimi ayırıyordum ben, müsaitsem 3-4 saate kadar çıkıyordu. Eğer ilerleyebilmek istiyorsan zaman ayırman lazım. Herhangi bir ilerleme kaydedemezsin bu şekilde ne yazık ki..

• internetten parmak alıştırmalarına bak , zamanla parmakların tellere basmaya alışır..gitarın klavyesi üzerindeki nota dizilmi mutlaka öğren , nota dizilmi öğrenirsen akor değiştirirken bir akordan başka bir akora geçerken hiç görmemiş duymamış olduğun bir akor ismi olsa bile kalıbı değiştirmeden hangi akora bastığını bilirsin ... ama şuan burdan kimse sana pek yararlı olamaz , en sağlıklısı internetten video izle .. netten seni yönlendirecek birini bulursan belki işine yarar

0|0
    0|0
  • Youtube üzerinde John Petrucci ve diğer üstadların eğitim videoları var.Parmak açma egzersizi ,gam , akorlar ve teknikleri gibi çok fazla bilgi var.Hani biraz araştırırsan internette daha güzel olur diye düşünüyorum. mygitar.com siteside çok yardımcı olacaktır eğer elinde sürekli bir internet olanağı var ise ...

0|0
    0|0
  • aşıksan vur saza, şöförsen bas gaza.

0|0
    0|0
  • ben gitar hocasıyım öyle kolay öğrenemezsin valla en az 2 ay ayırıcaksın ki oda işte hani eh yani

0|0
    0|0
    • Peki netdeki dersler?

• pek bişey vermez söyliyim hoca görmeli yanında durup tutuşuna bakmalı karşıdan kolunu vs düzeltmeli yanlış alışma diye yani

• hocaya mocaya görünmene gerek yok , sen konservatuar sınavına girmeyeceksin evinde gitar çalmak istiyorsun .. o yüzden bu kadar ayrıntıya inip kafanı bulandırmana gerek yok , evet tutuş önemlidir elbette ama herşey zamanla düzelecek ve tutuşunda çalışında reflex haline dönecek .. yeterki ne yaptığının farkında ol ve seni yönlendirecek bir şahız yada bir kitap bul net desteği ilede kolaylıkla öğrenebilirsin evinde gitar çalmayı .. ama bu bi kaç ayını alır ..

• kursa canım.

0|0
    0|0
  • Hergün düzenli çalış.

0|0
    0|0
  • Öğrenirsin be istedikten sonra önemli olan rende gitarın varmi?

0|0
    0|0
  • oyrenemezsin öğrenebilirsin. kursa giderek.

0|0
    0|0
  • mağzadan mı yoksa arkadaşındamı çalmayı düşünüyon.

0|0
    0|0
  • oyre

0|0
    0|0
  • Selim ışık'ın videolarını izle.

0|0
    0|0
  • havaya bak beşe kadar say sonra avuçlarının içine bak üçe kadar say sonra duvara bak hiç sayma sonra gitarı al eline çalmaya başla mı dememizi bekliyorsun...hiçbir şey kolay yoldan öğrenilmez sen kesin bi filmden falan etkilendin beş dakika da antonio banderas gibi çalmak istiyorsun kolay gelsin ne diyeyim..

0|0
    0|0
  • Guitar Pro 6 indir. İstediğin parçaların tab'larını indir *.gp6 formatınnda baka baka çal sonra.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bende yeni başladım elektro çalacağım ben Selim Işık var videolarını seyret.

0|0
    0|0
    • Hemen electromu.bence ilk onca class ik ogrenilir

• öyle kolay değil o işler:D ben 8 senedir çalıyorum hala yeni gördüğüm şeyler oluyo

0|0
    0|0
  • öyrenilmez öğrenilir

0|0
    0|0
Yükleniyor...