Ölmeden önce mutlaka izleyin.. ! , Körü körüne herşeye inanmamamız gerektiğini anlatan muhteşem bir film.. ?

img03.imgsinemalar.com/.../pk-1419117240.jpg

Bir yorumu paylaşıcam benden daha iyi açıklama getirmiş :)

Bu filmde de karşımıza Hindistan'da ortaya çıkan en büyük sorun olan dini ele alıyor. Aslında film çıktığı anda birçok ülke de dini kötülüyor diye ağır eleştirilere maruz kalmıştı ancak filmin tamamını izleyen biri aslında PK gibi düşünmeye başlayacaktır eminim. İzleyip izleyebileceğiniz en iyi Hint filmidir diyebilirim ki benim için 3 İdiot'u geçen olmamıştı taa ki bugüne kadar. Din kullananan kapitalist düşünce ve buna maruz kalanları Fantastik bir temayla anlatmaları işe iyice komedi katmış.50 yaşındaki mükemmeliyetçi Aamir'in çocuksu imajı da filmin sıcaklığını arttırmış ki oyunculuklar da bir o kadar başarılıydı. Kesinlikle mutlaka izlemeniz gerekiyor ki abuk subuk filmlerin vizyona girdiği ülkemizde bu adamın filmlerinin girmemesi çok yazık. Bu da sinema sektöründe gerilediğimizi gösteriyor bence ki Hint sineması düşük bütçe ve sefil imkanlara rağmen bile kök söktürdüğünü bir kez daha kanıtladı bizlere. Müzikalleri de En iyi Hint müzikallerindendir. Önce Rajkumar Hirani'ye sonra Aamir'e sonsuz teşekkür ederim. Ölmeden önce izleyin..

0|1
0|12

En İyi Erkek Görüşü

• lakin gelmiş geçmiş en iyi film sınıfına giremez, girmemeli. tabi kişiden kişiye değişebilir. hint filmleri arasında, özellikle aamir khan ve diğer khanlar arasında ilk sıralarda olabilir. yalnız bir kaç daha iyi film de görüp izledim. tarzları farklı da olsa evet bir çok şey öğretme mantığı söz konusu lakin akıllı birinin dininden etmek yerine, dini sorgulamaya iter. bir şeyleri sorgularsan da, ona göre neye inanacağını da bilirsin.

bkz.: islam dinine inandığım gibi.

0|0
    0|0
    • Filmdede zaten çekinmeden sorgulayın , başka türlü öğrenemessiniz diyor. .. beni en çok etkileyen insanların dini kullanarak çıkar sağladıklarını anlatmak istemesi ve bunu komik bir dille yansıtması Çok etkileyiciydi..

• Hayırlı geceler :)

• welcome to real world.

Erkekler Ne Diyor 11

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...