Hangi dili öğrenmeliyim? Okul bittikden sonra daha avantaj sağlar? kolay mı:))? Görüşlere ihtiyaçım var, lütfen?

Fransızca, Almanca, Rusça
2sini birden götürebilir miyim? derslerimde yoğun ama çok kararsız kaldım.

Güncellemeler:
Hepinize teşekkür ederim kafamı karıştırsanızda:))
Almanca ya da fransızcaya gidecem şimdilik. tempoyu tuttururum inşallah
Arkadaşlar yeter artık:) görüş bildirmeyiniz
Ingilizce bilmiyorum, öğrenmicem cevap vermeyin artık yeterrrrrr

0|0
56|51

En İyi Kız Görüşü

• Ilk önce ingilizceyi çok iyi öğrenmelisin. Ingilizceyi iyi biliyorsan ayni dil ailesinden bir dil seçmelisin ki öğrenmekte zorlanmayasın. Benim türkçem ve almancam ana dilimdir, ingilizceyi de artık neredeyse ana dilim kadar iyi konuşabiliyorum. Sonrasında latinceyi öğrendim. Latinceyi öğrendikten sonra ispanyolcayı öğrenmeye başladım. Bir kaç dil öğrendikçe arkası zaten geliyor çünkü türkçede çoğu kelimenin kökeni başka dillerden. Öğrendikçe "ah bu kelimeyi türkçede de kullanıyorduk, doğru bu almanca kelimenin ingilizcede de benzeri var ya da aynısı ispanyolca ve franzısca için de geçerli :) tabi mesleğine uygun bir dil seçimi olmalıdır.. sana daha çok yarayan bir şey olması lazım.. yorumum biraz uzun oldu kusura bakma :))

0|0
    0|0
    • Usunmedigin için çok sağol:)
      Ingilizcem iyi değil ama şu anda bu kurslara gidebilecek imkanım var

• İng zor mu kaç sene de normal duzey oğrenılir bunun için ne yapmak lazım. Kaç sene akıcı ana dili gibi oğrenilir?

• Ne kadar yoğun çalıştığına bağlı ve bu herkese göre değişir bence.. 2 sene sağlam çalıştın mı olur belki abartmakta istemem.. bende en büyük etken bir kac ingilizce kitap okumak oldu ve youtubeda ingilizce videolar bakmak :)) ne konu olursa olsun diyelim geometri hakkında zorluk cekiyorsun ama youtubeda sana anlatiyorlar o zaman o videolari dinlemis oldum.. filmler falan da olabilir alt yazili olmadan ama.. haberleri dinleyebilirsin.. kendin biraz araştırıp sana uygun olan yolu ögrenmelisin.

Kızlar Ne Diyor 55

• Önce Ingilizce. Ekmek gibi, su gibi. Sonra hangi devletle ne gibi bir is istedigine bagli olarak teknoloji: Almanca ya da Japonca. (Benim tercihim Almanca) Turizm ve ticaret: Rusca. Moda: Fransizca. Ben İngilizce ve Almanca biliyorum. Sonra Cince ogrenmek istiyorum. Ama benimki keyiften. Imza: bir dilci.

1|0
    0|0
  • Öncelikle İngilizceyi çok iyi biliyorsan başka dillere yönel derim. Almanca öğrenmen çok büyük avantaj sağlar. Fransızcada öyle tabi Fransızcayı 2. plana atalım. Yapacağın işe göre değişir mesela büyük şirketlerde çalışırsın Çinli bir iş adamı gelir tercümanlık yapman istenebilir. Çünkü CV'ni Çince biliyorum diye doldurdun (misal bu örnek sadece). Yani bir çok dil lazım olabilir çalışacağın sektöre göre değişebilir.

0|0
    0|0
  • En önemlisi İngilizce. Zaten pek çok dil İngilizceye benziyor. İngilizcen varsa bu yazdığın dillerden İngilizceye en yakın dil Almanca. Almanca öğrenmelisin bence ve iki dili birden yürütmek yerine önce birinden başlasan ve onu sular seller gibi konuşsan daha iyi olmaz mı? :)

0|0
    0|0
  • Aklım varsa Rusça öğren. İngilizce'den sonra dünyadaki en geçerli dil niteliğine sahip olma yolunda ilerliyor. İnsanlarda Almanca ve Fransızca'ya nasıl bir merak varsa artık. Akıllarına gelen sadece iki dil onlar.

1|0
    0|0
  • Ayni dil ailesinden dil ogrenmen kolay mesela korece japonca onlar sondan eklemeli diller ama gidip cince tay dili norvecce ogrenirsen zorlanirsin 😂 ama dil ailesine bakmazsizn sana ingilizce, ispanyolca, almanca ve fransizca ogrenmeni tavsiye ederim ☺

1|0
    0|0
  • en çok ingilizce, ispanyolca ve fransızca konuşuluyor uluslararası dil olarak sayılıyorlar. bu 3 ü önemli bence.

0|0
    0|0
  • bence almanca ya da fransızcayı yaygın olarak halkın büyük çoğunluğu biliyordur (gurbetçiler bile biliyor yani) sen biraz stratejik düşün başka bişey öğren. mesela çince rusça vsvs

0|0
    0|0
  • Almanca inglizce bunlar cok önemli :)

0|0
    0|0
  • Almanca diyorum.
    Bugünün makineleri olsun hayatımızın her yerinde var. Hem diğerlerine göre daha kolay. Hiç kafan karışmasın.

0|0
    0|0
  • Fransizca çok iyi bir dil lakin çok çok zor, birde neyle uğraştiğina bağli ama rusca, çince ve ispanyolcayida öneririm. Yaptiğin işi göz önünde bulundur :)

0|0
    0|0
  • İspanyolca dıyorum ben

0|0
    0|0
  • Ucunden biriyse Fransizca ogren zor gibi olsada kolayy ogrenirsin, ingilizcede igren dunya dili her yerde anlasabilecegin tek dil

0|0
    0|0
  • ispanyolca, ingilizceden sonra en yaygın dildir.

1|0
    0|0
  • İspanyolca öğren

0|0
    0|0
  • Tübitak doğru düzgün rusça bilen 10 15 kişi arıyodu bikac sene evvel ama o kadar bile çıkmıştı heralde Türkiyede rusça öğren kardeşim

0|0
    0|0
  • Ne okuyorsun

0|0
    0|0
  • İngilizce, fransızca, çince, arapça. Her kesime hitap edersin bunlarla, rusçaymış italyancaymıs almancaymıs geç bunları

0|0
    0|2
  • İngilizce sayılmıyor artık.
    Onun dışında Çince Rusça ve Arapça.
    Artık Arapça bilenler işi götürüyor valla bak.

0|0
    0|0
  • 6 dil biliyom, ogrenmek iyidir

0|0
    0|0
  • Ispanyolca

0|0
    0|0
  • Fransızca en güzeli. O asillik hiçbir dilde yok

2|0
    0|0
  • Latince.

0|0
    0|0
  • İngilizce biliyosun gliba dunya dili ilk onu bil de hani digerlerini sonrada ogrenirsin

0|0
    0|0
  • İngilizcen var heralde? Almancaya gidebilirsin en çok kullanılan dil

0|0
    0|0
  • Zettaini Nihongo desu!

0|0
    0|0
  • İngilizce

0|0
    0|0
  • Almanca

0|0
    0|0
  • ben kendim hollanda dogumlugum hollandada yasıodum bu yaza kadar sevgılım ıcın tr ye dondum temellı. turkıyede almanca en cok işine yarar ingılızcen idare edersede onun uzerıne devam et bence

0|0
    0|0
    • Hollandadamı hayat şartları daha iyi Türkiye'demi sence? Mesela orda ortalama bir mühendis ne kadar alıyor burada 3 bin tl orda ne kadar mesela? Girişimciyim bu arada mesleği örnek olarak verdim :)

• Hollandada kazandigin kadar vergi odedigin icin bence turkiye daha iyi. Hollanda cok pahali yani ayin sonunda eline cok fazla gecmeyebilir. bir firmi icin calisirsan 2500 gibi maas alirsin ama zzp olarak yani kendi firman oluyo oyle dusun baska firmalar seni ise alio surekli o sekilde daha fazla kazanabilirsin o da is bulabilirsen yani sans isi :)

• ben turizmle ilgileniyorum ve artık ingilizce kalmadı yani onu ana dilin gibi bilmen allahın emri rusca almanca ögrenmen senin için cok iyi olur

0|0
    0|0
  • Espanyolca, arapca, fransizca

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    25

Erkekler Ne Diyor 51

• Rusça. Diğerlerinin hiç bir anlam ve gereği yok. ya da Arapça.

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum belki geç bir cevap olacak ama ingilizce zaten olmazsa olmaz olmuş ama ticaretimizin büyük bir kısmının rusya ile bağlantılı olduğunu unutma derim ve balkan ülkelerinin bu dili bildiği aynı şekilde türki cumhuriyetlerin de bildiği göz ardı ediyorsun derim yani almanlar evet çok milliyetçi olsada ingilizce bilir avrupada ingilizce ile işini görürsün ama rusça farklı bir alfabe ben öğren derim

0|0
    0|0
  • rusça öğren kuzey kızları daha güzel :D

0|0
    0|0
  • Oncelikleingilizceyi hallet derim ardinda meslegine gore dil sec ornegin otomotuvde almanca gerekir mercedes gibi markalar ise alirken ing ve almanca istiyor. Mesleksecimine gore dil secimini yap yalniz soyliyim almancanin telafuzu cok zor ama fransizca daha kolay ruscada bir fikrim yok malesef

0|0
    0|0
  • Ben Rusça öğreniyorum. Fakat dünyaca konuşulan geçerli dilleri öğrenmeye bak. Mesela şu an İngilizce elde tutuluyor. Sonra Fransızca ve Almanca. Rusça'nın da geçerliliği var fakat Almanca ve Fransızca'nın yanında sönük kalır. En iyisi sen Fransızca öğren.(Tabi bu benim görüşüm. :)) )

0|0
    0|0
  • Hangi dili öğreneceğin ne okuduğuna bağlı. Mesela ben makine mühendisliği okuyorum italyanca şart gibi ama muhasebe okuyorsundur Almanca daha önemli.

0|0
    0|0
  • İsviçre
    Almanya
    Rusya
    Bu üç ülkenin dilleri global işlerde çok önemlidir.. en önemli dillerdendir ^w^
    (ingilizceyi saymıyorum o zaten ortak dil onda master şart =D)

0|0
    0|0
  • İngilizceyi öğrendikten sonra Almancayı da bilmiş olursun şu an ben fransızcayla ilgileniyorum en çok beğendiğim dil bu. Önümüzdeki ayda italyaya gideceğim. Ama bence ingilizceyi analdilin gibi öğrenmelisin.

0|0
    0|0
  • benim japoncaya hep ilgim olmuştur, sadece o animeleri altyazısız izleyebilmek için :D bence japonca öğrenin :D

0|0
    0|0
  • Sen önce Türkçeyi tam anlamıyla öğren ihtiyaçım ne demek?

1|0
    0|0
  • ingilizce uluslar arası bir dil ama sen bir referans olarak kullanmak istiyosan para kazanmak istiyosan çinceyi bir araştır kafana yatar tabi kolay bir dil değil

0|0
    0|0
  • Almanca / İngilizce su gibi konuşman lazım..

0|0
    0|0
  • Tatlı dil öğrenmelisin.

0|0
    0|0
  • Takıl işte...

0|0
    0|0
  • ingilizce biliyorsan rusça

0|0
    0|0
  • Kardeş neden olmasın? ben kendim Azerbaycanda yaşıyorum ve burada insanların 90 % Rusça biliyor tabi universitede felan konuşunca ister istemez öğreniyorsun, duyuyorsun. Ben sana İngilizce tavsiyye ederim eğer ingilizceyi bilmiyorsan.

0|0
    0|0
    • Imkanım bunlara yetiyor şu anda

• aha. Kardeş dil öğreniyorsan o dilde konuşman gerek etrafındakıların bilmesi daha iyi olurdu. Surekli konuşmak için

• krtce tirriim buke

0|0
    0|0
  • 1. Dil ingilizce ögren
    2. Dil arapça
    3. Dil Almanca
    ondan sonrası kendi kararın farketmez ama iş hayatında en çok bu diller lazım olur

0|0
    0|0
  • Çince..

0|0
    0|0
  • Mümkünsr ingilizce yi tamamen ögren anadil gibi ondan sonra fransızca secerdim ben senjn yerinde olsam

0|0
    0|0
  • İngilizceyi demeye gerek duymuyorum.. Diğerlerinin önceliği okudugun bölüme göre değişir. Ben olsam bu 3ü arasından almanca ve rusçayı secerdim öncelikli

0|0
    0|0
  • Çin in aşırı gelişmekte olduğunu düşünürsek 20 yıl içinde çincede en önemli diller arasında olacak

0|0
    0|0
  • yeni trend çince.. ve rusca

0|0
    0|0
  • ne işle meşgul olacaksın ona göre değişir?

0|0
    0|0
  • ingilizce

0|0
    0|0
  • ingilizce ve arapça

0|0
    0|0
  • rusça

0|0
    0|0
  • English