Ygs matematik nasıl yapılır?

Dil bölümü öğrencisi, matematik ile hiç alakası olmayan birine taktik verebilir misiniz? max 3-4 soru bile kardır diyorum. Ezberden yapılabilecek soru tipleri var mı? Bazen mantıktan gidip 7 net çıkardığım oldu. Bazen 2 net civarı. Bazen eksilere düşüyorum. Şu şu soru tiplerine bir bak yaparsın ygs de dediğiniz konular var mı? nelere çalışıyım? Ağırlık vermeden 3-4 soru yapabilir miyim?

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Bende dilciyim cevaplar icin geldim :)

0|1
    0|0
    • Napıcaz ortak :D

• Tamam ben atarım o zaman napalım :D

• tamam :)

Kızlar Ne Diyor 3

• Rasyonel sayılar, sayılar, uslu, köklü ifadeler, çarpanlara ayirma, basit eşitsizlikler bunlara kesin çalış yaparsın dediğin netleri

0|1
    0|0
    • 2 hafta kala bakıcam dediklerinize. Teşekkürler

• Problenleri yapabiliyorsan onlara yüklen malum 8 soruaz değil

• Karekök rasyonel sayılar çarpanlara ayırma denklem ve problemlerden 20 soru geliyor aşağı yukarı

0|1
    0|0
  • Eğer sayısal zekan yoksa özel ders al.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• problemlerden cojk soru cıkıyor ona yönel denklemlerı felanda bıl İNŞAALLAH ENDE OGRENRM

0|1
    0|0
    • Evet hani kafadan denklem sorularını yapıyorum. Onlar iyi oluyor ama mantığı bilmek lazım.

• kardeşim hiç zaman kaybetmek istemiyosan özelöğrenci. coma gir ders notlu vidyolar var ders notunu yazıcıdan çıkar ve dinle ardından test çöz :D

0|0
    0|0
  • Bolca soru çöz başka çaren yok malesef çok fazla soru tipi var

0|0
    0|0
    • Klasik her yıl sorulan soru tipleri yok mu hiç? 2-3 tane de olsa aynı tarzda

• Rasyonel sayılar birinci dereceden denklemler felan var onlar da karışık soruyorlar

• Çalışarak yapılır.

0|0
    0|0
    • Tamamda neye? Zaman kısıtlı ve matematiğin üzerine düşülücek zamanda değil. Diğer derslere de bakmam gerekiyor.

• 3-4 net yeter diyorsan eksilerede düşüyorum demişsin temelinin aşırı derecede zayıf olduğunu düşünüyorum. Açıkçası en kolay 2-3 konuyu seçip çalışırsan 3-4 neti çıkartabileceğini düşünüyorum. Bu saatten sonra tüm konulara sıfırdan başlayıp üzerine gitmek için biraz geç kalınmış gibi hissediyorum. Tabiki dil bölümü için önemli bir ders mi bilmiyorum ama yinede çıkabilecek konulardan seçip çalışman gerek bence.

• türkçe ve sosyal bilimler ygs 3 dil bölümü için önemli. Bazı mantık sorularını kafadan yapıyorum 7 net çıkardım 2-3 gün önce denemeden. Bugün 2 ye düştü mesela. Bazen hiç yapamıyorum. Var mı bildğiniz her sene çıkan aynı soru tipi?

Yükleniyor...