Karadenizlilerin kökü ne oluyor arkadaşlar ?

mesela trabzonluların çok merak ediyorum sizin bilgilerinizide görmek istedim..of lular birde ?

0|0
8|20

En İyi Erkek Görüşü

• Zamanında o bölgede pontus rum devleti vardı.

Savaş sonrası dağıldı ve azınlık orada kalıp yerleşti (daha çok trabzon ve çevresi) hiçbir sıkıntı yaratmadılar türklükle özdeştiler yeri geldiğinde vatan için çarpıştılar devlete asla asi gelmediler mutlu mesut geçindiler.

Askerde karadenizli arkadaşlarım çoktu onlardan biliyorum. İyi kötü tarih okuyanlar da bilirler zaten

0|0
    0|0
    • beylik dönemi öncesine bakarsan pontus rum devletinden öne orda türklerin olduğunu görebilirsin

• Öncesini boşver.

Pontus rum devleti varmıydı? vardı

Erkekler Ne Diyor 19

• Karadenizi bilmeyenler sallamış karadeniz şuanda Türkiyenin etnik köken barındırmayan en çok Türk oğlu Türk barındıran ve Türklüğün kalesi bölgemizdir adapazarından tutun giresuna kadar öz be öz Türktür Trabzonda azda olsa rum vardır ancak büyük çoğunluğu Türktür rizenin batısı Türk doğusu lazdır artvinde gürcü laz ve Türktür yani trabzon ve doğusunda biraz karışıklık vardır ama oralarında büyük çoğunluğu Türktür

0|0
    0|0
  • Bu soruyu soran müptezel kaşar Kullandığın cümlenin saçmalığınamı tokatlasam seni yoksa insan yerine koyupta cevap verdiğim için mi tokatlasam yada tarihi bilmeyen geri kafalı zihniyet sahibi olan pontus ve rum cevabı verilen arkadaşlarla beraber sizi tecavüz suçundan yatan mahkumların arasınamı salsam Bir neslin atalarını sormak böyle saçma bi soruyla hemde vede tarihi bilmeden kulaktan dolma bilgilerle cevap vermek izmirlisin ama insan değilsin izmir halkı senin gibi bi kaşarı arasında barındırıyor

0|0
    0|0
  • inan bana kendileri de bilmiyor :))

0|0
    0|2
  • Karadeniz de Çepni Türkleri yaşamaktadır.Temeli rum olanda var Türk olanda.

0|1
    0|0
  • ŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ

KARADENİZEEEE LAFFF YOKKKKK

0|2
    0|1
  • of doğrudan allaha bağlıymış oyle diyolar:)

0|1
    0|0
  • samsun ve ordu kızları bombalar yanlız...

0|1
    0|0
  • karışık..

onların kendine has ve gürcü diline yakın bir konuşma dilleri var...

0|0
    0|1
  • RUM ama on numara adamlar.. çoğu kişiden daha harbiler.

0|0
    0|1
  • Ermeni-Rus... Türk değiller ama vatana sadık çoğu.

1|0
    0|1
  • rum - gürcü

0|0
    0|2
  • Primat

0|0
    0|1
  • ermeni rus karısımı

0|0
    0|1
  • Muhtemel Afrika.

0|0
    1|2
  • lazlara rum ,kürtlere ermeni derler

1|0
    2|1
  • nerden biliyorsun asıllarının Türk olmadığını. Önce tarihini öğren öyle gel

1|1
    0|1
    • BEN TÜRK DEĞİLLER DEMEDİM Kİ.TÜRKLER KÖKLERİNİ MERAK ETTİM

• sana demedim kardeş o kendini biliyor kusura bakma

• lazlar rum oluyo. bizim sınıfta oflu bi çocuk vardı IQ 120 ydi. oflular çok şeytan oluyo ya tüm ofluların amk yeeaaa

0|1
    0|0
    • koy kendi şeyine terbiyesiz.

• fiziksel olarak, rum ve ruslara benziyorlar.

0|0
    0|1
  • Laz hahaha

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 8

• bu değişir artvinde gürcüler lazlar ve ermeni soylular yani hemşinliler çoğunlukta, ben trabzonluyum türk soyum mesela ama trabzonun büyük bi kısmı laz lazlar da ikiye ayrılıyor türk soylular ve rum soylular soy karışık olduğundan ha şimdi de türk rus evlilikleri çok olduğundan gelecek nesillerin soyları da karıştı :D

0|0
    0|0
  • Pontus :)

0|0
    0|1
  • benim eski manitam bana rumum diyosu ağzına çakıyodm :D

0|0
    0|0
  • Rum ve Gürcü

0|0
    0|0
  • Eskiden Pontus Rum Devleti orda olduğundan rumluk olabilir.

0|0
    0|1
  • Türk olmak nerede doğduğun ile ilgili değil kendini Türk hissetmen ile ilgilidir..

0|0
    0|1
  • Trabzon , bayburt yakınlar. Ama trabzonlular ruma sanırım..

0|0
    0|1
  • trabzonluyum, ve hepimiz TURKUZ :) ermeni diyorlar ya

0|2
    1|0
Yükleniyor...