Mustafa Kemal Atatürk'e ait ne biliyoruz?

şüphesiz ki Atatürk bir dünya lideri ilk okuldan beri ' 1881 yılında doğdu babası Ali Rıza Efendi annesi Zübeyde Hanım dır' sözlerinden ibaret değildir Atatürk siz Ataturk hakkında ne biliyorsunuz?

0|0
8|8

En İyi Erkek Görüşü

• bilmem gereken her şeyi.halada öğrenmeye çalıştığım bir çok şey var.adam o kadar buyukmuş ki 89 yıl sonra dahi ilkelerini yıkmaya çalışan çapulcu ordusu var.ama olmayacak tayip mumla arayacak bu günleri

3|2
    2|1

Kızlar Ne Diyor 8

• babsı Ali Rıza değildir çıktı sonradan bu. sonra manevi kızıda aslen Selanikli değilde Malatyalı olduğunu doğrulamış.kısacası kişisel bilgilerini bile doğru bildiğimizden emin değilim.

0|1
    0|1
    • aaa ciddi misin?

• evet o annesinin ilk evliliğinden doğmuş sonra Ali rıza ile evlenince onun nüfusuna geçmişler. analayacağınız hiçbirşey bilmiyoruz bildiklerimizde doğru değil.

• bacım bahsetme bunlardan en azından bu kadar ile kal daha derinlere inersen hapse atarlar

• Bir subay içiin menemeni yakın dediğini!

1|1
    1|1
  • latife hanımla evlendi..fikriye hanımda ona delicesine aşıktı..

0|0
    1|1
  • Bursada cok buyuk bos bir arazi var zamaninda hanimefendinin biriyle iliski yasior ve sanirim oglu oluyor. Bu arazii de o bayana ve ogluna veriyor. Bilmem nekadar dogru nekadar yanlis ama bunu cogu insan bilir. Biraz magazinsel oldu:))

0|1
    0|0
  • Bildigim tek bir şey varsa oda şu an ona ne kadar ihtiyacımız olduğu

2|0
    1|1
  • Mu adası.

0|2
    0|1
  • hiç bişi...merak edip araştırmadım.

1|1
    1|1
  • anasını babasını bilyoz onlar yeter bana :D

1|2
    4|4

Erkekler Ne Diyor 7

• bi gözü körmüş diyorlardı :/

1|1
    0|1
  • İlkokulda anlatılanlarla tatmin olabilen tuhaf bir memleketiz. Dünya tarihinde bu kadar esrarengiz bir lider daha yok. Hayatı saklanan, anlatılmayan birisi. Mesela Çanakkale Savaşı'ndaki başarı savunmanın komutanı Esat Paşa'ya aitken ve bu cephedeki başarı Enver Paşa'nın da prestijini arttırmışken, zafer törenlerinde o dönem Atatürk'ün adı ağza alınmazken ve cephede Atatürk yedekte bekleyen bir subayken, sırf sonradan cumhurbaşkanı oldu diye bütün başarı Atatürk'ün hanesine yazılmış. Diğer herkes yok sayılmış ve savaşı yedekte bekleyen bir komutan bir anda çıkıp nasıl oluyorsa tek başına almış. Atatürk'e rağmen Atatürk'ün çevresindekiler tarafından uydurulan çok fazla masal var ve bunlara inanmaya dünden razı olan insanlar da çok fazla

0|0
    0|0
  • ilkokulda öğretilenler hariç bir şey bilmiyorum.

0|1
    0|0
  • imparatorluktan cumhuriyete diye bir belgesel var tavsiye ederım m. kemal ATATÜRK ü daha iyi öğrenirsin yutub var

0|0
    0|1
  • Bu ülkeyi kurtaran kisi.Baska hicbirsey degil.

1|1
    1|1
  • hz muhammetten sonra tarihin gelmis gecmis en buyuk lideriydi atam atam sen kalk ben yatam

2|0
    1|3
  • bişey bilmiyorum ,öğrenmekde istemiyorum

4|3
    6|7
Yükleniyor...