Arkadaşlar ne sıklıkla kitap okursunuz?

kitap okumayı sever misiniz? ne tür kitaplar okursunuz? kitap önerisi olanlar?

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• okumaya ilk ısındığım insanlar masalcılar idi. bunların başında şüphesiz ki samed behrengi gelir, bir de michael ende.

tabi mutlu prens, alice harikalar diyarında, define adası, peter pan gibi kitapların da etkisi çok büyüktür. neredeyse 12-13 yaşıma kadar hep çocuk kitapları okudum, hala da ara ara açıp okuyorum.

ardından kara mizaha yöneldim, burada da türklerden aziz nesin, rıfat ılgaz gibi isimler, yabancılardan rushdie'nin utanç, huxley'in antik saman, heller'dan madde 22 gibi eserler aklıma geliyor. tabi bu listeyi uzatabilirim.

sonra distopyalara ve ütopyalara yöneldim, biraz daha sosyal konular ile alakalı, insan doğasına yönelik eserler okudum. bu evre biraz daha felsefi konulara ilgimin yönelmesi ile alakalı olarak epey uzun sürdü.

şu an ise yıllardan beridir hiç el atmadığım klasiklere ve şiire yöneldim. elbette klasik sayılabilecek, çok kaliteli eserler okudum, ama şu an için tüm yönelimim klasikler üzerine.

ne öneririm der isen, şu an okuduğum-okuyamadığım, abşalom abşalom'u öneresim geldi.

ama şöyle sorayım, sen ne tür bir şeyler okumak istersin. masal bile önerebilirim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Yazmaktan okumaya fırsat kalmıyor...

0|0
    0|0
  • Aşk
    Macera
    Filmlerin romanı felan

Sabah uykum
    Melekler ve şeytanlar
    Ben dünyanın en akıllı insanıyım
    Yeşil yol

0|0
    0|0
  • en büyük eksiğimdir... okuyanlara imrenirim ama ben üşengecim bu konuda...

0|0
    0|0
  • Kitap derken romanmı demek istedin?

0|0
    0|0
  • Çok sık kpss kitabı okurum :)

0|0
    0|0
  • Birkaç gündür okumuyorum

0|0
    0|0
  • en son hayat bilgisini okumustum ılkokulda MEB onaylı bayada surukleyıcıydı :P

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• 3-4 gune 1 kitap bitirmeye calisirim şu an okudugum 880 sayfa o yuzden 1 haftami alir heralde dersler falan da var :(

0|0
    0|0
  • Severim, daha çok o anki ruh halime göre değişebilir hangi tür olduğu

0|0
    0|0
Yükleniyor...