Metallica dinler misiniz?Hangi şarkılarını seversiniz?

Metallica, ABD'nin California eyaletinin Los Angeles şehrinde Lars Ulrich, James Hetfield tarafından kurulmuş bir thrash metal grubudur. Slayer, Megadeth, ve Anthrax ile birlikte thrash metal akımının yaratıcılarındandır. 1981 yılında James Hetfield ve Lars Ulrich'in grup kurmak için yerel bir gazetede verdiği ilana yanıt vermesi ile kurulan grubun 2003 yılı itibariyle kadrosu; vokal ve ritim gitarda James Hetfield, davulda Lars Ulrich, lead gitarda Kirk Hammett ve bas gitarda Robert Trujillo şeklindedir.

Metallica'nın ilk albümü Kill 'Em All 1983 yılında yayınlandı. Grup, 1986 yılında yayınlanan ve tüm zamanların en ilham verici thrash metal albümlerinden biri olarak görülen Master of Puppets albümü ile hayran kitlesini genişletmeye başladı. Metallica, 1991 yılında yayınlanan Black Album olarak da bilinen kendi isimlerini taşıyan beşinci albümleri ile hem büyük ticari başarı hemde heavy metal tarihinin en başarılı albümlerinden birini yaptı.

2009 yılında Rock and Roll Hall of Fame tarafından onurlandırılan grup günümüze kadar toplam dokuz stüdyo albümü ve üç konser albümü yayımlamıştır. On Grammy ödülü bulunan Metallica Amerikan müzik tarihinde arka arkaya beş albümü Amerikan Billboard albüm satış listelerinde 1 numara olan ilk gruptur. Metallica 2008 itibari ile tüm dünyada toplam 100 milyon albüm satışı elde etmiştir. Ayrıca Antarktika dahil 7 kıtada konser veren tek gruptu

Birkac sarkisi varki severek dinlerim tam bir Metallica hayrani olmasamda

Peki sizin beyendiginiz Metallica sarkilari var mı hangilerini bana öneririsiniz.

Bu arada giris muzigini cok sevdigim ve bircok kez dinledigim sarkisini sizinle paylasiyorum..

https://www.youtube.com/watch?v=DDGhKS6bSAE

ps: lütfen ben dinlemem diye görüs bildirmeyelim bu sorunun sorulma nedeni metallica grubunun muziklerini paylasmak ve yeni sarkilarini kesfetmek.

1|0
66|88

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 66

• yabancı rock seviyorsun sanırım

1|2
    0|0
  • Dinlemem

0|1
    0|0
  • Nothing Else Matters
    The Unforgiven
    Fade to Black

1|1
    0|0
  • 0|1
    0|0
  • Dinlemem

0|1
    0|0
  • Hiç dinlemem.

0|1
    0|0
  • Dinlerim, favori şarkılarım;
    Turn The Page
    Unforgiven
    Sad Bad True
    Until is Sleeps
    Enter Sandman
    One
    No Leaf Clover

0|2
    0|0
  • Eskiden dinlerdim.

0|1
    0|0
  • Pek dinlemem.

0|1
    0|0
  • http://youtu.be/kXGVQ2wMG8A

Tabiki severim ;) özellikle Lars Ulrich'in solo bateri performansını.

0|2
    0|1
  • Unforgiven 👉👈

0|1
    0|0
  • Unforgiven bana metali sevdiren şarkılardan. Favorimdir. Nothing Else Matters, One, Fuel, Whisky in the Jar gibi gibi.

Aynı zamanda Linkin Park, AC/DC, Iron Maiden, Black Sabbath, Led Zeppelin, Bon Jovi, Kansas, Queen, The Beatles qalp ben.

0|2
    0|0
  • Hiç birşey senden daha önemli degil. Nurella nine sagolsun şarkinin gozumde eskisi gibi degeri kalmadi

1|1
    0|0
  • Unforgiven 2 üstüne tanımam

1|1
    0|0
  • m. youtube. com/watch? v=JoolQUDWq-k Bunun disinda Metallica dinlemiyorum. Sarkilarini pek kaliteli bulmuyorum, tabi bu benim gorusum

0|1
    2|0
  • Green day, there days grace, mcr, the prettry reckles, red, skillet

Bill joe amstrong adamımdır.
    Bunların tüm sarkilarini takip ederim

0|1
    0|0
  • En begendiklerim arasinda olan bir gruptur. Bu sarkisini cok severim bir ara telefonuma melodi olarak kullanmistim:) one, turn the page ve whiskey in the jar yine en begendikleim arasindadir.

0|1
    0|0
  • Çok sevdiğim gruplar arasındadır, fuel şarkısına bayılıyorum. Through the never, Turn the page, Master of puppets, Unforgiven, Fade to black, Wasting my hate, Sad but true, The memory remains, Carpe diem baby, Devil's dance, Lover man. daha çok şarkısını severek dinliyorum ama hatırladıklarım bunlar.

0|1
    0|0
  • enter sandman , turn the page , nothing else matters, the day that never comes, one, the memory remains favorimm benim dostum 😈😈✌✌

0|1
    0|0
  • Metallica-the unforgven
    Umarım doğru yaZmışımdır:)

0|2
    0|0
    • Unforgiven II de güzeldir az önce öğrendim III de varmış

• Eskiden çok severdim. Nothing else matters favorim ezbere bilirim :)

0|1
    0|0
  • The unforgiven <3

0|1
    0|0
  • oo metallıca dınlenmez mı (Y)

0|1
    0|0
  • The Unforgiven en sevdiklerim. Uzun süredir dinlemiyordum canım çekti şimdi :D

0|1
    0|0
  • Enter sandman, Battery, Whiskey in the jar, Master of puppets, One, I disappear, The unforgiven, Sad but true, Seek and destroy, Nothing else mattersı saymıyorum bile...

0|1
    0|0
  • en sevdiğim sad but true. şu nothing else matters der susarım falan diyenlerin çoğuda özenti metalci. metalle alakaları yok.

0|1
    0|0
  • Fade to black

0|1
    0|0
  • Kardeşim bayılıyor bu tarz gruplara metallica, linkin park, evanescence, rise against, tokio hotel cok seviyor :Dd

1|1
    0|0
    • Kalbimden kalbimden vurdu kardesiniz... Hay masallah Rise Against Linkin Park... Ne cocuk ama! Allah herkese oyle kardes verse

• Hahah istiyorsan alabilirsin

• Yaklaşık 45 dk önce hayatımda sanırım ilk kez dinledim ve şu şarkıya bayıldım..
    Turn The Page

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    36

Erkekler Ne Diyor 87

• Bu kadar paylasimdan sonra dinlememek ne mümkün

0|1
    0|0
  • Neredeyse tüm şarkılarını bilirim. Canlı performans ve konser videolarını defalarca izlemişliğim var. İstanbul'daki son konserine de gittim. Metallica'nın bende çok özel bir yeri var.

0|1
    0|0
  • 0|2
    0|0
  • Paylaştığın parça en güzellerinden biri ama...

https://www.youtube.com/watch?v=cwPg8gJq_Kw

Bu çok ayrı yaaa.

Buda benim metal listem ;)

Var mı arada beğendiklerin?
    www.youtube.com/playlist

0|1
    0|0
  • Nothing else matters favori şarkımdır.

0|1
    0|0
  • Metal müzik tarzı bana pek hitap etmesede Metallica' nın One ve Nothing Else Matters parçaları beni benden alır götürür.

0|1
    0|0
  • Çok severim, hep dinlerim, severek de çalarım çoğu parçasını. Eski konser kayıtlarını daha çok severim yalnız.

1|1
    0|0
  • Aslında hepsinin seviyorum ama en çok bunlar
    Enter Sandman
    Master puppets
    Seek And Destroy

0|1
    0|0
  • Ne hissettim? Ne bildim?
    Sayfaları çevir, taşı çevir
    Kapının arkasındaki
    Onu senin için açmalımıyım?

Unforgiven 2 birde nothing else matters ama onu markham&lodge cover olarak dinlemeyi daha cok seviyorum

http://youtu.be/CIUWV7narLQ

0|1
    0|0
  • evet dinlerim ve severimde... unforgiven sevmeyen yoktur zaten nothing else matters ve fade to black şarkıları güzel... ayrıca antartika konserleride güzel bir organizasyon olmuştu

0|1
    0|0
  • Çok severek dinlerim hatta 2 kez konserine gitme şansım da oldu çok çok iyiler genel olarak çoğu şarkısını severim ancak benim için and justice for all ve Black albümlerinin yeri ayrıdır

0|1
    0|0
  • Sence ben dinliyormuyum:) Bakarsan görürsün zaten nickten favori parçamı
    Diğerleri
    One
    Fade to black
    My friend Of Misery

0|1
    0|0
  • örnek olarak 500 şarkı varsa, 300'ü güzel geliyor. %60ı rahatsızlık vermiyor. gayet de güzel. ki zaten metal gruplar arasında en çok dinlenen.

0|1
    0|0
  • Metallica - Nothing else matters
    Metallica - Creeping Death
    Metallica - Riding Lightning
    one, sad but true, fade to black ve liste baya uzayacaktır burada :)

0|1
    0|0
  • Jason Newsteed iyi çalamıyordu, kalas gibi çalıyordu ama şimdiki o orangutanvari basçılarına alışamadım :)

Fade to Black, For Whom the Bell Tools, Eye Of The Beholder (veya And Justice for All albümünün geneli), My Friend of Misery

0|1
    0|0
  • benim nickten de anlayabileceğiniz gibi tam bir metallica hayranı hatta manyağı hatta ve hatta psikopatıyım :D tüm şarkılarını severim... Özellikle The Memory Remains şarkısı favorim.

0|1
    0|0
  • The unforgiven
    Master of the puppets
    Fade to black
    Enter sandman
    Wherever I may roam
    Nothing else matters

0|1
    0|0
  • pek dinlemem :

0|1
    0|0
  • Nothing else matters dışında dinlemem.

0|1
    0|0
  • klasik ama Nothing Else Matters efsane bir şarkı.

0|1
    0|0
  • Nothing else matters

0|1
    0|0
  • Nothing else matters tan başka sevdiğim şarkısı yok bulamadım ya da bana uymuyor ama çok iyi şarkı...

0|1
    0|0
  • Nothing Else Matters

0|1
    0|0
  • low man's.. die die my darling... the and of the line... slither... blitzkrieg... turn the page... stone cold crazy.. bla bla bla...:)

0|1
    0|0
  • Fuel - one - wherever i may roam - sad but true - king nothing - welcome home ( Sanitarium )
    Bu şarkılar kavgaya gitmeden 20dk önce dinlenilmelidir şiddet ve hiddetle tavsiye diyorum ^^

0|1
    0|0
  • turn the page.. ilaç niyetine atıyorum arada.

0|1
    0|0
  • For whom the bell tools ilk ezberlediğim ve çaldığım şarkıydı bununla beraber yaklaşık 10 un üstünde şarkısını dinlerim

0|1
    0|0
  • Nothing else matters, master of puppets, the unforgiven 1-2, sad but true enter sandman. en çok sevdiklerim

0|1
    0|0
  • ben liseye giderken bilgisayarımda metallicanın 92 tane şarkısı vardı. hepsini sıraya koyar dinlerdim okuldan gelince pc açık oldugu süre içinde.

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    57
Yükleniyor...