Size soranlara okuduğunuz bölümü ya da yaptığınız mesleği tavsiye ediyor musunuz?

ben genelde tavsiye etmeyi bırak çok aşırı istekli olmadan tercih edecekleri caydırmaya çalışıyorum. ama bugüne kadar pek başarılı olduğum söylenemez ne yazık ki.

siz, sizden tavsiye almak isteyenlere yaptığınız işin yada okuduğunuz bölümü tavsiye ediyor musunuz? genelde herkese kendi içinde olduğu durum en zor geldiğinden hep zorluğundan dem vurulur, herkes dünyanın en zor işini yaptığını düşünür.

siz soranlara hep kötü yanlarını mı anlatırsınız yoksa halinizden memnun olduğunuzu anlatıp onları daha mı çok teşvik edersiniz genelde?

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• ben böte yani bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği mezunuyum..kesinlikle kimseye tavsiye etmiyorum..bakanlık bilgisayar öğretmenliğini 5 sene içinde harcadı ve hiçe çevirdi..derslerimiz seçmeli hale geldi ve ilköğretim 1.basamakta kaldırıldı yani sadece 6,7,8lerde derse girebiliyorum..okulda ders sayımız az olduğu için norm fazlası denen fazlalık öğretmen durumuna düşüyoruz, böyle olmaması için ıvır zıvır ne ders varsa hepsine giriyoruz..din,müzik, beden, görsel sanatlar vs.ya da müdür yardımcısı oluyoruz, ya da formatör öğretmen olup tabiri caizse tamircilik yapıyoruz..ayrıca atama baraj puanları da çok yükseldi ve alımlar azaldı..yani yeni mezunların atanma ihtimalleri de çok düştü..benden söylemesi..kimseye tavsiye et-mi-yor-um...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• ben turizm okudum soranlara özellikle bayanlara önermiyorum.turizm işinde düzenli bir hayatın olması çok zor.ama maalesef kuzenimi annesi turizm meslek lisesine yazdırdı o kadar söylememe rağmen.şimdi kızcağız sızlanıyor özellikle staj yaptıktan sonra ona uygun olmadığını iyice anladı.

0|0
    0|0
  • Ederim. Çünkü bölümümü seviyorum.

0|0
    0|0
    • ne güzel. ailesinin istekleriyle bölüm seçen o kadar insan var ki ne yazık ki mutlu olamıyorlar. bölüm neydi peki :)

• yok ya geri al diye demedim ben de kibarlıktan dedim diyeyim de tesekkürüm kalsın :)

• eh peki :)

• her yer işletmeci kaynıyor nedir bu belediye bedava mı dağıtıyor diplomaları anlamadım gitti. adında meymelet yok ki ne bu şimdi işletme. itana ile işletilir ne ya duyan yanlış anlar.tavsiye etmiyorum. kınıyorum kendimi asıl bu bölümü seçmişim :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• 5 yasinda değilse tavsiye etmem. cunku bu egitime o yasta baslamali :) yoksa gercekten profesyonel anlamda dansci olup iyi yerlere gelemez.

0|0
    0|0
  • Ben işletme mezunuyum. İİBF Mezunu çok var. İş olanagı çok ama insan sıkılıyor.

Alternatif olarak düşünülebilecek bölümler çok.

Daha az insanın bildiği, çok para kazandıran bölümler var insan isimlerinden bile korkuyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...