Neden Türkçe değil yabancı müzik?

Merak ettiğim konu neden gayet başarılı Türk sanatçılar varken çoğunlukla saçma sözleri olan ve genel olarak anlamadan dinlediğiniz yabancı tarz müzikler? Neden Yavuz ÇETİN, Birsen TEZER, Julide ÖZÇELİK, Bulutsuzluk Özlemi, Bülent ORTAÇGİL değil?

0|0
12|6

En İyi Kız Görüşü

• Yabancı müzikler büyük çaplı altyapılarla hazırlanıp milyonlar kazandırıyo. Someone like you parçasının beste altyapısı, hazırlandığı stüdyo inanılmaz bir para ve kazandırdığı milyonlar var. Onların kitlesi dünya. Bizde muzikler turkiye capinda degerlendiriliyo. Almanya turneleri filan hikaye. Kimse abdye açılamadı şimdiye kadar. Yabancı sarkilar dunyada dinlendiği için dinleyen sayısı bizdekilerden fazla olur tabi. Ülkemizde niye yabancı şarkılar daha çok dinleniyo diyosan yanlış biliyosun derim. İlla magazin gündemine çıkmadılar diye bulent ortaçgil dinlenmiyo demen olmamış.

0|1
    0|0
    • Bülent Ortaçgil dinlenmiyor demedim yahu onu da nerden çıkarttın yabancı müzik yerine neden bunlar değil olarak yazdım. Elbette dinleniyor ancak dinlemek var dinlemek var.

• Bebeklere ve çocuklara hadise dinletiyolar şimdilerde. Tamam o şarkıcılarıda dinlesin ama bulent ortaçgil, barış manço, haluk levent gibi sanatçıları dinletmek gerek. Günde bir bardak sütün yanına bir kaliteli sanatçı da olmalı.

• Hem fikiriz bunu bilmek mutlu edici sana kesinlikle katılıyorum

Kızlar Ne Diyor 11

• birsen tezere bayılrım bülent ortaçgilde öyle ama yabancı şarkılardada vardır sağlamlar

0|1
    0|0
  • Son dönemde maalesef moda haline getirldi yabancı şarkılar. Şarkının içeriğine bakmadan sorf yabancı olduğu için dinlenilir oldu. Yabancı müziğe eğilim sanırım biraz da son dönem pop müziği dolayısıyla oldu. Maalesef sanatçılarımız eskiye göre baya kötü şarkılar yorumlar oldular

0|1
    0|0
    • Bir sanatçının sözü var / Hareketli şarkı seni popüler yapar slow şarkı ise gönüllerde taht kurar. Bu yüzden hareketli şarkılarda ön plan alt yapı aranjörlük söz pek önemsenmiyor bu sebepten piyasayı b*k götürüyor..

• Ben ingilizce dışındaki dilleri müziğe yakıştıramıyorum ahenkli olmuyor onun dışında katılıyorum sözleri çok saçma oluyor ama kulağa hoş geliyor

0|1
    0|0
    • İngilizce saçma sapan konuşulsa da hoş geliyor kulağa haklısın ancak saçma sapan bir şey ne kadar dinlenebilir tartışılır demek istediğim çoğu sanatçımız onlardan daha başarılı kendi milletimize destek olmak varken neden beş para etmez adamları hanımları dinliyoruz üzülüyorum

• Müzik sadece sözden oluşmuyor. İstediğim ritm yoksa dinleyemiyorum. O dediklerin mesela post harcore yapmıyor. Yapsalar dinlerdim. Bizim ülkede pickpocket var buna yakın onu dinlerim ve desteklerim

• Katılıyorum sana nedendir bilmem dinlemem yabancı Şarkıları illa Türkçe olucak dinlerken anlayarak dinlicem tabiki zevk meselesi

0|1
    0|0
  • Beğenmiyor olabilirler

0|1
    0|0
    • Benim merak ettiğim konu da tam olarak bu zaten "neden" kendi has dililmizden olduğu için mi kendi milletimiz olduğu için mi acaba

• Ya şahsen ben gidip demet akalın serdar ortaç dinlemem Türkçe popa iyi diyemem yani ben, onun dışında dinlenilebilir ama yabancılar mesela rock olarak bakıyorum çığır açmışlar bide bizim rockçılara bakiyorum gerçi rockçıda denilemez de yabancıların yaptığı rockın zerresi yok

• Rock, Metal maalesef tartışılamaz derecede düşük Türkiye'de o konuda inan birşey diyemiyorum..

• Çünkü yabancı şarkılarda sadece aşktan bahsedilmiyor. Lakin sevdiğim Türkçe şarkılar da var.

0|1
    0|0
  • ben türkçe, fransızca, ingilizce, ispanyolca dinliyorum. yani sadece yabancı müzik değil.

0|1
    0|0
    • Hoş, tabi ki diğer tarz dillerde dinlenmeli karşılaştırma kıyaslama yapılmalı ama Türkçe bizim dilimiz sahip çıkmalıyız diye düşünüyorum.

• saydığın sanatçıların hepsi mükemmel, hepsini severek dinlerim ben ortaçgil vazgeçilmezim.

0|1
    0|0
    • Benim gibi düşünen bir kişiyi görmek mutlu etti beni açıkçası teşekkür ederim görüş için

• bende mutlu oluyorum böyle dinleyenleri görünce ben teşekkür ederiim

• Ben ajdar diyorum

0|1
    0|0
    • Beşiktaş'ıma beste yapmış gereksiz adam çok öfkeliyim bana ajdar deme :)

• ben yabancı dinliyorum çünkü bana kattığı duygular türkçe şarkılardan daha yoğun oluyor, ayrıca inan Türk'lerden daha anlamlı şarkılar var. Aşk bu kızıl ötesi yaralı müzesi dinlemektense onları dinliyorum he senin saydıklarını hiç dinlemedim iyidir belki nasıl türkiye de de sıla gibi kaliteli şarkıcılar varsa yabancılar da kendi içinde bölünüyor yani saçma ve anlamsız diye genelleme yapmak gerekmez:D

0|1
    0|0
    • Sonra sana bir ev boyadım, kapısı mavi zili deniz.. (Birsen TEZER) Daha yoğunları da mevcut sen yeter ki dinlemek iste :)

• olabilir ön yargım yoktur çok müzik konusunda ama kıyaslanmamalı yine de:D

• illede entel ve modern izlenim verecekler ya ondan... ;)))

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Çünkü onlar metal yapmıyor ve dinlediğim müzikler gayet anlamlı sözler içeriyor. Gerçek duygular misal;
    https://www.youtube.com/watch?v=Jq-3F9dgvQ4

0|0
    0|0
    • Metal sound konusunda sonuna kadar haklısın Türkçe Metal asla 1 numara olamayacak :(

• Çünkü milletimiz metal gruplarımızın kıymetini bilmiyor. Bknz: Kırmızı band ve ya Senfonya ve benzeri niceleri o kadar güzel grup ziyan oldu ki bak şimdi adları aklıma gelmedi ve utandım kendimden.

• Kaç Metal grubu kendini duyurabileceği ve çıkabileceği sahne bulabiliyor ki çok çok minimum derecede zaten çıkılan yerlerde grup Türk olsa bile repertuvar yabancı oluyor üzücü

• Çünkü Müzik evrenseldir. Dediğin gibi Türk çok değerli sanatçılar olduğu gibi sanat Sadece Türkiye'ye has değil ve dünya üzerinde de güzel sanat icra eden insanlar var

0|0
    0|0
  • Uzun zamandır bunun tartışmasını yapmış ve artık bıkma noktasına gelmiş biriyim yapacak bir şey yok zevkler ve renkler deyip bu parçayı da sana armağan ediyorum
    https://www.youtube.com/watch?v=bzy8E0GlEus

0|0
    0|0
  • ne bileyim zevk isi, dinledigim muziklerin yerli versiyonu pek yok

0|0
    0|0
  • Müzik evrenseldir, istediğimi dinlerim.

0|0
    0|0
  • Zevkler ve renkler tartışılmaz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...