Kadından Şair olur mu?

Dünya üzerinde sayısız örnekleri var kadın şairlerin amma velakin ben hemcinslerimin şiirin doğasına uygun bir derinlikte yaşadıklarını ve ifadelerinin içindeki arzuhali tam olarak anlatabilecek güçte olmadıklarına inanıyorum.. Sadece melodik ambiyans yaratabilecek düşük frekansta kafiye uyumu dışında bir extra onların dilinde ben şahsen göremedim,, Ben Kadından şair olmaz diyorum, şairim diyen kadını da işte böyle hırpalıyorum;) Sen ne diyosun bakiim?

0|0
7|17

En İyi Erkek Görüşü

• Katılıyorum kadından şair olmaz. Bu kadının duygusal eksikliğinden değil aksine duygusal yoğunluğundan kaynaklanır.
    Kadın duygularını en içsel sarsıntılarla yaşar ve yaşatır.
    Kadın içindeki volkanları dünyaya bir şekilde ulaştırmaktan geri durmaz.
    Erkekler duygusal yoğunluğunu " yaşamlarında " tam bir enerji olarak kullanamadıkları için yetenekli olanları kağıda dökerler... Bence böyle..

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 16

• Bir kadından şair olur fakat erkek kadar olamaz. Çünkü şiiri şiir yapan en büyük unsur aşık olunan kadındır. Kadın güzelliğin simgesidir ve tabiattaki her şeyle betimlenebilir. Erkekler bu şekilde değil. Bu yüzden erkek şairler daha başarılıdır.

1|0
    0|0
  • Mutlu insanın işi değildir sairlik

1|0
    0|0
  • Kadından şair olur mu diye düşünmedim de şiir olacağı kesin.

1|0
    0|0
  • Kadından şairde olur ama bizinm karşı olduğumuz şey şairlik veya şiir değil şairin karakteri ve şiirin içeriği.

www.sunnetullah.com/

1|0
    0|0
  • Ben karışmam valla :))

1|0
    0|0
  • Bir karakter kişisi ne olmak isterse o olur ama bunu içten istemesi gerekir ben aşçı olcam dedim 3 yıl içinde aşçı oldum muzisyen olcam dedim 6 yıl sonra elektro gitarist oldum yani bu biraz istekle birazda sabırla alakalı bişey

1|0
    0|0
  • Şiir sevmediğim içün; bana ne ki? :)

1|0
    0|0
  • Bakakalirim giden geminin ardindan
    Atamam kendimi denize
    Serde erkeklik var
    Aglayamam.

Hicbir kadin boyle bir dortluk yazamaz

1|0
    0|0
    • Kadın olsa şöyle yazardı;
      bakakalırım tatile giden eltimin ardından
      atamıyorum kendimi denizlere
      evde hesapta erkek var
      çatlamadan ağlayamam;)
      Hiçbir erkek böyle bir dörtlük yazamaz;))

• Siir sevmeyenleri bende sevmem tatlimb:)

• Sende mi bursaliydin:)

• Olabilir

1|0
    0|0
  • Senle kapisilmaz ;)

1|0
    0|0
  • Neden olmasın?

0|0
    0|0
  • Kadın aşkıda acıyıda içinde yaşar erkek ise tersidir bu yüzden labilir.

1|0
    0|0
  • kadından şair olmaz bilakis şiirin kendisi olur ki şiir gibi kadınları şair gibi erkekler sevmeli :D

1|0
    0|0
  • Şiir duygu işidir..

Kadını erkeği yok..

0|0
    0|0
  • didem madak ve lale müldür okumadan böyle yorum yapmak oldumu pampa.

0|0
    0|0
    • Ela gözlerim teninizin en derenlerine getti.
      Batıl bir evlenme yaşadım. Sevsem de öldürüyorlardı
      Sevmesem de. Düşerler onlar da yıkılıp düşer bir gün.
      Heeç ağlamadım. Mavi kuzgun buğday başaklarını sıyırdı.
      Gözyaşım duştu. Ben bu yerde heç yaşamadım.

lale müldür şiiri... şiir denirse!

• ok ;)

• yoksa bana göre batuhan dedde den daha iyisi yok bu memlekette. adam şayir :)

• Neden olmasın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• bir şiirim dergide yayınlandığında o dönem biriyle flört ediyordum. o da yazan, çizen ve bu işte benden daha tecrübeli olan biri. "şiirini okumadım ama kadın şiir yazmaz. kadına şiir yazılır." demişti. böyle önyargıları aptalca buluyorum. burada dünyadaki ve türkiye'deki kadın şairleri saymayacağım. amaçsız olacak. ve belki de erkek şairler daha çok diyeceksiniz. ben burada aptal gibi "kadından daha iyi şair olur."u da savunmayacağım. lakin kadından da şair olur. hem de kaliteli eserler verebilen şairler çıkar. az olmasının sebebi kadının zamanında engellenmesidir. ondandır belki de divan edebiyatından bildiğimiz birkaç kadın şair. bugün de bu engelleme sebebiyle yanaşmamasıdır. ama bu görüşü savunan bir kadın üzdü ne yalan söyleyim. kadından da erkekten de şair olabilir. lakin olacaksa kahraman tazeoğlu ayarında olmasın ne olur. önemli olan "seksist ve cinsiyetçi bakış açıları" değil duygu ve düşünceyi en iyi şekilde aktarmaktır.

0|0
    0|0
  • Kadından şair olur elbet ama kadın şiire daha çok yakışır. Erkeklerin yazdığı şiirler %90 kadını anlatır. Tabi ki çok iyi kadın şairler var onların hakkını asla yiyemem..

1|0
    0|0
  • Kadından sosyal alanda hiçbir şey olmaz. sayısal alan ancak hemşirelik felan. bir aklıma madam cruie var zaten o da fizikçi. accız matematik yapsaydım burada olmuycaktım sosyal alanda kalakaldık

1|0
    0|0
  • Ben sair değilim ama siir yazarım ve okulda siirlerimi okudugumda inanmiyorlar benim yazdigimi sair gibide güzel siir okurum bence yanlış bir düşünce kadından da sair olur. fakat suna katılıyorum en iyi sairler erkek !

1|0
    0|0
  • hayat şair etti beni sağolsun

1|0
    0|0
  • Ben kadin sairleri begenmiyorum.

1|0
    0|0
    • kimi mesela

• pardon beğeniyorum kimi okudum sorry.. aynı kafadayız yani;)

• pardon beğeniyorum gibi okudum ;))) huh.. kadından ne şair olur ne kasaba!!!;)

• olmaz olur mu ; melisa gürpınar , sennur sezer , gülseli inalları nasıl göremezsin :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...